Indický turista se ptal, k čemu slouží radiátor. Češi si z něj vystřelili, že jde o komunikátor

Magazín Magazín
28. 6. 2018 14:01
"Je to primitivní komunikační prostředek pocházející z předrádiové doby. Používají se ke komunikaci mezi pokoji a skrze budovy. Bouchneš do toho velkou tyčí a zvuk z něj se pak šíří přes pokoje. Typické je bouchat do něj minutu pokaždé, když přijdeš do pokoje, aby další cestovatelé věděli, že jsi dorazil bezpečně zpět do svého pokoje," napsal v odpovědi indickému turistovi jeden z uživatelů.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Isifa/Thinkstock

Indický turista si minulý týden pěkně naběhl, když se české komunity na serveru Reddit zeptal, k čemu slouží "ta věc pod oknem v mém hotelovém pokoji". Češi klasický šedý radiátor označili za komunikátor nebo stroj na těžbu bitcoinů.

"Je to primitivní komunikační prostředek pocházející z předrádiové doby. Používají se ke komunikaci mezi pokoji a skrze budovy. Bouchneš do toho velkou tyčí a zvuk z něj se pak šíří přes pokoje. Typické je bouchat do něj minutu pokaždé, když přijdeš do pokoje, aby další cestovatelé věděli, že jsi dorazil bezpečně zpět do svého pokoje," napsal jeden z uživatelů.

Další si přisadil, že zapomněl zmínit, že bouchání je dobré opakovat zejména kolem třetí ráno. A jiný napsal, že se nástroj používá k těžení bitcoinů.

Nakonec Indův dotaz uvedl na pravou míru jeden z členů české komunity Redditu. Vysvětlil, že se jedná o topení a že jej překvapuje, že jej ještě nikdy neviděl. "V mé zemi topení nepotřebujeme, protože už i tak je pekelně horko. Proto jsem nevěděl, jak taková věc vypadá," dodal turista.

 

Právě se děje

Další zprávy