Gauč a postele pro psy, tunely a škrabátka pro kočky. Ikea představila speciální nábytek pro zvířata

Magazín Magazín
14. 10. 2017 8:05
Švédský prodejce nábytku přišel s novou kolekcí speciálně vytvořenou pro domácí zvířata. Mnohé kousky vychází z existujících produktů a jsou navrženy tak, aby vhodně doplňovaly vybavení domácnosti. Psi tak konečně budou chodit odpočívat do své postele nebo na svůj gauč.
Ilustrační foto nové kolekce pro zvířata.
Ilustrační foto nové kolekce pro zvířata. | Foto: Ikea

Okupace lidských gaučů a postelí domácími zvířaty je u konce. Švédská Ikea totiž přišla s novou kolekcí nábytku speciálně vytvořeného pro domácí mazlíčky a jejich majitele.

Kolekce s názvem Lurvig, což v překladu znamená chlupatý, byla navržená ve spolupráci s veterináři a měla by usnadnit soužití s důležitými členy rodiny - psy a kočkami.

Ikea vzala v potaz jejich typické potřeby a osobnostní rysy, stejně jako různou váhu a velikost zvířat. V nabídce tak jsou pelíšky, polštáře, otevřené postele a dokonce i gauče a hračky.

Kolekce je zatím dostupná v pěti zemích

Jak píše server Designboom, mnoho kousků vzniklo z již existujících produktů. A některé z nich byly vyrobeny tak, aby vhodně doplňovaly nábytek domácností, například navlékací škrabátko na nohy stolu nebo polštáře padnoucí do policových dílů.

Vybavení obsahuje také plastové misky, vodítka, přepravky, kartáče na srst a hračky.

Kolekce byla zatím představena v Japonsku, Francii, Kanadě, Spojených státech a Portugalsku. Další země by mohly být podle společnosti přidány příští rok v březnu.

Uživatelé na sociálních sítích na to mají jako vždy rozporuplné názory. Některým je jasné, kam se peníze s nově představenou kolekcí rozkutálejí.

A ti, co už nákup zvířecího nábytku stihli, se chlubí pelíšky.

連投すみません。 新しい遊び。

Příspěvek sdílel uživatel @aiko_ieda,

 

Právě se děje

Další zprávy