Francouzi jsou nejhorší turisté, tvrdí průzkum

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
10. 7. 2009 14:00
Paříž - Nejhoršími turisty na světě jsou arogantní a lakomí Francouzi, kteří ještě navíc neumějí cizí jazyky. Alespoň to tvrdí 4500 vlastníků hotelů z celého světa.
Průzkum, který prováděla agentura TNS Infratest, hodnotil turisty ze sedmadvaceti zemí světa.
Průzkum, který prováděla agentura TNS Infratest, hodnotil turisty ze sedmadvaceti zemí světa. | Foto: Reuters

Francouzi skončili v průzkumu prováděném pro internetovou cestovní agenturu Expedia nejhůře. Podle výsledků nejsou francouzští turisté ochotni hovořit cizími jazyky a jsou v cizí zemi nezdvořilí.

"Jde především o to, že v cizině hovoří buď velice neochotně anglicky, anebo vůbec. A místní jazyk většinou také neovládají," řekl francouzskému rádiu France Info marketingový ředitel Expedie Timothee de Roux.

Stres z neznámého

"Francouzi za hranice své země příliš necestují. Máme totiž to štěstí, že naše země skýtá řadu míst vhodných pro dovolenou," dodal s tím, že 90 procent Francouzů tráví dovolenou ve své domovině.

"Takže když se ocitnou na dovolené v zahraničí, mohou být vystresovaní, protože na to nejsou zvyklí. Proto mohou ostatním připadat arogantní," vysvětlil situaci de Roux. Podle průzkumu jsou navíc Francouzi obviňováni z toho, že utrácejí v cizině méně než ostatní turisté.

"Francouzi totiž nejsou zvyklí dávat vysoká dýška, neboť ve Francii je vše započítáno v ceně. Proto se mohou zdát ostatním lakomí," uvádí věc na pravou míru de Roux.

Vedou Japonci

Průzkum, který prováděla agentura TNS Infratest, hodnotil turisty ze sedmadvaceti zemí světa v devíti kritériích od slušnosti po utrácení, uvádí agentura AFP.

V závěsu za Francouzi se ocitli na černé turistické listině Španělé a Řekové. Naopak nejlepšími turisty jsou podle průzkumu Japonci a nejlepšími Evropany pak Britové a Němci.

Útěchou pro Francouze však může být fakt, že se umístili na třetím místě hned za Italy a Brity co do vkusu týkajícího se oblékání na dovolené.


 

Právě se děje

před 2 hodinami

Fotbalový Liberec prodloužil smlouvu s kapitánem Mikulou

Fotbalový Liberec si pojistil služby kapitána Jana Mikuly. Osmadvacetiletý defenzivní univerzál prodloužil se severočeským ligovým klubem smlouvu o další dvě sezony. Slovan o tom informoval na svém webu.

"V Liberci jsem od začátku roku 2017, za tu dobu jsem si zde zvykl a jsem tady spokojený. Je tu dobrý kolektiv a já budu rád dál jeho součástí," uvedl Mikula.

"Miky je součástí Slovanu už pár roků a je dobře, že zůstává. Je to charakterově výborný kluk, který má zkušenosti a je poctivým fotbalistou. Je velmi zodpovědný v defenzivní práci, ale umí i zaútočit. Je také skvělým týmovým hráčem. Jeho další nespornou výhodou je univerzálnost. V defenzivě umí zahrát více postů, když nás tlačí bota při zranění některých hráčů," doplnil liberecký kouč Pavel Hoftych.

Mikula má na kontě 135 ligových startů a čtyři vstřelené branky. Nejvyšší soutěž hrál vedle Liberce také za Slavii Praha a Jihlavu.

Další zprávy