Ideální auto do pandemie. Kancelář v dodávce udělá z lesa i vyhlídky pracovní místo

Magazín Magazín
12. 2. 2021 17:00
Japonská automobilka Nissan představila ideální auto pro všechny, kterým se home office již zajídá. Díky speciálně upravenému obytnému vozu budou jeho majitelé moct pracovat takřka odkudkoliv.
Ideální auto do pandemie. Kancelář v dodávce udělá z lesa i vyhlídky pracovní místo | Video: Nissan

Covid-19 proměnil téměř každý aspekt lidského života včetně práce z domova. Japonská značka Nissan proto hodlá novým karavanem oslovit všechny pracovníky na home officu, kteří by rádi vyměnili domácí kancelář za něco exotičtějšího, třeba les či vyhlídku. 

Mobilní kancelář na čtyřech kolech je přepracovaný model NV350 Caravan z roku 2012. Je vybavená speciální židlí od předního prodejce kancelářského nábytku Herman Miller a nabízí uvnitř dostatečný prostor pro práci na počítači. K dispozici je rovněž antibakteriální UV lampa vhodná k dezinfekci předmětů osobní potřeby.

Pokud dáváte přednost práci na čerstvém vzduchu, lze pracovní plošinu vysunout z kufru ven. Střecha vozu pak poslouží i jako relaxační prostor pro odpočinek pod slunečníkem.

Nissan Office Pod Concept
Nissan Office Pod Concept | Foto: Nissan

"Pandemie výrazně urychlila trend práce z domova, ale řada lidí tím pádem teď musí doma řešit zase jiné problémy," cituje zpravodajský web CNN tiskové materiály automobilky. "Nissan chce pomoct lidem tyto problémy vyřešit tím, že jim nabídne možnost vybrat si, kde a jak budou pracovat."

Nissan vytvořil pojízdnou kancelář pro prezentaci na veletrhu v Tokiu a představil ji kvůli pandemii koronaviru pouze on-line. Cena začíná v přepočtu na necelém půl milionu korun. Automobilka zatím neplánuje sériovou výrobu, ale uvažuje, že nabídne k prodeji díly, z nichž si zájemci mohou složit kancelář v dodávce podle libosti.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Barmě pokračují protesty proti převratu, mají už sedm obětí

Nejméně sedm lidí v neděli podle agentur zemřelo a řada dalších utrpěla zranění v Barmě, kde dál pokračují protesty proti nedávnému vojenskému převratu a s nimi i tvrdé represe vůči demonstrantům. Bezpečnostní složky je zatýkají po stovkách a manifestace rozhání vodními děly, slzným plynem, omračujícími granáty a zřejmě také střelbou.

Zásahy bezpečnostních složek proti shromážděním se podle agentury AP zdají být čím dál agresivnější, ovšem protestní hnutí dosud neztrácelo na síle.

V největším barmském městě Rangúnu v neděli násilnosti vypukly dopoledne při pochodu studentů medicíny. Záběry zveřejněné na sociálních sítích ukazovaly demonstranty prchající před policisty i to, jak lidé pomáhají zraněným. Co jim krvavá zranění způsobilo, nebylo jasné, některá média ale hlásila střelbu ostrými náboji. Desítky studentů a dalších lidí skončily ve vazbě, píše AP.

Jedna žena zemřela na infarkt poté, co policie zasáhla omračujícími granáty proti demonstraci učitelů v Rangúnu. O úmrtí informovala dcera oběti a kolegové učitelé, píše Reuters. Střílelo se také ve městě Dawei, jeden člověk tam zemřel. Podle listu Myanmar Now zemřeli dva lidé také ve druhém největším městě Mandalaj.

Zdroj: ČTK
Další zprávy