Frustrace z koronaviru? Křičte, váš nahraný řev pak pustí v divočině na Islandu

Magazín Magazín
20. 7. 2020 11:01
Finanční těžkosti, strach o zdraví své i blízkých, ponorková nemoc v domácnosti. To jsou jen některé z každodenních problémů, které vyvolala pandemie koronaviru a které mnoha lidem způsobily frustrace. Potlačené emoce už ale není nutné dál držet pod pokličkou. Island totiž nabízí možnost nahrát svůj řev a přes reproduktory ho pustit v divočině, kde nebude nikoho rušit.
Vodopád Skógafoss, Island
Vodopád Skógafoss, Island | Foto: Shutterstock

Lidé, kterým letošní pandemie koronaviru přinesla jakékoli nepříjemnosti, nyní dostali originální možnost, jak upustit páru a nahromaděné frustrace ze sebe dostat. Mohou si jednoduše zařvat, svůj křik nahrát a pak ho nechat na plné pecky pustit v některé z odlehlých částí Islandu. Informoval o tom zpravodajský web stanice Sky News.

Po ostrovním státě bylo rozmístěno celkem sedm reproduktorů a zájemci si pro přehrání svého křiku mohou vybrat z lokalit, mezi nimiž nechybí vrcholek vyhaslé sopky Festarfjall nebo vodopád Skógafoss. "Letos toho na vás bylo už hodně a zdá se, že potřebujete prostor, kde byste si mohli vylít svůj hněv. Nějaké velké, rozlehlé a nedotčené místo. Třeba Island," napsala na speciálním webu islandská organizace pro turismus.

Její nabídka ale vůbec není tak absurdní, jak na první pohled působí. Terapie křikem si totiž získala popularitu už v 70. letech minulého století a dodnes je uznávaným způsobem, jak si ulevit od stresu a úzkosti.

"Letošní události přinesly mnohým z nás frustrace, strach, osamělost, vztek nebo pocit viny a každý z nás se s těmito psychickými stavy vyrovnává jinak," uvedla pro Sky News terapeutka Zoe Astonová.

"Když člověk použije křik k tomu, aby nahromaděné emoce ventiloval, může se pak snadněji dostat ke svému nitru, znovu uslyšet svůj hlas a obnovit sílu, která se v něm schovává," dodala Astonová. 

Video: Nejabsurdnější výmluvy, proč nenosit roušku

Jak poznám, že to není plné pavouků. Přehled nejabsurdnějších výmluv, proč nenosit roušku | Video: Twitter/Kylie Brakeman
 

Právě se děje

Další zprávy