Influencerka prodala za pět milionů svou "virtuální lásku". Kupujícího ale nezná

Magazín Magazín
22. 7. 2021 17:00
Pokud se říká, že štěstí a lásku si nelze koupit, pak to neplatí v případě polské influencerky Marti Renti. Ta totiž tvrdí, že jako první na světě prodala za v přepočtu 5,5 milionu korun svou "virtuální lásku". Jen netuší, kdo je kupec.
Foto: Instagram (@martirenti)

Renti, vlastním jménem Marta Rentelová, je v Polsku hvězdou sociální sítě TikTok, kde ji sleduje přes dva miliony lidí a její videa mají 71 milionů lajků. Rozhodla se proto využít velké popularity a spustila dražbu, ve které nabízela svou "virtuální lásku" v podobě NFT.  

"Včera jsem prodala svůj první NFT za neuvěřitelnou částku, nemůžu tomu uvěřit. Ještě nevím, kdo jej koupil. Brente, pokud jsi to ty, děkuji," napsala na Instagramu.

NFT neboli nezaměnitelné tokeny jsou elektronické identifikátory, které s pomocí technologie blockchain potvrzují, že digitální sběratelský předmět je autentický a není možné ho zaměnit s žádným dalším. A Marti Renti si jako NFT vybrala právě svou "virtuální lásku", kterou prodala za v přepočtu 5,5 milionu korun.

Jméno kupce sice stále není známo, influencerka však slíbila, že se s ním setká naživo při rande. 

NFT zažívá v posledních letech nebývalý růst. Podle portálu NonFungible, který vývoj tokenů sleduje, se totiž v uplynulých třech letech celková hodnota NFT zvedla ze 42 milionů dolarů o 705 procent na 338 milionů. 

 

Právě se děje

před 16 minutami

Srážka nákladního vozu s autobusem si v Indii vyžádala 18 mrtvých

Nejméně 18 mrtvých a deset zraněných si ve středu vyžádala dopravní nehoda v severoindickém státě Uttarpradéš. Příliš rychle jedoucí nákladní automobil při ní narazil do přeplněného patrového autobusu, informovala agentura Reuters s odvoláním na místní policii.

Nehoda se stala na dálnici nedaleko města Barabanki. V autobuse jelo asi 150 cestujících, když do něj narazil nákladní vůz. Nejméně deset lidí bylo přepraveno do nemocnic v Lakhnaú, metropoli Uttarpradéše. Podle některých informací se autobus porouchal a nákladní vůz do něj narazil poté, co s ním řidič na dálnici zastavil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy