Návody na lego jsou minulostí. Teď už stačí namířit mobil na hromadu kostek

Video Video
15. 7. 2021 9:43
V dětských pokojích se často válí pytle nebo krabice plné kostiček lega. Návody k různým sadám se už dávno ztratily a vyrobit z náhodných dílků něco smysluplného se zdá nemožné. A to chce změnit nová aplikace rozšířené reality s názvem Brickit, kterou si lze stáhnout do zařízení s operačním systémem iOS.
Jak funguje aplikace Brickit. | Video: Brickit

Brickit umožňuje uživatelům naskenovat hromadu dílků fotoaparátem svého chytrého telefonu. Aplikace s využitím databáze více než 1500 modelů jim pak ukáže, co lze postavit.

Deník The Times aplikaci testoval. Během několika sekund Brickit naskenovala téměř 2000 dílků rozházených po dvou stolech. Následně nabídla více než 100 stavebnic lega, od hradů a majáků přes traktory až po Santa Clause.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 54 minutami

Policisté pátrají po muži, který v Praze osahával mladu ženu, hrozí mu pět let vězení

Pražští kriminalisté pátrají po muži, který na začátku minulého týdne osahával devětadvacetiletou ženu na ulici v Praze 2. Napadená se musela před útočníkem schovat v blízkém hotelu. Policie zveřejnila záběr podezřelého a žádá veřejnost o pomoc při určení jeho identity. Muži hrozí za sexuálně motivovaný trestný čin až pět let vězení, uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský.

Telefonující ženu napadl dosud neznámý muž v pondělí 20. září kolem 07:00 na Novém Městě. Poté co se k ní zezadu přiblížil, políbil ji na krk a začal osahávat na hýždích. "I přes opakovaný nesouhlas ženy nepřestal a v osahávání mlčky pokračoval několik desítek vteřin," popsal Rybanský. Napadená žena se dala na útěk a před útočníkem se schovala v recepci blízkého hotelu, odkud zavolal policii.

Kriminalistům se podařilo získat záběry podezřelého. Je přibližně 175 centimetrů vysoký, má štíhlou postavu, krátce střižené vlasy a modré oči. V době činu měl na sobě černou mikinu s kapucí a červeným nápisem MC MXCIX, černé tepláky a tmavomodré boty Nike.

Mužovu totožnost zatím policisté neznají. "Pokud ho poznáváte, kontaktujte linku 158," vyzval veřejnost policejní mluvčí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy