Ideální auto do pandemie. Kancelář v dodávce udělá z lesa i vyhlídky pracovní místo

Japonská automobilka Nissan představila ideální auto pro všechny, kterým se home office již zajídá. Díky speciálně upravenému obytnému vozu budou jeho majitelé moct pracovat takřka odkudkoliv.
Ideální auto do pandemie. Kancelář v dodávce udělá z lesa i vyhlídky pracovní místo | Video: Nissan

Covid-19 proměnil téměř každý aspekt lidského života včetně práce z domova. Japonská značka Nissan proto hodlá novým karavanem oslovit všechny pracovníky na home officu, kteří by rádi vyměnili domácí kancelář za něco exotičtějšího, třeba les či vyhlídku. 

Mobilní kancelář na čtyřech kolech je přepracovaný model NV350 Caravan z roku 2012. Je vybavená speciální židlí od předního prodejce kancelářského nábytku Herman Miller a nabízí uvnitř dostatečný prostor pro práci na počítači. K dispozici je rovněž antibakteriální UV lampa vhodná k dezinfekci předmětů osobní potřeby.

Pokud dáváte přednost práci na čerstvém vzduchu, lze pracovní plošinu vysunout z kufru ven. Střecha vozu pak poslouží i jako relaxační prostor pro odpočinek pod slunečníkem.

Nissan Office Pod Concept
Nissan Office Pod Concept | Foto: Nissan

"Pandemie výrazně urychlila trend práce z domova, ale řada lidí tím pádem teď musí doma řešit zase jiné problémy," cituje zpravodajský web CNN tiskové materiály automobilky. "Nissan chce pomoct lidem tyto problémy vyřešit tím, že jim nabídne možnost vybrat si, kde a jak budou pracovat."

Nissan vytvořil pojízdnou kancelář pro prezentaci na veletrhu v Tokiu a představil ji kvůli pandemii koronaviru pouze on-line. Cena začíná v přepočtu na necelém půl milionu korun. Automobilka zatím neplánuje sériovou výrobu, ale uvažuje, že nabídne k prodeji díly, z nichž si zájemci mohou složit kancelář v dodávce podle libosti.

 

Právě se děje

před 42 minutami

Saská kontrarozvědka označila protiimigrační hnutí Pegida za extremistické

Saský Zemský úřad pro ochranu ústavy (LfV), který v této německé spolkové zemi plní funkci regionální kontrarozvědky, nově považuje protiimigrační a protiislámské hnutí Vlastenečtí Evropané proti islamizaci Západu (Pegida) za extremistické. V pátek to oznámil šéf saské LfV Dirk-Martin Christian. Pro hnutí Pegida a její představitele nové hodnocení znamená, že se dostávají do hledáčku tajných služeb. Pegida vznikla v Sasku, které je její baštou, postupně se rozšířila i do dalších spolkových zemí, ale její popularita v posledních letech výrazně poklesla.

Saská kontrarozvědka uvádí, že Pegida vykazuje radikální úsilí a že v průběhu let se rozvinula z protestního v protiústavní hnutí. "Tím, že Pegida poskytuje známým pravicovým radikálům veřejnou agitační platformu, aby mohli šířit protiústavní názory a ideologie, funguje toto hnutí jako jakési propojení mezi extremisty a neextremisty," řekl Christian. To pak podle něj vede k posouvání hranic mezi demokratickými a radikálními postoji.

Zdroj: ČTK
před 58 minutami

Z hokejové reprezentace vypadli Mozík, Najman a Kousal, dva hráči tým doplní

Z kádru hokejové reprezentace připravující se na mistrovství světa v Rize vypadli obránce Vojtěch Mozík a útočníci Ondřej Najman s Pavlem Kousalem. Na dalším srazu v neděli tým naopak doplní obránce Michal Moravčík a útočník Jiří Smejkal z finského celku Tappara Tampere.

před 58 minutami

Cena mědi vystoupila na rekord. Tuna je za více než 10 300 dolarů

Cena mědi se v pátek vyšplhala na rekord, kolem poledne se připisovala 2,3 procenta na 10 325 dolarů (220 000 Kč) za tunu. Překonala tak předchozí rekord 10 190 USD z roku 2011. Za růstem ceny stojí poptávka ze strany spekulantů a průmyslových podniků, kterou podpořily příznivé údaje o vývoji ekonomiky, informovala agentura Reuters. Od loňského března, kdy poptávku zasáhl příchod koronavirové krize, se cena této důležité průmyslové komodity zvýšila už asi o 135 procent.

"Hráče v tomto odvětví zasáhla panika, protože nabídka je omezená," upozornil analytik Gianclaudio Torlizzi z milánské poradenské společnosti T-Commodity. "Jakmile se však úroveň zásob v průmyslových skladech začne stabilizovat, měla by se otevřít cesta k určitému (cenovému) poklesu," dodal.

Zdroj: ČTK
Další zprávy