Instagram opakovaně smazal fotku plnoštíhlé černošky. Umlčují mě, tvrdí modelka

Magazín Magazín
10. 8. 2020 13:44
Sociální síť opakovaně odstranila snímek plnoštíhlé černošky Nyome Nicholas-Williamsové, protože údajně porušoval pravidla. Lidé na podporu modelky začali smazané fotky znovu sdílet. „Co je tak sexuálního a urážlivého na plnoštíhlé černošce? Tohle se mi stalo poprvé,“ řekla fotografka, které modelka pózovala. Instagram později ženě fotky na profil vrátil.
Nyome Nicholas-Williamsová
Nyome Nicholas-Williamsová | Foto: Instagram / curvynyome

"Na Instagramu najdete každý den miliony fotek téměř nahých hubených bělošek. Ale tlustou černošku, která je hrdá na svoje tělo, smažou? Je to pro mě šok, mám pocit, že mě umlčují," vyjádřila se modelka pro deník The Guardian.

Fanoušci Nyome Nicholas-Williamsové se proto rozhodli podpořit její boj proti Instagramu a sdíleli na svých profilech "závadnou" fotku s heslem #IwanttoseeNyome (chci vidět Nyome). Instagram později zareagoval, omluvil se a smazané fotky modelce na profil vrátil. Nyome ale tvrdí, že dále maže stejné fotky, které si její podporovatelé dávají na profil, aby jí vyjádřili sympatie.

Fotografka Alexandra Cameronová, která snímek pořídila, obvinila sociální síť z pokrytectví. Vadí jí, že se pozitivní prohlášení Instagramu k hnutí Black Lives Matter rozcházejí s činy a že diskriminuje tvůrce tmavé pleti.

Instagram zaměstnává po celém světě přes 15 tisíc lidí, kteří revidují příspěvky a kontrolují závadnost obsahu. Sociální síť čelí nařčení z diskriminace černochů opakovaně, generální ředitel Adam Mosseri v červnu připustil, že se vývojáři musí podívat na "algoritmickou zaujatost" a ověřit, zda Instagram nepotlačuje hlasy černochů.

Alexandra Cameronová tvrdí, že na svém profilu zveřejnila mnoho fotek bělošek, které byly spořeji oblečené než Nyome, ale nikdo je nenahlásil nebo nesmazal. "Co je tak sexuálního a urážlivého na plnoštíhlé černošce? Tohle se mi stalo poprvé," řekla fotografka, podle které šlo o sérii snímků na podporu sebevědomí. "Jak na tom asi teď Nyomina důvěra v sebe samu je?"

Nicholas-Williamsová, která v minulosti pracovala jako modelka pro reklamy společností jako Adidas, Boots nebo Dove, řekla, že v dětství trpěla poruchou příjmu potravy a dalo jí hodně práce, aby začala mít ráda svoje tělo. V boji proti diskriminaci hodlá dále pokračovat. 

Mohlo by vás zajímat: Co je za úchvatnými fotkami na Instagramu?

Úchvatná fotka na Instagram? Influencerka prozradila, co je za dokonalými snímky ve skutečnosti | Video: Instagram/@paigearminta
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Schůzka ruského prezidenta Putina a jeho amerického protějška Bidena, chystaná na červen, se může uskutečnit ve Švýcarsku, uvedl ruský list Kommersant

Moskva dosud oficiálně nepotvrdila, že se schůzka uskuteční. Ještě hodně záleží na tom, jak dopadnou jednání šéfů diplomacií obou zemí Sergeje Lavrova a Antonyho Blinkena, naplánovaná na 19. a 20. května na Islandu, připomněl Kommersant.

Biden navrhl Putinovi schůzku během telefonického rozhovoru v polovině dubna. Přesný termín nebyl uveden. Bílý dům jako místo setkání navrhl třetí zemi. Kreml uvedl, že nedal oficiální odpověď ohledně schůzky a Moskva návrh studuje. Podle zdrojů Kommersantu Biden navrhl, že by se mohl s Putinem sejít v jedné z evropských zemí 15.-16. června.

před 5 hodinami

Mexický prezident se omluvil za 110 let starý masakr Číňanů

Mexický prezident Andrés Manuel López Obrador se omluvil za 110 let starý masakr Číňanů ve městě Torreón. Masového vraždění, které López Obrador označil za malou genocidu, se dopustily oddíly hlásící se k mexické revoluci, uvedla agentura AP. Během tří dnů bylo zavražděno 303 osob, což byla zhruba polovina tehdejší čínské komunity v Torreónu.

"Musím se smutkem říct, že i po této malé genocidě pokračovaly beztrestný útlak a vraždění členů čínské komunity, ať už kvůli rasismu nebo z úmyslu je okrást," uvedl López Obrador. Podle něj diskriminace byla založena na rozšířených stereotypech, kterým Číňané v té době čelili.

Mexický prezident také řekl, že jeho země je vděčná za bratrství, které Čína prokázala během epidemie covidu-19. Mexiko, které vykazuje čtvrtý nejvyšší počet úmrtí v souvislosti s covidem-19, si v Pekingu objednalo zhruba 29 milionů dávek vakcíny proti covidu-19, z nichž zatím dostalo deset milionů.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Do španělského autonomního města Ceuty, jež leží na africkém kontinentě, v pondělí nelegálně vstoupilo nejméně 2700 lidí a mezi nimi stovky nezletilců

Španělské úřady uvedly, že se jedná o druhý početnější příchod migrantů za poslední měsíc. Na konci dubna do Ceuty doplavalo z Maroka přes 150 lidí. Občas se migranti, hlavně ve větších skupinách, snaží překonat pevninskou přísně hlídanou hranici. Na její zhruba osmikilometrové délce stojí také deset metrů vysoký plot. Dnešní hojnější přeplavání hranice, které začalo od ranních hodin, podle policie usnadnil také nízký příliv. Kapacity pro přijetí migrantů ve městě jsou v současnosti přeplněné, uvedla stanice RTVE.

Zdroj: ČTK
Další zprávy