Frustrace z koronaviru? Křičte, váš nahraný řev pak pustí v divočině na Islandu

Magazín Magazín
20. 7. 2020 11:01
Finanční těžkosti, strach o zdraví své i blízkých, ponorková nemoc v domácnosti. To jsou jen některé z každodenních problémů, které vyvolala pandemie koronaviru a které mnoha lidem způsobily frustrace. Potlačené emoce už ale není nutné dál držet pod pokličkou. Island totiž nabízí možnost nahrát svůj řev a přes reproduktory ho pustit v divočině, kde nebude nikoho rušit.
Vodopád Skógafoss, Island
Vodopád Skógafoss, Island | Foto: Shutterstock

Lidé, kterým letošní pandemie koronaviru přinesla jakékoli nepříjemnosti, nyní dostali originální možnost, jak upustit páru a nahromaděné frustrace ze sebe dostat. Mohou si jednoduše zařvat, svůj křik nahrát a pak ho nechat na plné pecky pustit v některé z odlehlých částí Islandu. Informoval o tom zpravodajský web stanice Sky News.

Po ostrovním státě bylo rozmístěno celkem sedm reproduktorů a zájemci si pro přehrání svého křiku mohou vybrat z lokalit, mezi nimiž nechybí vrcholek vyhaslé sopky Festarfjall nebo vodopád Skógafoss. "Letos toho na vás bylo už hodně a zdá se, že potřebujete prostor, kde byste si mohli vylít svůj hněv. Nějaké velké, rozlehlé a nedotčené místo. Třeba Island," napsala na speciálním webu islandská organizace pro turismus.

Její nabídka ale vůbec není tak absurdní, jak na první pohled působí. Terapie křikem si totiž získala popularitu už v 70. letech minulého století a dodnes je uznávaným způsobem, jak si ulevit od stresu a úzkosti.

"Letošní události přinesly mnohým z nás frustrace, strach, osamělost, vztek nebo pocit viny a každý z nás se s těmito psychickými stavy vyrovnává jinak," uvedla pro Sky News terapeutka Zoe Astonová.

"Když člověk použije křik k tomu, aby nahromaděné emoce ventiloval, může se pak snadněji dostat ke svému nitru, znovu uslyšet svůj hlas a obnovit sílu, která se v něm schovává," dodala Astonová. 

Video: Nejabsurdnější výmluvy, proč nenosit roušku

Jak poznám, že to není plné pavouků. Přehled nejabsurdnějších výmluv, proč nenosit roušku | Video: Twitter/Kylie Brakeman
 

Právě se děje

před 37 minutami

Pohár bude bez fanoušků, vstupenky si rozdělí partneři

Fotbalová asociace České republiky nebude moci kvůli aktuálním protikoronavirovým opatřením poskytnout finalistům domácího poháru vstupenky pro volný prodej fanouškům. Povolená kapacita 10 procent diváků na stadionu je pro zápas mezi Plzní a Slavií vyhrazena dlouhodobým partnerům. Uvedli to představitelé soutěže na twitteru.

"Aktuální epidemiologická výjimka stanovuje maximální možnou hranici naplnění stadionu na deset procent celkové kapacity. Ta je určena pouze dlouhodobým partnerům a z tohoto důvodu nemůže momentálně FAČR zahájit prodej vstupenek na finálový zápas," uvedli zástupci soutěže.

"Vzhledem k aktuálním opatřením neobdrží klub od FAČR žádnou volnou kapacitu vstupenek, které by mohly být nabídnuty do volného prodeje pro fanoušky," informoval na svých stránkách i plzeňský klub.

Finálový duel, v němž mohou slávisté završit double, se uskuteční v plzeňské Doosan Aréně 20. května od 17:00.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Milion chvilek svolal na příští čtvrtek demonstraci, bude požadovat demisi Benešové

Spolek Milion chvilek pro demokracii v reakci na odstoupení nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, který naznačil, že čelil tlaku ministryně spravedlnosti Marie Benešové, svolal na příští čtvrtek demonstraci, na níž bude požadovat demisi ministryně. Konat se bude 20. května od 18:30 na Václavském náměstí.

"Nátlak Marie Benešové na Pavla Zemana je naprosto nepřijatelný. Vyšetřování kauzy Čapí hnízdo se chýlí ke konci a hradní kauzy probublávají. Tahle vláda nesmí rozhodovat o dalším nejvyšším státním zástupci," řekl k okolnostem pro pořádání demonstrace předseda Milionu chvilek Benjamin Roll. 

"Požadujeme demisi Marie Benešové. A požadujeme, aby vláda s trestně stíhaným premiérem nevybírala nového státního zástupce," dodal.

Spolek kvůli tomu zrušil původně plánované pondělní setkání "100 let stačilo!" k příležitosti 100 let od založení komunistické strany, kde plánoval předčítat jména obětí komunistického režimu před sídlem KSČM.

Zdroj: Domácí
Další zprávy