Nenaplněné lásky, covid, války. Nejlepší zpravodajské fotky z World Press Photo

Nenaplněné lásky, covid, války. Nejlepší zpravodajské fotky z World Press Photo
3. místo v kategorii Aktualita - single: Nuno André Ferreira (Portugalsko / Agência Lusa) - Lesní požár poblíž portugalského Oliveira de Frades.
Vítěz v kategorii Zpravodajství - single a absolutní vítěz: Mads Nissen (Dánsko) - První objetí po pěti měsících. Zdravotní sestra Adriana Silva da Costa Souzová objímá pětaosmdesátiletou Rosu Luizu Lunardiovou v domě s pečovatelskou službou, který byl dlouhou dobu uzavřen pro návštěvy kvůli pandemii.
2. místo v kategorii Zpravodajství - série: Roland Schmid (Švýcarsko) - Přeshraniční láska. Švýcarsko kvůli pandemii zavřelo své hranice poprvé od druhé světové války.
Vítěz v kategorii Aktualita - série: Lorenzo Tugnoli (Itálie / Contrasto) - Exploze v bejrútském přístavu.
Foto: World Press Photo 2021
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
19. 4. 2021 6:00
World Press Photo zná své vítěze. Pojďte se nyní podívat na nejlepší snímky v kategoriích Zpravodajství a Aktualita, které patří k těm nejdůležitějším a vzešel z nich i celkový vítěz soutěže Mads Nissen. Najdeme mezi nimi jak vítězný snímek objímající se zdravotní sestry a pacientky, tak i záběry mileneckých dvojic, které se mohou kvůli pandemii vídat jen přes hraniční závoru, nebo fotky z válek.

Vítězný snímek První objetí. Snímek zachycuje zdravotní sestru Adrianu Silva da Costa Souzovou v domě s pečovatelskou službou v brazilském Sao Paolu, jak objímá pětaosmdesátiletou pacientku Rosu Luziu Lunardiovou. Podle poroty snímek nejlépe odráží události uplynulého roku.

V přehledu nejlepších fotografií se však kromě něj zaměříme hlavně na širší ukázky z vítězných sérií, na které obvykle ve fotogaleriích vydávaných ihned po vyhlášení cen nebývá dostatek prostoru.

Nejlepší zpravodajské fotografie ze soutěže World Press Photo 2021
Nejlepší zpravodajské fotografie ze soutěže World Press Photo 2021 | Foto: World Press Photo 2021

Téma koronaviru bylo v kategoriích Zpravodajství a Aktualita samozřejmě velmi časté. Dále zde najdeme nepokoje v Peru, nepokoje v Minneapolisu, výbuch v Bejrútu, konflikt v Náhorním Karabachu, potírání opozice v Bělorusku, protesty proti památníkům v USA a tryznu za Kásima Sulejmáního, velitele speciálních jednotek Quds íránských revolučních gard.

 

Právě se děje

před 59 minutami

Izrael uvedl, že v Pásmu Gazy zasáhl 130 cílů a zabil 15 Palestinců

Izraelská armáda uvedla, že v odpovědi na raketové útoky z Pásma Gazy na území židovského státu zasáhla v noci na úterý 130 cílů a zabila 15 radikálních Palestinců. Informovaly o tom agentury AFP a DPA. Pokračuje tak pondělní eskalace násilí mezi Izraelem a Palestinci, při níž zemřely nejméně dvě desítky lidí a stovky dalších byly zraněny.

V pondělí bylo při střetech mezi palestinskými demonstranty a izraelskou policií v Jeruzalémě a na Západním břehu Jordánu zraněno více než 700 Palestinců, z nichž 500 muselo být ošetřeno v nemocnici, uvedla agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy