Veselé fotky domácích mazlíčků: mezi vítězi je i Čech se snímkem koně a jezdkyně

Veselé fotky domácích mazlíčků: mezi vítězi je i Čech se snímkem koně a jezdkyně
Světová charitativní soutěž o nejzábavnější fotku domácích mazlíčků oznámila letošní vítěze. Mezi nimi je v jedné z kategorií i český fotograf Jakub Gojda. Podařilo se mu zaujmout porotu snímkem koně, který se "směje" podobně jako jeho jezdkyně. Absolutní vítězství a cena ve výši téměř 60 tisíc korun připadly Zoe Rossové a její fotce štěněte jménem Pepper, které si hraje s bublinami. Jde právě o tento snímek.
Diana Jill Mehnerová (Německo): Šíleně miluju podzim! Čestné uznání.
Kathryn Trottová (Spojené království): Fotobomber. Kocour Jeff krade slávu svému bráškovi Jaffovi. Vítězka v kategorii Kočky.
Christine Johnsonová (Spojené království): Hop! Čestné uznání.
Foto: Jakub Gojda, Animal Friends Comedy Pet Photo Awards.
Foto
21. 12. 2021 6:03
Světová charitativní soutěž o nejzábavnější fotku domácích mazlíčků oznámila letošní vítěze. Mezi nimi je v jedné z kategorií i český fotograf Jakub Gojda. Podařilo se mu zaujmout porotu snímkem koně, který se "směje" podobně jako jeho jezdkyně. Absolutní vítězství a cena ve výši téměř 60 tisíc korun připadly Zoe Rossové a její fotce štěněte jménem Pepper, které si hraje s bublinami.

Cílem soutěže není jen pobavit lidi, ale také podpořit charitativní organizace zaměřené na ochranu zvířat. Jedna z nich, nazvaná Animal Support Angels, díky tomu získala přes 10 tisíc liber (v přepočtu bezmála 300 tisíc korun). 

Vítězná fotografie byla podle organizátorů soutěže jasným favoritem. Štěně labradora Pepper je na fotce zachyceno na zahradě, kde si hrálo s bublinami. Zoe Rossová ho vyfotografovala zrovna v okamžiku, kdy jedna z bublin proletí kolem psíkova ocasu. "Nikdy jsem si nemyslela, že bychom s Pepper mohly vyhrát, ale líbil se mi charitativní rozměr soutěže a tak jsem chtěla přispět fotkou," uvedla autorka vítězného snímku.

Na otázku, jak utratí výhru dva tisíce liber (skoro 60 tisíc korun), Zoe odpověděla, že část věnuje charitě na ochranu zvířat a pak prý něco zbude i na pamlsky pro její psy. 

Spoluzakladatel soutěže Paul Joynson-Hicks uvedl: "Je úžasné sledovat, s jakými fotografiemi každý rok účastníci soutěže přijdou. Letos jsme se setkali s fantastickou odezvou a přišly nám opravdu vtipné a dobře vyfocené záběry. Vítězný snímek se mi prostě líbí, myslím, že oslovuje milovníka psů ve mně. Je to perfektně načasovaná fotografie!"

Soutěž Comedy Pet Photo vytvořili Paul Joynson-Hicks a Tom Sullam proto, aby oslavili pozitivní a zásadní roli, kterou mohou domácí mazlíčci hrát v našich životech. Navíc chtěli společně s hlavním sponzorem, kterým je pojišťovna Animal Friends, věnovat tolik potřebné peníze na zvířecí charitu.

Ceny Comedy Pet Photo Awards jsou mladším sourozencem známějšího klání, ve kterém jsme zvyklí vídat zábavné fotky zvířat žijících v divoké přírodě. Za oběma stojí titíž lidé, tedy Joynson-Hicks a Sullam.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

V širší nominaci Lotyšů na ZOH jsou čtyři hráči z extraligy

Čtyři hráči z české extraligy jsou v širší, jednatřicetičlenné nominaci hokejistů Lotyšska na únorové olympijské hry v Pekingu. Do výběru kouče Harijse Vitolinše, z kterého vypadne při uzavřením kádru ještě šest hráčů, se dostal obránci Uvis Janis Balinskis z Litvínova, Roberts Mamčics ze Zlína a útočníci Martinš Dzierkals z Plzně a Roberts Bukarts z Vítkovic.

Hokejisté Ruska mají v sedmatřicetičlenné nominaci sedm majitelů zlatých medailí z Pchjongčchangu. Šanci zopakovat triumf mohou mít v týmu kouče Alexeje Žamnova obránci Vjačeslav Vojnov z Dynama Moskva, Jegor Jakovlev z Magnitogorsku a Nikita Něstěrov s útočníky Sergejem Andronovem a Michailem Grigorenkem z CSKA Moskva a dalšími forvardy Nikitou Gusevem z Petrohradu a Vadimem Šipačovem, Vojnovovým klubovým spoluhráčem.

před 4 hodinami

Ukrajinský soud odročil na středu jednání o uvalení vazby na exprezidenta Porošenka, kterému ve vlasti hrozí zatčení kvůli podezření z vlastizrady

Další zprávy