Naštvaný bagrista strhal balkony novostavby. Tvrdí, že mu developer nezaplatil

Magazín Magazín
2. 8. 2021 12:39
Bagrista stavebních služeb strhal balkony novostavby v německé obci Blumberg. Byl prý frustrovaný, protože nedostal zaplaceno od developerské firmy, s níž uzavřel kontrakt. Ta mu má podle jeho slov dlužit v přepočtu více než 127 milionů korun.
Německý dodavatel nedostal zaplaceno, tak novostavbě ze vzteku strhl balkony | Video: Reddit/u/rafij_h

Demolice v desetitisícovém Blumbergu na jihozápadě Německa se udála minulou středu ve večerních hodinách. Bagr, který strhal balkony a vysklil okna nově postaveného bloku obytných budov, zachytila jedna z pozorovatelek dramatu, která video následně umístila na sociální síť Reddit

Mluvčí tamních policistů uvedl, že 47letý řidič bagru jednal z frustrace. Zadavatel práce mu má údajně dlužit v přepočtu více než 127 milionů korun. Stavař na oplátku na dokončené novostavbě napáchal škodu necelých 13 milionů korun, uvedl britský deník Metro

Mstící se bagrista podle lokálních médií s demolicí přestal jen proto, že se mu rozbila hydraulická hadice. Přesto se mu podařilo částečně rozbořit i prostory garáží. Policie místo na čas uzavřela, protože se obávala poškození plynových lahví, které byly v garážích uloženy. 

V době demolice se v budově nikdo nenacházel, událost však přilákala okolo padesáti svědků, kteří tvrdili, že stavař strhal balkony a poté nasedl do auta a odjel.

Muž se později sám přihlásil policii s tím, že se rozčílil, protože mu developer nezaplatil. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

"Naše země není otevřená". Američané začali vyhošťovat tábořící migranty z Haiti

Americké úřady začaly s vyhošťováním tisíců lidí původem z Haiti, kteří se tento týden utábořili na hranici mezi Mexikem a Texasem. Úřady dnes vypravily první tři lety na Haiti, řekl agentuře AP nejmenovaný zdroj. Bezpečnostní složky také zablokovaly vstup do Texasu z mexické strany. 

Tento týden dorazilo do okolí texaského města Del Rio z Mexika zhruba 14 tisíc lidí. Utábořili se u mostu, který spojuje mexický a texaský břeh řeky Rio Grande, tvořící hranici mezi Mexikem a USA. Většina migrantů je z Haiti, ale i zemí Střední Ameriky.

V sobotu americké ministerstvo vnitřní bezpečnosti oznámilo, že navýší přepravní kapacity pro vyhoštění lidí, kteří nezákonně překročili hranici. Ministerstvo uvedlo, že "naše hranice není otevřená, a lidé by se neměli vydávat na nebezpečnou cestu". Migranti by měli být navráceni do země původu, aniž by dostali možnost si podat žádost o azyl.

před 1 hodinou

Čeští inline hokejisté získali na MS sedmé zlato, rozdrtili ve finále Kanadu 7:0

Čeští inline hokejisté získali na mistrovství světa organizace FIRS v italském Roccarasu sedmé zlato v historii. Ve finále rozdrtili svěřenci trenéra Martina Mecery 7:0 Kanadu a navázali na triumfy z let 2007, 2011, 2013, 2015, 2016 a 2018.

Češi, kteří byli na minulém světovém šampionátu v Barceloně v roce 2019 druzí, získali 16. medaili za sebou a na 26. šampionátu 22. cenný kov. Druzí byli šestkrát a třetí devětkrát.

Do vedení se dostali Mecerův tým v čase 9:05 díky brance Patrika Šebka, v 15. minutě zvýšil Jakub Bernad. Po 51 sekundách druhého poločasu se prosadil Marek Loskot a v posledních sedmi minutách zápasu si Češi ještě s chutí zastříleli. Nejdříve využil přesilovku Loskot, potom se zapsali podruhé v utkání mezi střelce také Bernad s Šebkem a 64 sekund před koncem dovršil debakl Kanady Lukáš Novák. Gólman Daniel Brabec udržel čisté konto.

Zdroj: ČTK
Další zprávy