Grafika: Praha omezuje stavbu mrakodrapů. Tohle jsou nejvyšší budovy metropole

Petra Jansová Jiří Kropáček Petra Jansová, Jiří Kropáček
5. 8. 2016 9:43
Nový Metropolitní plán Prahy, zveřejněný v červnu Institutem plánování a rozvoje Prahy, má mimo jiné zavést komplexní regulaci výstavby výškových budov na území hlavního města. V budoucnu by takové budovy neměly vznikat nahodile a výstavba domů o více než 12 patrech bude zakázána na 99,4 procentech území Prahy. Podívejte se, jaké jsou nejvyšší pražské budovy.
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Při zásahu policie v brazilském Riu de Janeiro zahynulo nejméně 25 lidí

Při policejní akci v jednom ze slumů v brazilském Riu de Janeiro zahynulo nejméně 25 lidí. Informovaly o tom světové tiskové agentury. Policie provedla zásah v chudinské čtvrtí proti gangu Comando Vermelho, který patří k nejaktivnějším organizacím zaměřeným na distribuci drog v brazilském městě. Počet mrtvých během policejní operace patří k nejvyšším za poslední roky.

Podle agentury AFP policie zasáhla v chudinské čtvrti Jacarezinho proti skupinám, jež využívají k prodeji drog a dalším kriminálním aktivitám nezletilce. K operaci bezpečnostní síly použily vrtulníky a obrněné vozy, které posloužily k překonání barikád v ulicích. Na videozáběrech ze slumu, kde žije zhruba 40.000 lidí, jsou vidět prchající ozbrojenci a slyšet výbuchy. Agentura EFE uvedla, že operace se zúčastnilo přes 200 policistů.

"Je to nejvyšší počet mrtvých při policejním zásahu v Riu de Janeiro," uvedl šéf policie Ronaldo Oliveira. Dodal, že mezi mrtvými je jeden policista a několik vůdců drogových organizací. Podle policie drogové gangy vytvořily "takřka armádní strukturu" s desítkami ozbrojenců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy