Houbařská fotosoutěž je tu. Zašlete nám svůj letošní nejlepší úlovek

Aktuálně.cz
Aktualizováno 30. 9. 2018 12:21
Posílejte nám své letošní houbařské fotky a zkuste se probojovat do finálové patnáctky. O ní pak budou hlasovat sami čtenáři. Vítěze odměníme.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: iStock

Houbařská sezona je opět zpátky a s ní i naše každoroční fotosoutěž o nejlepší houbařský snímek. Po suchém červenci i srpnu, kvůli kterým byla dosavadní houbařská sezona jednou z nejhorších za poslední roky, si tak milovníci hub mohou konečně přijít na své. 

Nezáleží přitom na tom, jestli do lesa zajdete jen párkrát do roka, nebo v něm trávíte každou volnou chvíli, soutěž je určená všem bez rozdílu.

Přes tento formulář do 10. října zašlete váš nejlepší letošní houbařský snímek spolu se jménem a příjmením. Nebojte se pochlubit nebo experimentovat, kreativitě se meze nekladou.

Ze všech obdržených fotografií vybereme patnáct soutěžních snímků, ze kterých čtenáři vyberou ten nejlepší.

Autora snímku, který obdrží nejvíce hlasů, samozřejmě odměníme.

Video: Houbová sezona začala, zkuste polévku z hříbků

Šéfkuchař Ondřej Koráb z restaurace hotelu The Grand Mark nám ukázal, jak si připravit výbornou krémovou polévku z hnědých hříbků. | Video: Petr Šoukal
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Rekonstrukce státu a Milion chvilek vyzvaly Radu ČT k odkladu volby dozorčí komise

Iniciativa Rekonstrukce státu vyzvala radní České televize, aby odložili středeční volbu nové dozorčí komise Rady ČT na 8. prosince, kdy situaci posoudí sněmovní volební výbor. Rada svůj poradní orgán odvolala zřejmě v rozporu se zákonem, uvedli v úterý zástupci iniciativy Rekonstrukce státu a spolku Milion chvilek na tiskové konferenci před budovou ČT na Kavčích horách v Praze.

Radní Hana Lipovská odvolání v minulých dnech hájila, podle ní bylo v souladu se zákonem a rada k němu přistoupila s péčí řádného hospodáře. Důvodem byly vážné výhrady k práci komise. Nespokojenost vyvrcholila při projednávání směny pozemku pod ostravským studiem, ke kterému komise včas nedodala některé podklady.

Podle předsedy spolku Milion chvilek Benjamina Rolla Česká televize po 20 letech opět čelí politickým tlakům a je potřeba se jim postavit. Rada se má ve středu zabývat volbou nové komise, přestože ta stávající zřejmě nebyla odvolána v souladu se zákonem, aktualizovaným rozpočtem ČT na letošní rok nebo aktualizovanými dlouhodobými plány ČT na další čtyři roky. Tato témata může podle Rolla použít k nátlaku na generálního ředitele ČT Petra Dvořáka.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Pensylvánie potvrdila výsledky voleb, vyhrál Biden

Demokratický kandidát Joe Biden se oficiálně stal vítězem prezidentských voleb v Pensylvánii. V úterý to oznámil guvernér tohoto státu Tom Wolf, informují agentury.

Podle oficiálních výsledků získal Biden spolu s kandidátkou na viceprezidentku Kamalou Harrisovou v Pensylvánii 3,46 milionu hlasů, současný prezident Donald Trump spolu se svým viceprezidentem Mikem Pencem 3,38 milionů hlasů, libertariánku Joanne Jorgensenovou podpořilo 79 000.

Těsným vítězstvím v Pensylvánii získal Biden na svou stranu 20 volitelů, což z tohoto státu dělá jedno z klíčových míst souboje o Bílý dům. Pro vítězství v něm musí kandidát získat 270 z celkem 538 volitelských hlasů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy