Veselé fotky zvířat: Neslušné gesto želváka Terryho vyhrálo hlavní cenu

Veselé fotky zvířat: Neslušné gesto želváka Terryho vyhrálo hlavní cenu
Cena pro nejlepší sérii snímků: Daisy Gilardiniová (Kanada) - Medvěd, který si nevoněl.
Čestné uznání: Krisztina Scheeffová (Spojené království) - Vážně mi nechceš jednu dát?
Čestné uznání: Arthur Telle Thiemenn (Španělsko) - Smíšek
Čestné uznání: Luis Burgueño (Argentina) - Musel jsem zůstat dlouho v práci.
Foto: Comedy Wildlife Photography Awards 2020
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
2. 11. 2020 6:00
Mezinárodní fotografická soutěž Comedy Wildlife Photography Awards, o jejímž průběhu jsme průběžně informovali, zná letošní vítěze. Hlavní cenu a safari v keňské rezervaci Massai Mara vyhrál australský fotograf Mark Fitzpatrick se snímkem želvy, která vypadá, jako by do objektivu ukazovala vztyčený prostředník. Na ostatní vítězné snímky se můžete podívat ve fotogalerii.

V soutěži, jejímž cílem není jen ukazovat zábavné fotografie, ale také upozornit na nutnost ochrany přírody, se letos sešlo na sedm tisíc snímků od fotografů z celého světa. Porotci ovšem přiznávají, že snímek, který pořídil Mark Fitzpatrick, byl jejich jasným favoritem. Fotografie vznikla u pobřeží australského ostrova Lady Elliot. 

"Jsem nadšený a je to pro mě čest, že vyhrála moje fotografie," říká autor vítězného snímku. "Je úžasné vidět reakce lidí, Terry dokázal svým gestem lidi rozesmát a to je v tomto těžkém roce moc důležité. Navíc fotografie pomáhá šířit poselství soutěže o tom, že je důležité chránit přírodu," uvedl Mark Fitzpatrick. Za vítězný snímek dostal nejen možnost zúčastnit se safari v keňské rezervaci Massai Mara, ale také fotoaparát Nikon, fotografickou brašnu Think Tank a cenu ručně vyrobenou v tanzanském Wonder Workshopu.

Cenu diváků Affinity Photo People’s Choice Award získal maďarský fotograf Roland Kranitz za snímek "zpívajícího" sysla s názvem O sole mio. 

Soutěž Comedy Wildlife Photography Awards založili fotografové a ochránci přírody Paul Joynson-Hicks a Tom Sullam. Prostřednictvím pozitivních a zábavných obrázků zvířat upozorňují na nutnost zachovat rozmanitost divoké přírody, na nutnost chovat se zodpovědně k životnímu prostředí a zároveň také podporují nadaci Born Free pro ochranu divoce žijících zvířat. Pokud byste chtěli vědět o těchto snahách více, informace najdete na stránkách soutěže: www.comedywildlifephoto.com.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 38 minutami

Policisté pátrají po muži, který v Praze osahával mladu ženu, hrozí mu pět let vězení

Pražští kriminalisté pátrají po muži, který na začátku minulého týdne osahával devětadvacetiletou ženu na ulici v Praze 2. Napadená se musela před útočníkem schovat v blízkém hotelu. Policie zveřejnila záběr podezřelého a žádá veřejnost o pomoc při určení jeho identity. Muži hrozí za sexuálně motivovaný trestný čin až pět let vězení, uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský.

Telefonující ženu napadl dosud neznámý muž v pondělí 20. září kolem 07:00 na Novém Městě. Poté co se k ní zezadu přiblížil, políbil ji na krk a začal osahávat na hýždích. "I přes opakovaný nesouhlas ženy nepřestal a v osahávání mlčky pokračoval několik desítek vteřin," popsal Rybanský. Napadená žena se dala na útěk a před útočníkem se schovala v recepci blízkého hotelu, odkud zavolal policii.

Kriminalistům se podařilo získat záběry podezřelého. Je přibližně 175 centimetrů vysoký, má štíhlou postavu, krátce střižené vlasy a modré oči. V době činu měl na sobě černou mikinu s kapucí a červeným nápisem MC MXCIX, černé tepláky a tmavomodré boty Nike.

Mužovu totožnost zatím policisté neznají. "Pokud ho poznáváte, kontaktujte linku 158," vyzval veřejnost policejní mluvčí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy