Frustrace z koronaviru? Křičte, váš nahraný řev pak pustí v divočině na Islandu

Magazín Magazín
20. 7. 2020 11:01
Finanční těžkosti, strach o zdraví své i blízkých, ponorková nemoc v domácnosti. To jsou jen některé z každodenních problémů, které vyvolala pandemie koronaviru a které mnoha lidem způsobily frustrace. Potlačené emoce už ale není nutné dál držet pod pokličkou. Island totiž nabízí možnost nahrát svůj řev a přes reproduktory ho pustit v divočině, kde nebude nikoho rušit.
Vodopád Skógafoss, Island
Vodopád Skógafoss, Island | Foto: Shutterstock

Lidé, kterým letošní pandemie koronaviru přinesla jakékoli nepříjemnosti, nyní dostali originální možnost, jak upustit páru a nahromaděné frustrace ze sebe dostat. Mohou si jednoduše zařvat, svůj křik nahrát a pak ho nechat na plné pecky pustit v některé z odlehlých částí Islandu. Informoval o tom zpravodajský web stanice Sky News.

Po ostrovním státě bylo rozmístěno celkem sedm reproduktorů a zájemci si pro přehrání svého křiku mohou vybrat z lokalit, mezi nimiž nechybí vrcholek vyhaslé sopky Festarfjall nebo vodopád Skógafoss. "Letos toho na vás bylo už hodně a zdá se, že potřebujete prostor, kde byste si mohli vylít svůj hněv. Nějaké velké, rozlehlé a nedotčené místo. Třeba Island," napsala na speciálním webu islandská organizace pro turismus.

Její nabídka ale vůbec není tak absurdní, jak na první pohled působí. Terapie křikem si totiž získala popularitu už v 70. letech minulého století a dodnes je uznávaným způsobem, jak si ulevit od stresu a úzkosti.

"Letošní události přinesly mnohým z nás frustrace, strach, osamělost, vztek nebo pocit viny a každý z nás se s těmito psychickými stavy vyrovnává jinak," uvedla pro Sky News terapeutka Zoe Astonová.

"Když člověk použije křik k tomu, aby nahromaděné emoce ventiloval, může se pak snadněji dostat ke svému nitru, znovu uslyšet svůj hlas a obnovit sílu, která se v něm schovává," dodala Astonová. 

Video: Nejabsurdnější výmluvy, proč nenosit roušku

Jak poznám, že to není plné pavouků. Přehled nejabsurdnějších výmluv, proč nenosit roušku | Video: Twitter/Kylie Brakeman
 

Právě se děje

před 58 minutami

Spojené státy sníží počet vojáků v Afghánistánu, na místě jich zůstane pět tisíc

Spojené státy plánují snížit počet svých vojáků v Afghánistánu do konce listopadu na méně než 5000, řekl to podle agentury Reuters v sobotu americký ministr obrany Mark Esper. V rozhovoru s televizí Fox News tak upřesnil vyjádření prezidenta Donalda Trumpa z počátku týdne. USA mají nyní v Afghánistánu asi 8600 vojáků. Ke snižování jejich počtu se zavázaly v únoru v dohodě s afghánským hnutím Tálibán.

Trump už 3. srpna v rozhovoru s reportérem zpravodajského webu Axios uvedl, že do listopadu bude počet amerických vojáků v Afghánistánu snížení na "pravděpodobně někde mezi 4000 až 5000".

Nynější snižování počtu vojáků v Afghánistánu vychází z dohody, kterou USA podepsaly na konci února s radikálním hnutím Tálibán. Dohoda předpokládá, že do 135 dnů od jejího podpisu zůstane v Afghánistánu z původních 13 tisíc amerických vojáků 8600 mužů a žen ve zbrani. Tohoto počtu dosáhly USA v červnu.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

OKD se připravuje na obnovení těžby, navýší počet zaměstnanců v dolech

Zaměstnanci těžební společnosti OKD začnou od pondělí připravovat všechna pracoviště černouhelné firmy na opětovné obnovení těžby. Ve všech dolech byla na několik týdnů přerušena kvůli koronavirové nákaze, která se mezi horníky rozšířila.

"Od pondělí 10. srpna začínají důlní zaměstnanci OKD připravovat pracoviště na obnovení těžby po několikatýdenní odstávce. Musíme zkontrolovat veškerá zařízení, stroje a tak dále. Jakmile bude vše v pořádku, těžbu spustíme na všech čtyřech lokalitách. Mělo by se tak stát během několika dní," řekla mluvčí společnosti Naďa Chattová.

Dodala, že od pondělí se tak začne postupně navyšovat počet důlních pracovníků o stovky. Podle mluvčí se do práce po prodělaném onemocnění koronavirem vrátilo už přes 800 zaměstnanců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy