Obrazem: Bude to Arthur, James nebo Philip? Svět čeká na oznámení jména nového královského potomka

Princ William s manželkou Kate a novorozeným synem.
Někteří fanoušci královské rodiny už několik dní před porodem vévodkyně Kate kempovali u nemocnice, aby jim událost neunikla.
Porodnice St. Mary's byla celý den pod přísným dohledem policistů.
Další novináři a příznivci čekali před Buckinghamským palácem. Na jeho nádvoří byl umístěn stojan, na němž se mělo objevit oficiální oznámení o narození.
Olivia Smithová a Heather McDonaldová přinášejí oznámení o narození chlapce.
Foto: Reuters
Magazín Magazín
23. 4. 2018 21:50
Velká Británie oslavuje narození třetího potomka prince Williama a jeho manželky vévodkyně Kate. Britové a spolu s nimi i celý svět zároveň čekají, jak se nový člen královské rodiny bude jmenovat. Ostatně, není to nic neobvyklého, protože jméno se podle tradice hned po porodu neoznamuje. Nejdřív se ho navíc musí dozvědět královna a další členové rodiny. Kensingtonský palác nicméně oznámil, že jméno bude zveřejněno "včas", sázkové kanceláře však už teď dávají největší šance Arthurovi, Jamesovi nebo Philipovi. Novorozený princ se zatím alespoň ukázal před objektivy fotografů a vy se na něj můžete podívat v naší galerii.
 

Právě se děje

před 4 minutami

Ekonomika EU v prvním čtvrtletí klesla o 0,4 procenta, je zpět v recesi

Ekonomika Evropské unie v prvním čtvrtletí podle sezonně přepočtených údajů klesla proti předchozím třem měsícům o 0,4 procenta po poklesu o 0,5 procenta ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku. Ve své zpřesněné zprávě to v úterý oznámil statistický úřad Eurostat. Potvrdil tak, že unie se vrátila k hospodářské recesi, za kterou stojí hlavně uzávěry v souvislosti s pandemií.

V eurozóně se hrubý domácí produkt (HDP) snížil o 0,6 procenta, zatímco ve čtvrtém čtvrtletí pokles činil 0,7 procenta. Recese se obvykle definuje jako dvě čtvrtletí hospodářského poklesu za sebou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy