Obrazem: Bude to Arthur, James nebo Philip? Svět čeká na oznámení jména nového královského potomka

Princ William s manželkou Kate a novorozeným synem.
Někteří fanoušci královské rodiny už několik dní před porodem vévodkyně Kate kempovali u nemocnice, aby jim událost neunikla.
Porodnice St. Mary's byla celý den pod přísným dohledem policistů.
Další novináři a příznivci čekali před Buckinghamským palácem. Na jeho nádvoří byl umístěn stojan, na němž se mělo objevit oficiální oznámení o narození.
Olivia Smithová a Heather McDonaldová přinášejí oznámení o narození chlapce.
Foto: Reuters
Magazín Magazín
23. 4. 2018 21:50
Velká Británie oslavuje narození třetího potomka prince Williama a jeho manželky vévodkyně Kate. Britové a spolu s nimi i celý svět zároveň čekají, jak se nový člen královské rodiny bude jmenovat. Ostatně, není to nic neobvyklého, protože jméno se podle tradice hned po porodu neoznamuje. Nejdřív se ho navíc musí dozvědět královna a další členové rodiny. Kensingtonský palác nicméně oznámil, že jméno bude zveřejněno "včas", sázkové kanceláře však už teď dávají největší šance Arthurovi, Jamesovi nebo Philipovi. Novorozený princ se zatím alespoň ukázal před objektivy fotografů a vy se na něj můžete podívat v naší galerii.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Fotbalový Liberec prodloužil smlouvu s kapitánem Mikulou

Fotbalový Liberec si pojistil služby kapitána Jana Mikuly. Osmadvacetiletý defenzivní univerzál prodloužil se severočeským ligovým klubem smlouvu o další dvě sezony. Slovan o tom informoval na svém webu.

"V Liberci jsem od začátku roku 2017, za tu dobu jsem si zde zvykl a jsem tady spokojený. Je tu dobrý kolektiv a já budu rád dál jeho součástí," uvedl Mikula.

"Miky je součástí Slovanu už pár roků a je dobře, že zůstává. Je to charakterově výborný kluk, který má zkušenosti a je poctivým fotbalistou. Je velmi zodpovědný v defenzivní práci, ale umí i zaútočit. Je také skvělým týmovým hráčem. Jeho další nespornou výhodou je univerzálnost. V defenzivě umí zahrát více postů, když nás tlačí bota při zranění některých hráčů," doplnil liberecký kouč Pavel Hoftych.

Mikula má na kontě 135 ligových startů a čtyři vstřelené branky. Nejvyšší soutěž hrál vedle Liberce také za Slavii Praha a Jihlavu.

Další zprávy