Meghan poruší 40 let starou tradici, porodí mimo Londýn. Dítě vévodů bude influencer

Magazín Magazín
Aktualizováno 2. 4. 2019 10:28
Vévodkyně Meghan a princ Harry očekávají na jaře narození svého prvního potomka. Podle řady zpráv by se první dítě vévodů ze Sussexu, kteří se vzali loni v květnu, mělo narodit během dubna. Vévodové se před narozením potomka odstěhují z Londýna do Frogmore Cottage, která je součástí areálu hradu Windsor. A podle nejnovější zpráv by manželka prince Harryho měla jejich potomka přivést na svět nikoliv v tradiční londýnské nemocnici Lindo Wing, ale v porodnici blíže Windsoru. Poruší tím tradici nastavenou od 70. let 20. století. Podívejte se, co dalšího se o budoucím členovi královské rodiny zatím ví.
Vévodkyně Meghan a princ Harry v Maroku
Vévodkyně Meghan a princ Harry v Maroku | Foto: Reuters

Titul

Nový člen královské rodiny nebude titulován přízviskem princ či princezna, pokud královna neurčí jinak. Tituly omezil Harryho prapradědeček Jiří V. v roce 1917.

Pokud se vévodům narodí syn, bude mít titul hrabě z Dumbartonu, jak zní jeden z vedlejších titulů prince Harryho. Pokud se jim narodí dcera, bude podle britských médií nosit titul Lady Mountbatten-Windsorová. Český historik zabývající se královskými rodinami Kamil Rodan si však myslí, že ponese pouze titul Lady ze Sussexu. 

 

Právě se děje

Další zprávy