V soutěži Czech Press Photo zvítězil snímek protestů proti návštěvě čínského prezidenta

V soutěži Czech Press Photo zvítězil snímek protestů proti návštěvě čínského prezidenta
CELKOVÝ VÍTEZ (SÉRIE): Filip Singer (EPA). Ostrov naděje – Lesbos 2015. Záchrana  afghánských uprchlíků u břehu ostrova.
PROBLÉMY DNEŠNÍ DOBY (SINGLE): Peter Dobis (volný fotograf). Petronela. Slovnaftská ulice v Bratislavě je nechvalně známá jako místo s největším výskytem prostituce. Navzdory způsobu života zde všichni zůstávají citlivými lidskými bytostmi.
PROBLÉMY DNEŠNÍ DOBY (SÉRIE): Stanislav Krupař (volný fotograf). Boj o Syrtu, boj s ISIS v Libyi. Od 12. května se snaží provládní milice vybojovat zpět území, která před dvěma lety v Libyi zabral takzvaný Islámský stát.
KAŽDODENNÍ ŽIVOT (SINGLE): Jaromír Hanzlík (volný fotograf). Sluneční lázně v Sorrentu. Amalfský poloostrov v Itálii je tak členitý a skalnatý, že úzké pláže lze pozorovat z útesů z ptačí perspektivy.
Foto: Czech Press Photo
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
21. 11. 2016 18:29
Představujeme vítěze jednotlivých kategorií prestižní fotožurnalistické soutěže Czech Press Photo. Celkové vítězství patří fotografovi vydavatelství Mafra Michalu Šulovi. Uspěla i fotografka Martina Houdek, spolupracující s Aktuálně.cz.

Podrobný článek o soutěži najdete zde.

 

Právě se děje

Další zprávy