Fotky s nádechem mystiky. Vladimír Brunton vystavuje snímky, jež spojuje téma kabaly

Vladimír Brunton: snímek z výstavy Odhalená Kabala
Vladimír Brunton: snímek z výstavy Odhalená Kabala
Vladimír Brunton: snímek z výstavy Odhalená Kabala
Vladimír Brunton: snímek z výstavy Odhalená Kabala
Vladimír Brunton: snímek z výstavy Odhalená Kabala
Foto: Vladimir Brunton
Foto
9. 8. 2019 9:45
Český fotograf Vladimír Brunton je autorem světově originálního ručního zpracování fotografického obrazu. Vychází ze starého řemeslného způsobu, jaký se používal ve fotografii před 100 lety. Brunton díky tomuto unikátnímu postupu přenáší obrazy na plátno nebo na ruční papír, který si sám vyrábí. V pražské galerii Czech Photo Centre představí svůj soubor Odhalená Kabala.

První nápad, že by mohl nafotografovat soubor vycházející z myšlenek kabaly, vznikl podle autora před rokem v Izraeli. Kabala je podle encyklopedií druh židovské mystiky, jejímž cílem je přiblížit duši Bohu a poznat duchovní svět. Výstava Odhalená Kabala, která potrvá od poloviny srpna do poloviny září, pojednává podle autora snímků o nejstarších principech stvoření světa a evoluce. 

Vladimír Brunton chápe kabalu nikoliv jako mystický směr, ale jako svébytnou vědu. "Na rozdíl od mystických směrů, které neprávem používají název kabala, je původní, autentická kabala vědou. Její vysvětlení zákonů přírody a lidského vývoje je opřeno o důkazy. Popisuje zákonitosti vyšších světů, které postupně poznává a které ovlivňují ten náš, fyzický," říká.

Výstava v galerii Czech Photo Centre v pražských Nových Butovicích bude otevřena od 15. srpna do 15. září každý den kromě pondělí. V úterý až pátek vždy od 11.00 do 18.00 hodin a o víkendu od 10.00 do 18.00 hodin. Základní vstupné činí 80 a snížené 40 korun. Galerie se nachází 100 metrů od stanice metra Nové Butovice na adrese Seydlerova 2835/4, Praha 5.

 

Právě se děje

před 45 minutami

Evropské státy se chystají převzít své občany ze syrských věznic

Belgie se chystá využít příměří v Sýrii a evakuovat své občany podezřelé z terorismu z táborů na severu Sýrie. Podle britského listu The Guardian se chystají podobný krok učinit i další evropské země. Turecko zahájilo 9. října ofenzívu na severu Sýrie a ve čtvrtek ji po dohodě s USA na 120 hodin pozastavilo s podmínkou, že se kurdští bojovníci musejí stáhnout z dohodnutého prostoru u hranice. Právě Kurdové střeží tábory se zajatými členy Islámského státu (IS) a jejich příbuznými.

Mezi zajatci je podle odhadů 2000 až 3000 cizinců. Belgické úřady už informovaly rodiny belgických zajatců, že se Brusel pokusí využít pětidenního příměří a belgické občany z táborů repatriovat.

O podobném kroku uvažuje také Francie a Německo. Británie, která dosud odmítala řešit osud asi 30 britských zajatců, se podle The Guardianu možná vzhledem k postupu ostatních Evropanů zachová podobně jako oni.

Zdroj: ČTK
Další zprávy