reklama
 
 

Třemi novými fotoaparáty oslavil Canon třicet let úspěšných přístrojů systému EOS

15. 2. 2017 18:21
Canon slaví třicet let odvážného rozhodnutí, které se vyplatilo. Před třemi desítkami let se rozhodl přijít se zcela novým systémem, což mimo jiné znamenalo, že se fotografové museli rozloučit se starými objektivy a nakupovat nové. Byl to však úspěšný krok, který určil směr vývoje ve fotografickém světě. A navazují na něj i tři nejnovější fotoaparáty - modely 800D, 77D a M6.

Společnost Canon začala psát historii systému EOS v březnu 1987, a to uvedením jednooké zrcadlovky EOS 650 a prvních objektivů systému EF. Zkratka EOS pochází nejen ze sousloví "Electro Optical System" označující elektro-optickou podstatu nového systému, ale je také jménem řecké bohyně ranních červánků.

Systém EOS jako první na světě přinesl plně elektronický přenos dat mezi tělem fotoaparátu a objektivem a přišel tak se způsobem komunikace, který je dnes naprosto běžný u fotoaparátů všech značek. Zároveň ovšem donutil fotografy, využívající techniku od Canonu, vyměnit staré objektivy za nové. Ty staré totiž nebyly s novým systémem kompatibilní.

"Díky tomu, že si společnost Canon všechny klíčové komponenty digitálních fotoaparátů systému EOS - snímač CMOS, obrazový procesor a výměnné objektivy - vyvinula sama, udržela maximální kontrolu nad všemi aspekty zpracování obrazu, od zachycení děje před objektivem až po vytvoření výstupu," konstatuje firma v prohlášení, které vydala k výročí. 

Kromě oslav Canon představil také tři nové fotoaparáty. Zrcadlovky Canon 77D a 800D a systémový kompakt Canon M6.

Canon 77D je určen pokročilejším fotografům, má ovládací prvky bližší profesionálním zrcadlovkám, Canon 800D cílí spíše na lidi, kteří se zrcadlovkami začínají. Oba fotoaparáty mají snímač o rozlišení 24 megapixelů.

Sám Canon popisuje klíčové vlastnosti obou přístrojů takto:

Canon EOS 77D

 • Rozlišení 24,2 megapixelů
 • Snadno použitelné automatické zaostřování se 45 křížovými body
 • Technologie Bluetooth pro vzdálené bezdrátové ovládání a sdílení pomocí chytrých zařízení
 • Plynulé, rychlé a přesné zaostřování při natáčení filmů díky technologii automatického zaostřování s duálními pixely CMOS
 • Cena se má pohybovat kolem 24 500 Kč za tělo

Canon EOS 800D

 • Rozlišení 24,2 megapixelů
 • Optický hledáček a otočný dotykový displej
 • Snadné bezdrátové sdílení snímků pomocí chytrých zařízení
 • 45 křížových bodů AF a nejrychlejší automatické zaostřování v režimu živého náhledu na světě
 • Snadné natáčení špičkově ostrých filmů v rozlišení Full HD
 • Cena by měla být mírně nad 23 tisíci korunami (tělo)
 • oba fotoaparáty by se na trhu měly objevit v dubnu

Přichází další bezzrcadlovka

Bezzrcadlovka Canon EOS M6 se snímačem 24,2 megapixelů navazuje na předchozí velmi povedený model M5. 

V porovnání se starším bratrem je M6 menší, ale chybí jí však zabudovaný elektronický hledáček. K fotoaparátu půjde pořídit hledáček jako dodatečné příslušenství. Nasunuje se pak do patice pro blesk. M6 opět vypadá příjemně bytelně, i když je tělo přístroje velmi kompaktní. Zůstalo zachováno i povedené ovládání.

 

autor: Tomáš Vocelka | 15. 2. 2017 18:21

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama