Gauč a postele pro psy, tunely a škrabátka pro kočky. Ikea představila speciální nábytek pro zvířata

Magazín Magazín
14. 10. 2017 8:05
Švédský prodejce nábytku přišel s novou kolekcí speciálně vytvořenou pro domácí zvířata. Mnohé kousky vychází z existujících produktů a jsou navrženy tak, aby vhodně doplňovaly vybavení domácnosti. Psi tak konečně budou chodit odpočívat do své postele nebo na svůj gauč.
Ilustrační foto nové kolekce pro zvířata.
Ilustrační foto nové kolekce pro zvířata. | Foto: Ikea

Okupace lidských gaučů a postelí domácími zvířaty je u konce. Švédská Ikea totiž přišla s novou kolekcí nábytku speciálně vytvořeného pro domácí mazlíčky a jejich majitele.

Kolekce s názvem Lurvig, což v překladu znamená chlupatý, byla navržená ve spolupráci s veterináři a měla by usnadnit soužití s důležitými členy rodiny - psy a kočkami.

Ikea vzala v potaz jejich typické potřeby a osobnostní rysy, stejně jako různou váhu a velikost zvířat. V nabídce tak jsou pelíšky, polštáře, otevřené postele a dokonce i gauče a hračky.

Kolekce je zatím dostupná v pěti zemích

Jak píše server Designboom, mnoho kousků vzniklo z již existujících produktů. A některé z nich byly vyrobeny tak, aby vhodně doplňovaly nábytek domácností, například navlékací škrabátko na nohy stolu nebo polštáře padnoucí do policových dílů.

Vybavení obsahuje také plastové misky, vodítka, přepravky, kartáče na srst a hračky.

Kolekce byla zatím představena v Japonsku, Francii, Kanadě, Spojených státech a Portugalsku. Další země by mohly být podle společnosti přidány příští rok v březnu.

Uživatelé na sociálních sítích na to mají jako vždy rozporuplné názory. Některým je jasné, kam se peníze s nově představenou kolekcí rozkutálejí.

A ti, co už nákup zvířecího nábytku stihli, se chlubí pelíšky.

連投すみません。 新しい遊び。

Příspěvek sdílel uživatel @aiko_ieda,

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 36 minutami

Stovky ruských komunistů protestují v Moskvě proti výsledkům voleb

Stovky přívrženců ruských komunistů se v sobotu zapojily v centru Moskvy do protestu proti výsledkům parlamentních voleb z konce minulého týdne. Moskevská radnice akci nepovolila s odkazem na omezení kvůli pandemii covidu-19, policisté nicméně zatím nezakročili.

Agentura TASS uvedla, že na Puškinově náměstí se podle policie sešlo asi 400 lidí. Zpravodaj německé agentury DPA odhadl účast na zhruba tisícovku osob, podle něho je na místě množství příslušníků bezpečnostních složek a policejních kamionů. Policisté z reproduktorů pouštějí hlasitou hudbu, aby účastníci protestů neslyšeli projevy organizátorů, jinak ale proti demonstraci zatím nezasáhli.

Vládnoucí strana Jednotné Rusko ve Státní dumě, dolní komoře ruského parlamentu, obsadí 324 z celkových 450 křesel, což znamená dvoutřetinovou většinu, která je potřebná ke změně ústavy. Komunisté (KPRF) získali 57 mandátů, třetí Spravedlivé Rusko 27, Liberálnědemokratická strana Ruska (LDPR) Vladimira Žirinovského 21 a loni založená strana Noví lidé 13. Po jednom zástupci budou mít Vlast, Strana růstu a Občanská platforma. Do parlamentních křesel usedne i pět nezávislých poslanců.

Opozice a volební pozorovatelé mají podezření, že vládnoucí strana blízká prezidentu Vladimiru Putinovi dosáhla vítězství i za pomoci podvodů. Žádají mimo jiné přepočítání elektronicky podaných hlasů, které byly podle ní systematicky falšovány.

Aktualizováno před 1 hodinou

Tálibán pověsil na náměstí v západoafghánském městě Herát mrtvé tělo na jeřáb

Signalizuje to návrat některých metod, k nimž se islamistické hnutí uchylovalo v minulosti, poznamenala agentura. Muž, jenž provozuje na náměstí lékárnu, agentuře popsal, že na místo byla přinesena čtyři těla, z nichž tři skončila vystavená na dalších náměstích ve městě. Tálibové podle něj lidem sdělili, že čtveřice se podílela na únosu a policie je zabila. Tálibán se zatím oficiálně nevyjádřil.

Místní policejní velitel, kterého dosadil Tálibán, později uvedl, že čtveřice zemřela při přestřelce s táliby při vysvobozování uneseného muže a jeho syna. Při boji podle něj únosci zranili jednoho člena Tálibánu a civilistu. Unesené se prý povedlo osvobodit.

Núruddín Turábí - jeden ze zakladatelů radikálního islamistického hnutí a hlavní zastánce přísného výkladu islámského práva v době, kdy Tálibán vládl v Afghánistánu poprvé, řekl tento týden agentuře AP, že uskupení hodlá opět provádět popravy a utínat ruce. Podle jeho slov se to ale možná nebude dít veřejně jako v minulosti.

Od chvíle, kdy Tálibán v polovině srpna převzal kontrolu na asijskou zemi, mnozí Afghánci i svět s obavami sledují, zda tálibové obnoví tvrdou vládu z druhé poloviny 90. let, kdy hnutí Afghánistán spravovalo poprvé. Vůdci radikálního uskupení zůstávají zakořeněni v hluboce konzervativním a tvrdém světonázoru, ačkoliv přijímají technologické změny jako jsou mobilní telefony, poznamenala AP.

Představitelé Tálibánu dříve prohlásili, že nebudou opakovat fundamentalistickou politiku předchozí vlády svého hnutí.

Další zprávy