"Hledáme chlupaté lidi se špatnými zuby." Seriál Pán prstenů shání netradiční komparz

Magazín ČTK Magazín, ČTK
25. 6. 2020 13:00
Máte dlouhé hubené nohy, jizvy po akné, špatné zuby či velké oči? Pak jste možná ideální kandidát na roli v připravovaném seriálu Pán prstenů. Novozélandská castingová agentura totiž zveřejnila inzerát, který láká na znovuobnovené natáčení vysokorozpočtové televizní adaptace slavného románu od J. R. R. Tolkiena.
Pán prstenů
Pán prstenů | Foto: New Line Cinema

Podobný inzerát vzbudil ohlas již koncem minulého roku, kdy jedna z castingových agentur v Aucklandu na sociální sítě umístila výzvu, ve které hledá osoby menší než 1,5 metru nebo vyšší než 1,9 metru se zajímavými rysy, hodně vráskami a také "hodně chlupaté lidi každého věku a etnicity". Žádaní byli od přírody rusovlasí herci, lidé s bílými vlasy či s pihami.

Jiná novozélandská společnost hledala zase kohokoli, kdo postrádal několik zubů a měl "úžasný nos".

Najmutí komparzu se specifickými rysy, tělesnými proporcemi či barvou vlasů má snížit náklady producentům, kteří tak ušetří za make-up, paruky a speciální efekty.

Děj nového seriálu by měl předcházet událostem z prvního dílu trilogie Pán prstenů, která se rovněž natáčela na Novém Zélandu. Přípravy přerušila pandemie koronaviru, ale podle místních médií se natáčení rozběhne už příští měsíc, čemuž odpovídá i poptávka po komparzu, píše deník The Guardian.

Netradiční nabídka zaměstnání míří hlavně na místní, protože v zemi jsou zavedeny restrikce na hranicích, přes něž mohou do Nového Zélandu jenom občané a nezbytní pracovníci. Ostatní potřebují povolení.

Mohlo by vás zajímat: Herci v kokpitu nadzvukového letadla

Herci v kokpitu nadzvukového letadla: Nic podobného tu ještě nebylo, říká producent | Video: Paramount Pictures
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 41 minutami

Pirát Marcel Kolaja byl zvolen kvestorem Evropského parlamentu

Pirátský europoslanec Marcel Kolaja, který je členem evropské frakce zelených, byl zvolen kvestorem Evropského parlamentu (EP). Ve druhém kole získal 344 hlasů z 668 platných. Kolaja byl v první polovině pětiletého volebního období místopředsedou EP, z obhajoby funkce ale ve středu "z taktických důvodů" po druhém kole odstoupil.

Pět kvestorů spolu s předsedou a 14 místopředsedy tvoří vedení EP. Kvestoři jsou většinou pověřeni administrativními a finančními záležitostmi týkajícími se přímo poslanců a chodu parlamentu, jsou členy předsednictva s poradním hlasem.

Ve středu si EP zvolil za předsedkyni maltskou lidoveckou političku Robertu Metsolaovou. Post místopředsedkyně obhájila Češka Dita Charanzová, zvolená za hnutí ANO.

Zdroj: ČTK
před 58 minutami

Vláda schválila podání žaloby na neplatnost rozhodnutí Evropské komise, podle kterého má Česko vrátit asi miliardu za zemědělské dotace

Vláda ve středu schválila návrh na podání žaloby na neplatnost rozhodnutí Evropské komise z listopadu 2021, podle nějž má Česko vrátit zhruba 44,1 milionu eur (v přepočtu asi 1,08 miliardy korun) zemědělských dotací kvůli jejich nedostatečné kontrole. Potvrdil to mluvčí ministerstva zemědělství Vojtěch Bílý. Návrh předložil ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL).

Žaloba nemá odkladný účinek a podle prováděcího rozhodnutí Evropské komise bude Česko muset částku vrátit do rozpočtu Evropské unie. O dané peníze se tak Česku sníží jiné platby z unijního svazku. Evropská komise původně za chybné čerpání evropských zemědělských dotací v letech 2015 až 2017 vyměřila finanční korekci v přepočtu zhruba 7,5 miliardy korun, státu se ji podařilo snížit ve smírčím řízení. Ministerstvo zemědělství nesouhlasí ani s nižší finanční korekcí, chtělo by ji buď dále snížit, nebo zajistit, aby se dotace nekrátily vůbec.

Zdroj: ČTK
Další zprávy