Grafika: 10 druhů, na něž udeří klimatická pěst

Roman Gazdík
17. 12. 2009 7:30
Světový svaz ochrany přírody představil faunu a flóru ohroženou globálním oteplováním

Kodaň - Maskotem zvířat ohrožených klimatickými změnami se stal lední medvěd.

Na seznam ohrožených druhů jej po dlouhých debatách zapsala i u ekologů nepříliš oblíbená administrativa minulého amerického prezidenta George W. Bushe.

Podle Světového svazu na ochranu přírody (IUCN) je však lední medvěd jen jedním z mnoha zástupců fauny a flóry, kterého globální oteplování a následné regionální klimatické změny ohrožují.

Při příležitosti nyní probíhající klimatické konference v Kodani, kde má být představen nástupce Kjótského protokolu, IUCN představilo deset dalších druhů ohrožených zvyšující se teplotou vzduchu a moří.

Tyto druhy pocházejí z několika různých prostředí a jejich výběr se snaží komplexně postihnout dopad, který budou klimatické změny mít na rozdílné biotopy.

Podívejte se na ně nyní s námi.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Soud neprominul Rathovi zbytek peněžitého trestu. Pět milionů bude vymáhat, nebo mu prodlouží vězení

Soud nepromine bývalému politikovi Davidu Rathovi zbytek peněžitého trestu, jeho žádosti nevyhověl. Pravděpodobně bude zbylých pět milionů vymáhat, případně může soud i prodloužit vězení. 

Zdroj: Domácí
před 51 minutami

Atentátník z Christchurch se při srpnovém soudu bude zastupovat sám, hrozí mu doživotí

Australan Brenton Harrison Tarrant, který se v březnu přiznal k vraždě 51 muslimů na Novém Zélandu, odvolal své právníky a hodlá se při srpnovém soudním stání zastupovat sám. Čelí obvinění z 51 vražd, 40 pokusů o vraždu a ze spáchání teroristického útoku. Hrozí mu doživotní trest.

Atentát spáchal loni 15. března ve dvou mešitách ve městě Christchurch při pátečních modlitbách.

Soudní řízení o výši trestu bylo už kvůli koronaviru odloženo, nově má začít 24. srpna a může trvat i déle než tři dny, informovala agentura AP. Nejvyšší soud v Christchurchi dnes termín potvrdil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy