reklama
 
 

Zimní Krkonoše z výšky. Unikátní letecké snímky od Vrbatovy boudy až po Sněžku

4. 3. 2019 5:59
O Špindlerově Mlýně a o Krkonoších se bude za pár dní mluvit po celém světě - 8. a 9. března tam zamíří nejlepší lyžařky planety na závod světového poháru. Vydali jsme se tam malým letadlem a nafotili sjezdovku FIS ve Svatém Petru i krásy Krkonoš od Vrbatovy boudy až po Sněžku. Pojďte se podívat a přesvědčit se, jak je tam v zimě krásně.

Seriál leteckých fotografií, které mapují krásy České republiky, postoupil k dalšímu dílu. Tentokrát jsme se s pilotem Jiřím Prušou vydali nad zasněžené Krkonoše. Proč zrovna tam? Měli jsme k tomu dva důvody.

Magazín Flying Revue

Magazín Flying Revue

 • Flying Revue je nejčtenější letecký časopis v Česku a na Slovensku.
 • Portál FlyingRevue.cz denně přináší aktuality ze světa všeobecného i dopravního letectví.
 • Naleznete zde také reportáže, videa a fotografie z unikátních leteckých expedic do všech koutů světa.
 • Aktuálně.cz a Flying Revue společně připravují fotogalerie zachycující krásná místa české krajiny.

V rámci spolupráce Aktuálně.cz a časopisu Flying Revue postupně fotografujeme z letadla nejkrásnější české řeky. Už jsme absolvovali lety nad Vltavou a nad Berounkou a zvládli jsme i část Labe od Mělníka po hranici s Německem. Tentokrát jsme chtěli nafotit prameny Labe. To byl ten první důvod.

Druhým důvodem pak bylo to, že se ve Špindlerově Mlýně odehraje 8. a 9. března závod světového poháru, na který se do Krkonoš sjedou nejlepší lyžařky planety. Rozhodli jsme se, že mimo prameny Labe a horské pláně vyfotíme také sjezdovku, kde se závod pojede, a její okolí.

Nad Krkonošemi se nám podařilo nafotografovat řadu zajímavých míst, která spousta z našich čtenářů zná z turistických výletů nebo ze zimního lyžování. Na snímcích najdete známé krkonošské chaty - Labskou boudu, Luční boudu nebo Výrovku. Můžete se z výšky podívat na místa, kde bojovali o život Vrbata s Hančem v roce 1913. A nechybí samozřejmě ani nejvyšší česká hora Sněžka se svými 1603 metry nadmořské výšky.

Přečtěte si, jak o letu nad Krkonošemi vyprávi pilot: 

Krkonoše pohledem Jiřího Pruši

Krkonoše pohledem Jiřího Pruši

autor: Tomáš Vocelka | 4. 3. 2019 5:59

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama