Syn kvůli #MeToo nechodí na rande, stěžovala si matka. Mladík se stal terčem vtipů

Magazín Magazín
11. 10. 2018 8:32
Floridská matka se na Twitteru chtěla vymezit proti kampani #MeToo, protože podle ní vytváří atmosféru, ve které se muži musí obávat falešných obvinění ze sexuálního obtěžování. Na sociální síti proto zveřejnila fotografii svého syna a připsala k ní, že gentleman, kterého vychovala, kvůli strachu z radikálních feministek nechodí na rande. Mladý námořník z obrázku se o tweetu dověděl až ve chvíli, kdy se stal terčem internetových vtipálků.
Pieter Hanson, mladík, který se podle své matky, bojí chodit na rande, aby ho některá dívka falešně neobvinila ze sexuálního obtěžování.
Pieter Hanson, mladík, který se podle své matky, bojí chodit na rande, aby ho některá dívka falešně neobvinila ze sexuálního obtěžování. | Foto: twitter.com/Thatwasmymom

Kampaň #MeToo, jejímž prostřednictvím se především ženy už od loňského podzimu svěřují se svými negativními zkušenostmi se sexuálním obtěžováním ze strany mužů, si nezískala jen příznivce, ale i odpůrce. A někteří z těch, kteří kampaň nepovažují za vhodný způsob, jak do společenské diskuse vnést tabuizované téma, začali svůj nesouhlas v posledních měsících prezentovat pod hashtagem #HimToo.

Přesvědčení, že kampaň #MeToo přinesla spíš situaci, kdy se muži musí neustále obávat falešného obvinění ze sexuálního obtěžování, se na začátku října rozhodla prostřednictvím sociální sítě Twitter vyjádřit i jedna floridská žena. Zvolila k tomu ale poněkud netradiční způsob. Pod uživatelským jménem BlueStarNavyMom3 zveřejnila fotografii jednoho ze svých synů v námořnické uniformě a přidala k němu překvapivý popisek.

"Tohle je můj syn. Jako jeden z nejlepších absolvoval vojenský výcvik, kde dostal vyznamenání. Chodil do prvotřídní školy a míval výjimečný prospěch. Je to gentleman, který má přirozenou úctu k ženám. A přesto se teď kvůli atmosféře plné falešných obvinění radikálních feministek neodvažuje chodit na rande s dívkami," napsala rozzlobená matka ve svém příspěvku.

Její tweet se stal okamžitě terčem vtipálků, kteří text všemožnými způsoby parodovali a fotografii mladého námořníka nahrazovali například obrázkem komiksového hrdiny Hulka, zpěváka Ricka Astleyho, nebo tučňáka. Jednu uživatelku dokonce napadlo použít snímek hlavní postavy Hitchcockova horroru Psycho - tedy násilníka, který se převléká za svou matku a vraždí nevinné oběti.

"Tohle je můj syn, který bez cizí pomoci vede malý hotýlek. I když mu občas přeskočí, ví, že nejlepším přítelem muže je vždy jeho matka. Teď ale nemůže chodit na rande kvůli těm falešným obviněním radikálních feministek, které bojují proti násilným vraždám ve sprše," zažertovala autorka zesměšňujícího tweetu s odkazem na kultovní film.

Že se pohledný člen námořnictva stal kvůli své matce internetovým hitem, zjistil brzy i jeho bratr Jon Hanson. "Můj brácha se na Twitteru dostal mezi trendy témata. Nevím, jestli se mám smát, nebo jestli by mi ho mělo být líto," okomentoval absurdní situaci ve svém tweetu.

Sám Pieter Hanson, muž z fotografie, se o své virtuální popularitě dověděl až ve chvíli, kdy psal test na univerzitě a od soustředění ho neustále vyrušoval vibrující telefon. "Ten chlapík, kterého máma popisuje, vůbec nejsem já. Mámu mám strašně rád, ale netuším, co se jí honilo hlavou, když tohle psala," reagoval na matčin kuriózní příspěvek ve vyjádření pro deník Washington Post.

Hned druhý den se Pieter Hanson rozhodl uvést věci na internetu na pravou míru, a protože sám do té doby neměl na Twitteru účet, založil si nový příznačně pojmenovaný @thatwasmymom (to byla moje máma). "I lidi, které milujete, občas dělají věci, které vám ubližují, aniž by si to uvědomovali. Respektuji ženy a hashtag #HimToo bych sám nikdy nepodpořil," zdůraznil ve svém prvním twitterovém příspěvku. Původní tweet jeho matky mezitím ze sociální sítě zmizel.

Video: Sexuální násilí se tutlá. Kdyby se ozvali muži, ženy by to taky smetlo

Slovo ženy nemá větší váhu, než slovo muže, ale díky emancipaci má větší váhu než před dvaceti lety. Hnutí MeToo nebude mít dalekosáhlý účinek. | Video: Martin Veselovský
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Auto jedoucí v protisměru způsobilo na D7 nehodu, jeden mrtvý

Dálnici D7 uzavřela na 12. kilometru ve směru na Slaný hromadná nehoda šesti aut. Nehodu zavinilo auto jedoucí v protisměru, řidič tohoto vozu při nehodě zemřel. Informace o případných dalších zraněných zatím nejsou k dispozici, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

Policie obdržela podle Richterové před 21:15 na tísňovou linku nejdříve oznámení, že na dálnici jede auto v protisměru. "Minutu na to došlo k dopravní nehodě šesti vozidel. Řidič, co jel v protisměru, na místě zemřel," řekla Richterová.

Dálnice je v místě uzavřena, policie dopravu odklání na devátém kilometru na Bouchalku, zpět se mohou řidiči vracet na 18. kilometru u Knovíze.

Další zprávy