Frustrace z koronaviru? Křičte, váš nahraný řev pak pustí v divočině na Islandu

Magazín Magazín
20. 7. 2020 11:01
Finanční těžkosti, strach o zdraví své i blízkých, ponorková nemoc v domácnosti. To jsou jen některé z každodenních problémů, které vyvolala pandemie koronaviru a které mnoha lidem způsobily frustrace. Potlačené emoce už ale není nutné dál držet pod pokličkou. Island totiž nabízí možnost nahrát svůj řev a přes reproduktory ho pustit v divočině, kde nebude nikoho rušit.
Vodopád Skógafoss, Island
Vodopád Skógafoss, Island | Foto: Shutterstock

Lidé, kterým letošní pandemie koronaviru přinesla jakékoli nepříjemnosti, nyní dostali originální možnost, jak upustit páru a nahromaděné frustrace ze sebe dostat. Mohou si jednoduše zařvat, svůj křik nahrát a pak ho nechat na plné pecky pustit v některé z odlehlých částí Islandu. Informoval o tom zpravodajský web stanice Sky News.

Po ostrovním státě bylo rozmístěno celkem sedm reproduktorů a zájemci si pro přehrání svého křiku mohou vybrat z lokalit, mezi nimiž nechybí vrcholek vyhaslé sopky Festarfjall nebo vodopád Skógafoss. "Letos toho na vás bylo už hodně a zdá se, že potřebujete prostor, kde byste si mohli vylít svůj hněv. Nějaké velké, rozlehlé a nedotčené místo. Třeba Island," napsala na speciálním webu islandská organizace pro turismus.

Její nabídka ale vůbec není tak absurdní, jak na první pohled působí. Terapie křikem si totiž získala popularitu už v 70. letech minulého století a dodnes je uznávaným způsobem, jak si ulevit od stresu a úzkosti.

"Letošní události přinesly mnohým z nás frustrace, strach, osamělost, vztek nebo pocit viny a každý z nás se s těmito psychickými stavy vyrovnává jinak," uvedla pro Sky News terapeutka Zoe Astonová.

"Když člověk použije křik k tomu, aby nahromaděné emoce ventiloval, může se pak snadněji dostat ke svému nitru, znovu uslyšet svůj hlas a obnovit sílu, která se v něm schovává," dodala Astonová. 

Video: Nejabsurdnější výmluvy, proč nenosit roušku

Jak poznám, že to není plné pavouků. Přehled nejabsurdnějších výmluv, proč nenosit roušku | Video: Twitter/Kylie Brakeman
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Hongkongský aktivista Jimmy Lai byl obviněn z podvodu

V Hongkongu byl zatčen místní mediální magnát a obhájce demokracie Jimmy Lai. Čelí obvinění z podvodu. Ve čtvrtek se objevil u soudu, kde mu byla odepřena kauce, napsala agentura AP.

Jimmy Lai založil společnost Next Digital, která vydává list Apple Daily. Patřil mezi deset osob zatčených 10. srpna kvůli údajnému porušení zákona o národní bezpečnosti a tajné dohodě s cizí zemí. Později byl třiasedmdesátiletý Lai propuštěn na kauci, ale policie v říjnu provedla razii v jeho kancelářích a odnesla si dokumenty. Ve středu byl Lai a dva manažeři firmy Next Digital obviněni z podvodu, protože prý porušili nájemní podmínky kancelářských prostor Next Digital.

Obvinění z podvodu sice nespadá pod nový zákon o národní bezpečnosti, je však další ukázkou zákroku proti osobám s prodemokratickým smýšlením v bývalé britské kolonii. Ta byla v roce 1997 předána Pekingu s příslibem zachování nezávislého způsobu života ve městě po dobu 50 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy