Influencerka prodala za pět milionů svou "virtuální lásku". Kupujícího ale nezná

Magazín Magazín
22. 7. 2021 17:00
Pokud se říká, že štěstí a lásku si nelze koupit, pak to neplatí v případě polské influencerky Marti Renti. Ta totiž tvrdí, že jako první na světě prodala za v přepočtu 5,5 milionu korun svou "virtuální lásku". Jen netuší, kdo je kupec.
Foto: Instagram (@martirenti)

Renti, vlastním jménem Marta Rentelová, je v Polsku hvězdou sociální sítě TikTok, kde ji sleduje přes dva miliony lidí a její videa mají 71 milionů lajků. Rozhodla se proto využít velké popularity a spustila dražbu, ve které nabízela svou "virtuální lásku" v podobě NFT.  

"Včera jsem prodala svůj první NFT za neuvěřitelnou částku, nemůžu tomu uvěřit. Ještě nevím, kdo jej koupil. Brente, pokud jsi to ty, děkuji," napsala na Instagramu.

NFT neboli nezaměnitelné tokeny jsou elektronické identifikátory, které s pomocí technologie blockchain potvrzují, že digitální sběratelský předmět je autentický a není možné ho zaměnit s žádným dalším. A Marti Renti si jako NFT vybrala právě svou "virtuální lásku", kterou prodala za v přepočtu 5,5 milionu korun.

Jméno kupce sice stále není známo, influencerka však slíbila, že se s ním setká naživo při rande. 

NFT zažívá v posledních letech nebývalý růst. Podle portálu NonFungible, který vývoj tokenů sleduje, se totiž v uplynulých třech letech celková hodnota NFT zvedla ze 42 milionů dolarů o 705 procent na 338 milionů. 

 

Právě se děje

před 58 minutami

Nové byty v Praze do konce června zdražily meziročně o 9,4 procenta, ukázala analýza

Prodejní ceny nových bytů v Praze na konci června meziročně vzrostly v průměru o 9,4 procenta na 118 480 korun za metr čtvereční. Proti prvnímu čtvrtletí stouply ceny o 5,6 procenta. Vyplývá to z aktuální analýzy developerských firem Trigema, Skanska Reality a Central Group. Růst cen podle nich zrychlil kvůli převisu poptávky nad nabídkou, odrážejí se v něm i zvyšující se ceny stavebních materiálů.

"Prodeje jsou na rekordní úrovni již devět měsíců v řadě. Poptávku ženou stále velmi dostupné hypotéky a také obava ze znehodnocení úspor vlivem inflace. Na byty se dokonce tvoří pořadníky a nové projekty se z velké části vyprodají prakticky hned po uvedení na trh," uvedl zakladatel a šéf společnosti Central Group Dušan Kunovský.

Z analýzy vyplývá, že během druhého čtvrtletí letošního roku se v metropoli prodalo rekordních 2650 nových bytů, počet nabízených jednotek se naopak snížil na 3350. Za celé pololetí se podle firem v Praze prodalo 4750 nových bytů, meziročně téměř dvojnásobek. Největší zájem lidé při koupi projevili o dispozice 2+kk, druhou prodejně nejsilnější pozici obsadily třípokojové byty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy