Foto: Blob, chrám i sci-fi. Kuriózní zastávky mají i Češi

Foto: Blob, chrám i sci-fi. Kuriózní zastávky mají i Češi
Autobusová zastávka v Brně coby pocta architektovi Janu Kaplickému a jeho slavnému " blobu ".
Zastávka městské hromadné dopravy (MHD) v Liberci, jejíž design navrhl výtvarník David Černý.
Praha.
Izrael.
Foto: ČTK
ČTK Dan Poláček ČTK, Profimedia, Dan Poláček
3. 12. 2013 13:25

Dopravní zastávka nemusí být jen tichým "společníkem" při čekání na dopravní prostředek. Může zároveň odrážet národní kulturu i kreativitu. V různých zemích je proto možné najít velmi osobité provedení autobusových zastávek. Přesvědčte se sami.

 

Právě se děje

před 31 minutami

FIA vyhlásila osobností roku zesnulého Laudu

Mezinárodní automobilová federace (FIA) vyhlásila osobností roku trojnásobného mistra světa formule 1 Nikiho Laudu, který v květnu v 70 letech zemřel. Legendární Rakušan působil do své smrti ve funkci šéfa dozorčí rady stáje Mercedes.

Pilot Mercedesu Lewis Hamilton na slavnostním večeru v Paříži převzal šestou trofej pro šampiona F1. Už pouze jedna mu schází k vyrovnání rekordní bilance Němce Michaela Schumachera. "Byl to zatím nejlepší rok v mé kariéře. Jsem pyšný na to, co jsme s týmem dokázali," uvedl britský jezdec, který letos vyhrál jedenáct Velkých cen a nasbíral rekordní počet bodů (413).

Nováčkem roku byl zvolen thajský pilot formule 1 Alexander Albon, který skončil v šampionátu osmý. V japonské Grand Prix mu o jedno místo unikly premiérové stupně vítězů.

Ocenění za akci roku přisoudili fanoušci Nizozemci Maxi Verstappenovi za souboj s monacký jezdcem Charlesem Leclercem z Ferrari ve Velké ceně Británie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy