Fotky s nádechem mystiky. Vladimír Brunton vystavuje snímky, jež spojuje téma kabaly

Vladimír Brunton: snímek z výstavy Odhalená Kabala
Vladimír Brunton: snímek z výstavy Odhalená Kabala
Vladimír Brunton: snímek z výstavy Odhalená Kabala
Vladimír Brunton: snímek z výstavy Odhalená Kabala
Vladimír Brunton: snímek z výstavy Odhalená Kabala
Foto: Vladimir Brunton
Foto
9. 8. 2019 9:45
Český fotograf Vladimír Brunton je autorem světově originálního ručního zpracování fotografického obrazu. Vychází ze starého řemeslného způsobu, jaký se používal ve fotografii před 100 lety. Brunton díky tomuto unikátnímu postupu přenáší obrazy na plátno nebo na ruční papír, který si sám vyrábí. V pražské galerii Czech Photo Centre představí svůj soubor Odhalená Kabala.

První nápad, že by mohl nafotografovat soubor vycházející z myšlenek kabaly, vznikl podle autora před rokem v Izraeli. Kabala je podle encyklopedií druh židovské mystiky, jejímž cílem je přiblížit duši Bohu a poznat duchovní svět. Výstava Odhalená Kabala, která potrvá od poloviny srpna do poloviny září, pojednává podle autora snímků o nejstarších principech stvoření světa a evoluce. 

Vladimír Brunton chápe kabalu nikoliv jako mystický směr, ale jako svébytnou vědu. "Na rozdíl od mystických směrů, které neprávem používají název kabala, je původní, autentická kabala vědou. Její vysvětlení zákonů přírody a lidského vývoje je opřeno o důkazy. Popisuje zákonitosti vyšších světů, které postupně poznává a které ovlivňují ten náš, fyzický," říká.

Výstava v galerii Czech Photo Centre v pražských Nových Butovicích bude otevřena od 15. srpna do 15. září každý den kromě pondělí. V úterý až pátek vždy od 11.00 do 18.00 hodin a o víkendu od 10.00 do 18.00 hodin. Základní vstupné činí 80 a snížené 40 korun. Galerie se nachází 100 metrů od stanice metra Nové Butovice na adrese Seydlerova 2835/4, Praha 5.

 

Právě se děje

před 35 minutami

Čína nebude tolerovat zasahování zahraničí v otázce Tchaj-wanu, varoval Peking

Z Pekingu ve středu zaznělo, že Čína nebude tolerovat intervenci zahraničních sil v otázce Tchaj-wanu. Na "tajné dohody" proto bude důrazně reagovat. Informovala o tom agentura Reuters. Tchaj-wan v úterý ohlásil dosud největší narušení svého vzdušného prostoru v jednom dni - vletělo do něj 28 čínských vojenských letounů. Zpráva přišla nedlouho poté, co lídři zemí skupiny G7 Čínu zkritizovali za její kroky v některých oblastech a zdůraznili důležitost míru a stability v Tchajwanském průlivu.

"Nikdy nebudeme tolerovat pokusy o získání nezávislosti nebo svévolný zásah zahraničních sil do otázky Tchaj-wanu, takže musíme na tyto tajné dohody rázně reagovat," sdělil ve středu na tiskové konferenci mluvčí kanceláře čínské vlády pro záležitosti Tchaj-wanu Ma Siao-kuang. Na dotaz, zda čínské narušení tchajwanského vzdušného prostoru souviselo s prohlášením lídrů zemí G7, odvětil, že za napětí může tchajwanská vláda.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Durant skvělým výkonem přiblížil Brooklyn k postupu do semifinále NBA

Basketbalista Kevin Durant předvedl jeden z nejlepších výkonů historie play off NBA, když 49 body, 17 doskoky a 10 asistencemi zařídil Brooklynu vítězství 114:108 nad Milwaukee a vedení ve čtvrtfinálové sérii 3:2 na zápasy. A to i přesto, že Nets většinu zápasu prohrávali až o 17 bodů. Nyní mají dva pokusy na to, aby poprvé od roku 2003 postoupili do semifinále.

Play off NBA - 2. kolo:

Východní konference - 5. zápas:

Brooklyn - Milwaukee 114:108, stav série 3:2.

Další zprávy