Hidžáb, nebo červené tváře? Tohle je ideál ženské krásy

jaz
26. 6. 2014 12:00
Americká novinářka zkoumá krásu napříč kontinenty. Její fotografii upravují ve Photoshopu designéři z různých koutů světa podle místních kulturních norem.
Foto: Esther Honig

Kansas City – Blogerka a novinářka Esther Honig z amerického Missouri začala před pár měsíci pracovat na projektu nazvaném Before and After (před a po - pozn. red.), kterým se snaží zmapovat ideál ženské krásy po celém světě.

"V USA se Photoshop stal symbolem nedosažitelných norem krásy naší společnosti. Můj projekt Before and After zkoumá, jak se tyto normy liší v různých kulturách na globální úrovni," píše na svých stránkách čtyřiadvacetiletá novinářka.

Prostřednictvím platformy Fiverr, kde lidé nabízejí za pár dolarů naprosto cokoli, tak získala celkem 40 jedinců z více jak 25 zemí, kteří byli za menší poplatek ochotni Estheřin portrét ve Photoshopu upravit. Zadání bylo jasné: Upravit fotku tak, jako by pracovali s jakoukoli jinou v tamním módním časopise.

První upravený snímek získala ze Srí Lanky, další byly z Filipín, Řecka, Pákistánu i Ukrajiny. Z Maroka jí jistý grafik poslal obrázek, na kterém ji zahalil do hidžábu. Na většině snímků pak vyšla se světlou pletí.

"Photoshop nám dovoluje dosáhnout nedosažitelného standardu krásy, ale pokud tyto normy srovnáme v globálním měřítku, dosažení ideálu se zdá nemožné," říká Esther s tím, že projekt ještě není u konce a hodlá nashromáždit co nejvíce materiálu.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Smartwings nabídnou za letenky od ČSA vouchery, peníze vracet nebudou

Letecká společnost Smartwings nabídne cestujícím, kteří si u dceřiného dopravce ČSA koupili letenku na let Smartwings a ten byl následně kvůli pandemii zrušen, náhradní poukaz na jakýkoliv jiný let aerolinek. Voucher bude ve stejné hodnotě jako nevyužitá letenka. Platby za tyto letenky Smartwings vracet nebudou. Společnost o tom ve čtvrtek informovala v tiskové zprávě.

Cestující s nevyužitými letenkami koupenými přes ČSA zároveň mohou dál žádat o vrácení platby, žádost však mohou uplatnit právě u ČSA. Ty jsou však nyní v insolvenci.

Výměna bude možná u letenek, které dosud cestující nevyužili. Cestující budou muset žádost podat do konce letošního července, Smartwings jim následně vydá elektronický voucher. Poukaz bude ve stejné hodnotě jako původní letenka s platností na 12 měsíců na jakýkoliv z pravidelných letů Smartwings.

Zdroj: ČTK
Další zprávy