Virtuální fotografie nabírá na síle, Flickr pro ni zřídil zvláštní kategorii

Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
11. 11. 2022 14:23
Uměle vytvořené světy ve videohrách a virtuálních světech, jako je třeba Second Life, stále více lákají fotografy. Snímky, které v nich pořizují, přibývají i na nejrůznějších sociálních sítích. Na stoupající popularitu takzvané virtuální fotografie zareagoval významný web pro sdílení fotografií Flickr a zavedl pro tyto snímky zvláštní kategorii - stále jich tam přibývá.
Oficiální snímek obrazovky ze hry Zaklínač 3: Divoký Hon ukazuje propracovanost herních světů
Oficiální snímek obrazovky ze hry Zaklínač 3: Divoký Hon ukazuje propracovanost herních světů | Foto: CD Projekt RED / Zaklínač 3: Divoký hon

Flickr oznámil novinku na svém blogu v září. V kategorii "virtuální fotografie" okamžitě potom přibyly statisíce nových snímků. "Představili jsme nový druh obsahové kategorie pro potřeby jedné z nejaktivnějších komunit," uvedla Leticia Roncerová z Flickeru. Virtuální fotografie je nově vznikající umělecká forma specializující se na fotografie pořízené uvnitř videoher a virtuálních světů.

Až dosud Flickr nabízel tři kategorie pro členění obsahu. První z nich byla fotografie, druhou ilustrace a výtvarné umění a třetí pak screenshoty (tedy snímky obrazovky). "Čtvrtou kategorii, tedy virtuální fotografii, zavádíme proto, že snímky obrazovky zcela neodpovídaly potřebám této kreativní a stále se rozrůstající skupiny tvůrců," konstatovala Roncerová. Zároveň vysvětlila, že novinka přišla zejména s ohledem na dva typy fotografií: z videoher a těch zachycujících obsah sdílený komunitou Second Life.

Virtuiální fotografie lze na Flickeru hledat tak, že do okna pro vyhledávání napíšete požadovaný výraz (například Second Life) a až se objeví seznam vyhledaných snímků, kliknete nahoře vpravo na nabídku Advanced. Tam v rozbalovací nabídce Content vyberete položku "Virtual photography".

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy