Globální hit udělal ženě ze života peklo. Netflix zasáhne, kauzu využil i politik

pru Video pru, Video
7. 10. 2021 9:11
Seriál Hra na oliheň, který je nyní nejsledovanějším pořadem streamovací společnosti Netflix, přinesl jihokorejské ženě horké chvilky. Tvůrci totiž zařadili její telefonní číslo do klíčových scén seriálu. V reakci na to dostala Jihokorejka Kim Gil-young od diváků už tisíce nechtěných telefonátů a zpráv. Netflix již slíbil, že dané scény v seriálu upraví.
Trailer k seriálu Hra na oliheň. | Video: Netflix

"Společně s produkční společností pracujeme na vyřešení této záležitosti včetně upravení všech scén s daným číslem," uvedl ve středu Netflix. Streamovací platforma také požádala všechny fanoušky, aby s kontaktováním ženy přestali.

Netflix už před časem uvedl, že si nebyl vědomý toho, že by při vytáčení mohly mobilní telefony k uvedenému číslu automaticky přiřadit správnou předvolbu, aby skutečně fungovalo.

Jihokorejka Gil-young, žíjící v okrese Seongju na jihu země, si nemohla kvůli smlouvě s operátorem své telefonní číslo změnit, uvedla před pár týdny lokální televizní stanice SBS. Podle stanice také žena dostala nabídku na kompenzaci ve výši 5 milionů jihokorejských wonů (téměř 100 tisíc korun). Netflix i produkční společnost Siren Pictures odmítly případné finanční odškodnění komentovat, uvádí agentura Reuters.

Případ také v minulém týdnu využil ke svému zviditelnění jihokorejský prezidentský kandidát Huh Kyung-youn. Na svém Facebooku uvedl, že nabízí 100 milionů wonů (přibližně 1,8 milionu korun) za odkoupení uniklého telefonního čísla. Nicméně podle jihokorejských zákonů se telefonní čísla považují za národní zdroje a obchodování s nimi se považuje za nelegální, upozorňuje agentura Reuters.

Ženino telefonní číslo se v seriálu objevilo na tajemné pozvánce k drastické dětské hře. Podle Reuters je číslo stále funkční, ale nikdo ve středu na opakované telefonáty nereagoval.

Hra na oliheň je jihokorejský dramatický seriál, jehož režisérem a scenáristou je Hwang Tong-hjŏk. Premiéru měl na streamovací platformě Netflix 17. září. Hned týden potom se stal v několika zemích jedním z nejsledovanějších seriálů Netflixu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy