Třicet fotek pro hezčí den. Špičkoví světoví fotografové bojují o své Oscary

Třicet fotek pro hezčí den. Špičkoví světoví fotografové bojují o své Oscary
Zatímco fotožurnalisté mají World Press Photo, pro fotografy ostatních žánrů patří k vrcholům roku soutěž Sony World Photography Awards. Často je přirovnávána k fotografické obdobě filmových Oscarů a účastnit se jí mohou jak profesionálové, tak i amatéři. Právě nyní končí přihlášky do ročníku 2021 a v naší fotogalerii se můžete podívat na malou ochutnávku z dosud přihlášených snímků v kategoriích Open. Autorem tohoto je Jamie Malcolm-Brown (USA). Snímek byl přihlášen do kategorie Open - Krajina.
Bright Andoh (Ghana): Kategorie Open - Kreativní.
Agota Kadarová (Rumunsko), kategorie Open - Architektura.
Hadiyanto Nyali (Indonésie): Kategorie Open - Portrét.
Foto: Sony World Photography Awards 2021
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
11. 1. 2021 6:00
Zatímco fotožurnalisté mají World Press Photo, pro fotografy ostatních žánrů patří k vrcholům roku soutěž Sony World Photography Awards. Často je přirovnávána k fotografické obdobě filmových Oscarů a účastnit se jí mohou jak profesionálové, tak i amatéři. Právě nyní končí přihlášky do ročníku 2021 a v naší fotogalerii se můžete podívat na malou ochutnávku z dosud přihlášených snímků.

Soutěž Sony World Photography Awards patří k největším na světě a letos vstupuje už do svého čtrnáctého ročníku. Své snímky tam může poslat kterýkoli fotograf, účast není podmíněna profesí, národností, používanou technikou ani čímkoliv jiným. 

Během prvního lednového týdne přicházely poslední příspěvky do kategorií označovaných jako Open (soutěží v nich jednotlivé snímky), ve druhém lednovém týdnu se uzavřou kategorie Professional (soutěží série snímků). Pak už ke své práci zasedne porota složená většinou z kurátorů významných světových galerií a muzeí. 

Slavnostní vyhlášení vítězů soutěže se obvykle odehrává v dubnu na velkém galavečeru v Londýně, ovšem jak to bude letos, je zatím nejisté - kvůli koronavirové pandemii.

 

Právě se děje

před 25 minutami

V Kábulu byly zastřeleny dvě soudkyně nejvyššího soudu

V Kábulu byly dnes ráno zastřeleny dvě soudkyně, které pracovaly u afghánského nejvyššího soudu. Informovala o tom agentura AFP. Podobné cílené útoky otřásají afghánským hlavním městem už několik měsíců.

"Dnes ráno ozbrojení muži zaútočili na vůz zaměstnankyň nejvyššího soudu," uvedl mluvčí soudu Ahmad Fahím Kauím. Upřesnil, že ženy byly zavražděny při cestě do práce.

Zdroj: ČTK
před 26 minutami

Bilance obětí pátečního zemětřesení v Indonésii vystoupila na 56

Zemětřesení, které v pátek zasáhlo indonéský ostrov Sulawesi, si vyžádalo nejméně 56 mrtvých a 820 zraněných. Aktualizovanou bilanci obětí zveřejnil indonéský úřad pro řešení následků přírodních katastrof.

Zhruba 15 tisíc lidí zemětřesení o síle 6,2 stupně přimělo opustit své domovy. Někteří z nich se uchýlili do hor, zatímco jiní do přeplněných evakuačních center.

Šéfka indonéské meteorologické, klimatologické a geofyzikální agentury Dwikorita Karnawatiová uvedla, že další zemětřesení v regionu by mohlo vyvolat vlnu cunami. Doplnila, že podle předpovědí pro nadcházející týdny se Indonésie bude dál potýkat s extrémním počasím.

Zdroj: ČTK
Další zprávy