Hlavní tvář hnutí #MeToo zneužila mladého herce, v tichosti mu vyplatila odškodné

Magazín Magazín
20. 8. 2018 10:37
Od propuknutí hnutí #MeToo a medializace případů zneužívání hereček filmovým producentem Harveym Weinsteinem uplynul rok. K dnešnímu dni jej ze sexuálního útoku obvinila již sedmdesátka žen, mezi nimi i italská herečka Asia Argentová. Ta nyní sama čelí obvinění z toho, že sexuálně napadla mladého herce a rockového muzikanta Jimmyho Bennetta. O případu informovaly The New York Times.
Asia Argentová čelí obvinění ze sexuálního obtěžování.
Asia Argentová čelí obvinění ze sexuálního obtěžování. | Foto: ČTK

Argentová v roce 2013 v kalifornském hotelu sexuálně napadla tehdy sedmnáctiletého herce, se kterým účinkovala ve snímku Srdce je zrádná děvka. Píše o tom deník The New York Times.

A v měsících následujících po obvinění Harveyho Weinsteina ze znásilnění údajně Bennettovi mimosoudně zaplatila 380 tisíc dolarů (v přepočtu zhruba 8,5 milionu korun) odškodného. V době milostné eskapády bylo Argentové 37 let, Bennettovi o dvacet let méně. Kalifornské zákony navíc nedovolují pohlavní styk s lidmi mladšími osmnácti let.

Dokument o obvinění a následné dohodě mezi právníky Argentové a Bennetta poslal newyorskému deníku neznámý odesílatel prostřednictvím zašifrovaného e-mailu.

Kromě informací obsahoval také společnou fotku herců v posteli z 9. května 2013. V rámci dohody měl dnes dvaadvacetiletý Bennett poskytnout fotografii a práva na ni dnes dvaačtyřicetileté Argentové. Podle New York Times potvrdili autenticitu dokumentů tři lidé seznámení s případem.

Deník dodal, že se snažil dostihnout herečku i její právní zástupkyni, ale nikdo neodpověděl. Bennettův právník vzkázal novinářům, že muzikant rozhovor neposkytne a "bude pokračovat v tom, co dělal dosud - věnovat se hudbě".

Sledujte trailer filmu Srdce je zrádná děvka, ve kterém Asia Argentová hrála s tehdy sedmnáctiletým Jimmym Bennettem:

Trailer filmu Srdce je zrádná děvka | Video: Stereo&Video

Peníze za ušlý zisk i psychické problémy

Dnes dvaadvacetiletý herec měl od Argentové dostat peníze za ušlý zisk a psychické problémy, které u něj následovaly po společné eskapádě. Právnička Carrie Goldbergová v dopise z letošního dubna jedné z hlavních tváří hnutí #MeToo píše detaily dohody, včetně data vyplacení peněz, které "panu Bennettovi pomohou".

"Doufáme, že se vám nic podobného v budoucnu nestane. Jste silná a inspirativní tvůrkyně a bohužel žijete mezi pitomci, kteří se živí vašimi silnými i slabými stránkami," píše se v dopise. Podle anonymního zasílatele dokumentů však hotelový zážitek u mladého herce roztočil sérii emocionálních problémů. Dopad sexuálního dobrodružství byl údajně pro Bennetta natolik traumatický, že ovlivnil nejen jeho mentální rozpoložení, ale také jeho příjmy.

Bennettův právník vloni podle informací zvažoval podání žaloby na slavnou herečku, což oznámil Richardovi Hofstetterovi, který v té době zastupoval slavného šéfkuchaře Anthonyho Bourdaina (ten spáchal v červnu letošního roku sebevraždu) i Argentovou. Herečka a šéfkuchař podle informací italského tisku spolu měli vloni poměr. Hofstetter však odmítl cokoliv pro The New York Times komentovat.

Jimmy Bennett údajně po herečce požadoval 3,5 milionu dolarů za emocionální újmu, ušlý příjem, napadení a zneužití. Newyorský deník píše, že po eskapádě se herci značně ztenčily příjmy.

Měsíc předtím, než herec a muzikant poslal Argentové žádost o zaplacení požadované částky, vyšel v Timesech článek o třinácti ženách, jež obvinily Harveyho Weinsteina ze sexuálního obtěžování nebo znásilnění. Argentová byla mezi nimi.

Bennett se obrátil na svého právníka po vypuknutí kauzy Weinstein

Podle Argentové ji hollywoodský producent Harvey Weinstein znásilnil na festivalu v Cannes v roce 1997, když jí bylo jednadvacet let. Jejich poměr pak trval několik let a Argentová se objevila v jeho filmu. Tvrdila, že jejich vzájemný vztah byl velmi komplikovaný a bála se proti němu vystoupit.

Poté, co byla kauza medializována a Argentová zobrazena jako oběť sexuálního napadení, se Bennett obrátil na svého právníka.

Mladý herec a muzikant se častokrát nechal slyšet, že Argentovou považuje za matku a mentorku. Oba se poprvé setkali v roce 2004 při natáčení snímku Srdce je zrádná děvka. Ten pojednává o vztahu mezi matkou prostitutkou a synem, jehož dětství provází drogy a násilí. Bennettovi bylo sedm let a od té doby byli blízkými přáteli.

K sexuálnímu napadení údajně došlo 9. května 2013 v hotelu Ritz-Carlton v losangelské čtvrti Marina del Rey. Herečka dokonce informaci o setkání přidala na svůj Instagram. Bennetta měl do hotelu doprovodit člen jeho rodiny, Argentová jej však poslala pryč, že si chce s hercem promluvit sama. Poté mu měla nabídnout alkohol, ukázat mu poznámky a následně se na něj vrhnout.

Orální sex a společné fotky

New York Times píše, že jej svlékla, poskytla mu orální sex a následně měli pohlavní styk. Poté jej požádala, aby pořídil několik fotek. Později ten den přidala na Instagram společnou fotografii jejich obličeje s komentářem, že to byl "nejšťastnější den jejího života" a že se herec objeví v jejím dalším filmu.

Fotografie herců svlečených do půl těla i příspěvky ze sociálních sítí přiložil odesílatel do dokumentu pro redakci newyorského deníku.

Poté co společně poobědvali, odjel Bennett zpět do domu svých rodičů a po cestě se podle svých slov cítil "zmatený, ponížený a znechucený". Přesto měsíc nato napsal Argentové zprávu na Twitteru s tím, že mu chybí, a přidal fotografii náramku, který mu dala.

Podle dohody Argentová svolila herci vyplatit v přepočtu celkem 8,5 milionu korun v rozmezí roku a půl. První platbu ve výši 200 tisíc dolarů (4,5 milionů korun) poslala dle dopisu letos v dubnu.

Dohoda podle právničky nezaručuje, že Bennett o obvinění nepromluví na veřejnosti, nicméně nemůže herečku soudit ani zveřejnit společné fotografie. "A nakonec, nemůže vás prosit o více peněz, shazovat vás nebo vás soudit - pokud dodržíte závazky dohody," napsala právnička v dopisu Argentové.

Ačkoliv zatím není jasné, zda spolu oba herci od té doby mluvili, podle New York Times "olajkovala" nedávno dvaačtyřicetiletá celebrita jednu jeho fotografii na Instagramu. Většina obsahu na Bennettově síti však byla stažena.

Asia Argentová je rozvedená a má dvě děti, dceru Annu Lou s italským muzikantem Marcem Castoldim a Nicolu Giovanni s exmanželem, italským režisérem Michelem Civettou.

Video: Herečka Alena Doláková o kauze Weinstein

Nepřekvapilo mě, že se Harvey Weinstein ukázal být zákeřným predátorem, hodnotí skandál slavného producenta herečka Alena Doláková. | Video: Emma Smetana
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Fotbalový Liberec prodloužil smlouvu s kapitánem Mikulou

Fotbalový Liberec si pojistil služby kapitána Jana Mikuly. Osmadvacetiletý defenzivní univerzál prodloužil se severočeským ligovým klubem smlouvu o další dvě sezony. Slovan o tom informoval na svém webu.

"V Liberci jsem od začátku roku 2017, za tu dobu jsem si zde zvykl a jsem tady spokojený. Je tu dobrý kolektiv a já budu rád dál jeho součástí," uvedl Mikula.

"Miky je součástí Slovanu už pár roků a je dobře, že zůstává. Je to charakterově výborný kluk, který má zkušenosti a je poctivým fotbalistou. Je velmi zodpovědný v defenzivní práci, ale umí i zaútočit. Je také skvělým týmovým hráčem. Jeho další nespornou výhodou je univerzálnost. V defenzivě umí zahrát více postů, když nás tlačí bota při zranění některých hráčů," doplnil liberecký kouč Pavel Hoftych.

Mikula má na kontě 135 ligových startů a čtyři vstřelené branky. Nejvyšší soutěž hrál vedle Liberce také za Slavii Praha a Jihlavu.

Další zprávy