Úžasné sportovní fotky: od formule pod Tatrami až po jízdu Drákulovou stezkou

Úžasné sportovní fotky: od formule pod Tatrami až po jízdu Drákulovou stezkou
Dalšími fotografiemi, jejichž autorem je Tiberiu Hila, se posouváme do Rumunska, kde se v červnu odehrál maraton horských kol na upírských stezkách kolem slavného hradu hraběte Drákuly.
Do výběru nejlepších fotografií extrémních sportů z letošního roku se po právu dostali i vynikající čeští fotografové. Jan Kasl je autorem tohoto snímku monopostu formule jedna, pořízeného během road tripu po České a Slovenské republice v dubnu letošního roku.
Jody MacDonaldová zachytila na sekvenčním snímku manévr pilota vrtulníku Aarona Fitzgeralda nad kalifornským Los Alamos (duben 2021).
Juan García Prieto fotografoval horského cyklistu Pedra Burnse na chilské sopce Villarrica (snímek je z prosince 2020).
Foto: Red Bull Content Pool
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
13. 7. 2021 6:00
Sport se po pandemické přestávce pomalu vrací do svých kolejí a potvrzují to i skvělé fotografie extrémních disciplín, které vznikly během letošního jara a léta. Pojďte se podívat na nejlepší snímky od špičkových fotografů, které vybrali editoři Red Bullu. Od formule 1 pod slovenskými Tatrami přes noční cyklistický závod krajinou upíra Drákuly až po úžasné snímky letecké akrobacie.

Mezi autory nejlepších snímků jsou opět zastoupeni i výborní čeští fotografové, konkrétně Dan Vojtěch a Jan Kasl, kteří se podíleli na dokumentování road tripu formule jedna po Česku a Slovensku. Snímky a videa z Karlova mostu už médii v Česku prošly, nyní se tedy ve výběru fotografií z této události podíváme na Slovensko.

V galerii si pak můžete také prohlédnout vynikající fotografie zachycující horskou cyklistiku, leteckou akrobacii, windsurfing, freerunnig, závody rallye a mnohé další sporty.

Red Bull je obecně známý svou podporou kvalitní sportovní fotografie. Pořádá mimo jiné i nejvýznamnější světovou fotografickou soutěž zaměřenou na extrémní sporty.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 minutami

Šampionka Roland Garros Barbora Krejčíková už má jistý premiérový start na tenisovém Turnaji mistryň. Hrát bude i čtyřhru s Kateřinou Siniakovou.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 27 minutami

Obhájci Babiše a Mayerové se seznámili se spisem k Čapímu hnízdu. O dalším postupu rozhodne státní zástupce Šaroch

Obhájci premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jany Mayerové (nyní Nagyové) se v pondělí seznámili s doplněným trestním spisem v dotační kauze Čapí hnízdo. Uvedl to Deník N. Policie předala doplněný spis  Městskému státnímu zastupitelství v Praze, konkrétně státnímu zástupci Jaroslavu Šarochovi k rozhodnutí o dalším postupu.

Babiš i Mayerová jsou v souvislosti s udělením padesátimilionové dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo obviněni z poškození finančních zájmů Evropské unie a z dotačního podvodu. Vinu dlouhodobě odmítají.

"Už jsme se dnes seznámili se spisem Čapí hnízdo. Pro nás se nic nezměnilo a nic nového jsme se nedozvěděli. Seznamovali jsme se s tím zhruba hodinu," řekl Deníku N Babišův advokát Josef Bartončík, který spolu se svým bratrem Michaelem hájí oba obviněné.

Zdroj: ČTK
před 53 minutami

Nesrovnalosti i "atmosféra strachu", kritizuje volby v Rusku Evropská unie

Evropská unie v pondělí odsoudila "atmosféru zastrašování" v souvislosti s parlamentními volbami v Rusku a poukázala na četné nesrovnalosti při hlasování, na které upozorňovali nezávislí pozorovatelé. Polsko zase označilo za protiprávní skutečnost, že do ruské Státní dumy mohli volit i lidé z východní Ukrajiny, což zkritizovala také EU. Podle Británie průběh voleb, po nichž si dvoutřetinovou ústavní většinu v dolní komoře ruského parlamentu udrží vládní strana Jednotné Rusko, svědčí o vážném omezování demokratických svobod v Rusku.

"To, co jsme viděli před volbami, byla atmosféra zastrašování všech nezávislých kritických hlasů," řekl na tiskovém brífinku mluvčí šéfa unijní diplomacie Josepa Borrella. "Nebyli u toho žádní nezávislí mezinárodní pozorovatelé, takže je velmi obtížné zjistit, jak volby skutečně dopadly," dodal mluvčí Peter Stano. Od místních nezávislých pozorovatelů však má EU podle Stana indicie svědčící o "četných nesrovnalostech" při hlasování. Borrell se má podle něj tento týden sejít s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem na okraj zasedání Valného shromáždění OSN v New Yorku.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Řecké úřady začaly přemisťovat stovky migrantů do nového tábora na ostrově Samos. Má kapacitu 3000 lidí

Řecké úřady začaly přemisťovat stovky migrantů do nového uprchlického táboru na ostrově Samos. Informovala o tom agentura AFP. Řecký ministr pro migraci Notis Mitarakis prohlásil, že do tábora bude zpočátku umístěno zhruba 500 lidí z provizorního tábora u vesnice Vathy. Nový tábor, který byl financován z prostředků z Evropské unie, má kapacitu až 3000 lidí.

Tábor má rozlohu 12.000 metrů čtverečních a obklopuje ho vysoký plot s ostnatým drátem. Nachází se na relativně odlehlé části ostrova Samos. U vstupů jsou umístěny detektory a skenery. "Někteří si myslí, že se jedná o vězení, ale já nejsem toho názoru," řekl agentuře AFP jeden z migrantů. Od nového tábora si slibuje zvýšení kvality života, ve starém táboře totiž podle něj panovaly špatné hygienické podmínky.

V novém táboře panuje režim "omezeného pohybu". Migranti mohou pobývat mimo tábor denně od 8 do 20 hodin. Někteří z nich však nemohou tábor opustit vůbec. Jedná se například o osoby, které čekají na vyhoštění. Tento režim kritizují organizace na ochranu práv migrantů.

Starý uprchlický tábor ve vesnici Vathy měl kapacitu zhruba 700 lidí, v minulých letech tam v jeden moment pobývalo ale i desetkrát více lidí. Řecko za to čelilo kritice ze strany mezinárodních organizací. Za finanční pomoci Evropské unie se řecká vláda rozhodla vybudovat na pěti ostrovech, na které směřuje největší počet uprchlíků z tureckých břehů, nová zařízení. Náklady na vybudování nového tábora na ostrově Samos dosáhly 43 milionů eur (přes jednu miliardu korun).

Zdroj: ČTK
Další zprávy