Gott po třech letech sesadil Davida, vyhrál anketu TýTý

ČTK ČTK
27. 4. 2013 22:07
Do televizní dvorany slávy byl uveden herec Lubomír Lipský
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Praha - Karla Gotta po třech letech vynesli televizní diváci zpět na pozici nejpopulárnějšího zpěváka. Po dvou ročnících, kdy ho předstihl Michal David, si ve 22. ročníku anekty TýTý odnesl dvacátou cenu v podobě zakřiveného zrcadla.

Mezi zpěvačkami zvítězila Lucie Vondráčková.

V kategorii osobnost televizního zpravodajství získala stejně jako loni nejvíc hlasů Lucie Borhyová z televize Nova.


Výsledký TýTý

Absolutní vítěz:

Josef Klíma (Nova)

Pořad roku:

Partička (Prima)

Seriál roku:

Vyprávěj (ČT)

Herečka:

Veronika Freimanová

Herec:

Ondřej Brzobohatý

Zpěvačka:

Lucie Vondráčková

Zpěvák:

Karel Gott

Osobnost zpravodajství:

Lucie Borhyová (Nova)

Osobnost publicistiky:

Josef Klíma (Nova)

Osobnost zábavy:

Karel Šíp (ČT)

Sportovní moderátor:

Vojtěch Bernatský (ČT)

Objev roku:

Martin Kraus

Laureát televizní Dvorany slávy:

Lubomír Lipský

Nejlepším sportovním moderátorem se znovu stal Vojtěch Bernatský z České televize.

Osobností televizní publicistiky zvolili diváci Josefa Klímu. Ten se stal i celkovým vítězem, který nasbíral vůbec největší absolutní počet hlasů od diváků.

Do televizní Dvorany slávy byl slavnostně uveden filmový a divadelní herec Lubomír Lipský, kterému dlouze tleskalo vestoje zaplněné Vinohradské divadlo, kde se konal slavnostní ceremoniál. Osobností televizní zábavy se stal Karel Šíp, který přímý přenos České teleivze moderoval.

Herečka Veronika Žilková předala ocenění nejlepšímu herci Ondřeji Brzobohatému, jehož otec Radoslav Brzobohatý loni vstoupil do Dvorany slávy. Vítězkou mezi herečkami se stala Veronika Freimanová, která září v televizním seriálu České televize Vyprávěj. Ten vyhrál kategorii nejoblíbenějšího seriálu.

Zábavný pořad Partička televize Prima, loňský absolutní vítěz, obhájil cenu za nejlepší pořad.

Objevem roku se stal při hlasování, které probíhalo až během přímého přenosvy vyhlašování, herec Martin Kraus.

Lubomír Lipský, který letos dovršil devadesáté narozeniny, patří k hereckým legendám. Členem Městských divadel pražských se stal už v roce 1950 a během třiašedesáti sezon tu ztvárnil 116 rolí.

Do povědomí diváků se zapsal počátkem 60. let díky roli dědy Potůčka v televizním seriálu Tři chlapi v chalupě. Později si zahrál v několika populárních filmech, které režíroval jeho bratr Oldřich. Získal řadu cen, včetně dvou prestižních Thálií a Ceny Františka Filipovského za dabing.

V minulých letech do televizní Dvorany slávy vkročili třeba scenáristé Gustav Oplustil a Jiří Hubač, režiséři Ivo Paukert a František Filip, moderátoři a autoři pořadů Karel Pech a Vladimír Dvořák a herci Miroslav Horníček, Štěpánka Haničincová, Stella Zázvorková a Jiřina Bohdalová a ilustrátor Zdeněk Smetana.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Koudelka byl v Rašnově osmnáctý, vyhrál lídr SP skokanů Kraft

Také ve druhém závodě Světového poháru skokanů na lyžích v rumunském Rašnově bodoval z Čechů pouze Roman Koudelka, který obsadil 18. místo. Vyhrál Stefan Kraft z Rakouska a upevnil si vedení v průběžném pořadí seriálu.

Koudelka jako jediný z českých reprezentantů zvládl první kolo. Čestmír Kožíšek, Viktor Polášek a Vojtěch Štursa se stejně jako v pátek, kdy transylvánské středisko hostilo Světový pohár skokanů úplně poprvé, do nejlepší třicítky nevešli. Koudelka předvedl dva vyrovnané skoky dlouhé 94,5 a 94 metrů a oproti pátečnímu závodu si polepšil o devět míst. V hodnocení Světového poháru mu patří se ziskem 219 bodů 24. příčka.

Kraft si díky skokům 103 a 97,5 metru připsal dvacáté vítězství ve Světovém poháru a počtvrté za sebou skončil na stupních vítězů. V pátek byl v Rašnově třetí a stejnou bilanci jako v Rumunsku zaznamenal i před tím na domácích závodech v Kulmu. V průběžném pořadí seriálu má Kraft náskok 118 bodů před dnes druhým Karlem Geigerem z Německa.

Další zprávy