Francouzi jsou nejhorší turisté, tvrdí průzkum

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
10. 7. 2009 14:00
Paříž - Nejhoršími turisty na světě jsou arogantní a lakomí Francouzi, kteří ještě navíc neumějí cizí jazyky. Alespoň to tvrdí 4500 vlastníků hotelů z celého světa.
Průzkum, který prováděla agentura TNS Infratest, hodnotil turisty ze sedmadvaceti zemí světa.
Průzkum, který prováděla agentura TNS Infratest, hodnotil turisty ze sedmadvaceti zemí světa. | Foto: Reuters

Francouzi skončili v průzkumu prováděném pro internetovou cestovní agenturu Expedia nejhůře. Podle výsledků nejsou francouzští turisté ochotni hovořit cizími jazyky a jsou v cizí zemi nezdvořilí.

"Jde především o to, že v cizině hovoří buď velice neochotně anglicky, anebo vůbec. A místní jazyk většinou také neovládají," řekl francouzskému rádiu France Info marketingový ředitel Expedie Timothee de Roux.

Stres z neznámého

"Francouzi za hranice své země příliš necestují. Máme totiž to štěstí, že naše země skýtá řadu míst vhodných pro dovolenou," dodal s tím, že 90 procent Francouzů tráví dovolenou ve své domovině.

"Takže když se ocitnou na dovolené v zahraničí, mohou být vystresovaní, protože na to nejsou zvyklí. Proto mohou ostatním připadat arogantní," vysvětlil situaci de Roux. Podle průzkumu jsou navíc Francouzi obviňováni z toho, že utrácejí v cizině méně než ostatní turisté.

"Francouzi totiž nejsou zvyklí dávat vysoká dýška, neboť ve Francii je vše započítáno v ceně. Proto se mohou zdát ostatním lakomí," uvádí věc na pravou míru de Roux.

Vedou Japonci

Průzkum, který prováděla agentura TNS Infratest, hodnotil turisty ze sedmadvaceti zemí světa v devíti kritériích od slušnosti po utrácení, uvádí agentura AFP.

V závěsu za Francouzi se ocitli na černé turistické listině Španělé a Řekové. Naopak nejlepšími turisty jsou podle průzkumu Japonci a nejlepšími Evropany pak Britové a Němci.

Útěchou pro Francouze však může být fakt, že se umístili na třetím místě hned za Italy a Brity co do vkusu týkajícího se oblékání na dovolené.


 

Právě se děje

před 1 hodinou

Bezplatnými menstruačními potřebami pro nízkopříjmové se má zabývat ministryně Schillerová, uvedl Babiš

Premiér Andrej Babiš (ANO) přitakal dotazům, zda by v Česku bylo možné zajistit bezplatný přístup k menstruačním pomůckám, jak se k tomu rozhodlo jako první na světě Skotsko. Na twitterovém účtu uvedl, že Skotové tím chtějí zbořit stigma menstruace a bojovat s chudobou. U příjmově nejslabších by to podle Babiše bylo možné i v Česku. Řešení má nalézt ministryně financí Alena Schillerová (za ANO), uvedl Babiš.

"Skotsko bude jako první země na světě všem ženám hradit menstruační pomůcky. Chtějí zbořit toto stigma a bojovat s chudobou. Novináři se mě ptají, jestli by bylo by něco takového možné i u nás. U příjmově nejslabších určitě. Požádal jsem Alenu Schillerovou, aby našla řešení," uvedl Babiš.

V úterý schválený zákon zavádí ve Skotsku, kde žije přibližně 5,5 milionu lidí, právo na bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším hygienickým potřebám při menstruaci. Dostupné budou mimo jiné ve školách, na univerzitách, na úřadech a v dalších veřejných budovách. Pro návrh se podařilo ve Skotsku přesvědčit všechny strany tamního parlamentu. Některé z nich se přitom zpočátku zdráhaly, protože považovaly odhadované náklady 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč) za příliš vysoké a dost možná i značně podhodnocené.

Zdroj: ČTK
Další zprávy