reklama
 
 

Toto jsou nejlepší fotky českého Instagramu 2017. Letos může vyhrát třeba ta vaše

23. 11. 2018 9:53
Všem, kdo zvažují účast v soutěži o nejlepší fotografii českého Instagramu, už zbývá jen tento víkend na to, aby tam zaslali svůj snímek. Uzávěrka soutěže je totiž už 25. listopadu. Jaké fotografie mají šanci? Podívejte se v galerii u tohoto článku na záběry, které uspěly v minulém ročníku. "Šanci na výhru u porotců má určitě každý, kdo přihlásí něčím zajímavou fotku," říká v rozhovoru Tomáš Bajer ze společnosti Vyvolej.to, která soutěž pořádá.

V čem podle vás spočívá unikátnost a zajímavost soutěže?

Soutěž #Nejfoto propojuje scénu influencerů s běžnými uživateli Instagramu. Je v současné chvíli největší soutěží na českém a slovenském Instagramu, kde hlasují instagrameři a porotci jsou také instagrameři. Soutěž vznikla spontánně z naší potřeby udělat něco pro český a slovenský Instagram, se kterým se již několik let snažíme sami pracovat v rámci našeho vlastního projektu Vyvolej.to.

Soutěž #Nejfoto2018

Je určena fotografům, nebo se může zúčastnit (a má skutečnou šanci uspět) každý, kdo má Instagram?

Šanci na výhru u porotců má určitě každý, kdo přihlásí něčím zajímavou fotku. U veřejného hlasování může do jisté míry být výhodou velký dosah na sociálních sítích. Zároveň se domníváme, že je důležitější zúčastnit se než skutečně vyhrát. Soutěž je především přátelskou akcí a vše směřuje k slavnostnímu vyhlášení vítězných snímků a k výstavě všech přihlášených fotek. Chceme se hlavně sejít a společně si ukázat své fotografie a práci za letošní rok.

Jaký je rozdíl mezi cenou instagramerů a cenou porotců? Obě se vyhlašují v rámci soutěže.

Cena instagramerů je do značné míry ovlivněna množstvím přátel a dosahem soutěžících na sociálních sítích. Přestože se tento aspekt soutěže může zdát pro běžného uživatele těžko dostupný, věříme, že k fenoménu sociálních sítí neoddělitelně patří.

Protiváhou je pak cena porotců, kteří mají za úkol dle svého nejlepšího vědomí a svědomí vybrat ty nejzajímavější snímky. Porota je sestavena tak, aby každý z porotců s velkou pravděpodobností vybíral jiný typ fotografií - ať už po estetické, či obsahové stránce.

Proč v soutěži nejsou vypsány kategorie, třeba krajina, móda nebo jídlo?

Letos to bude již třetí ročník a rozhodli jsme se soutěž opět neomezovat nějakým konkrétním tématem či kategoriemi. Každý může vybrat jednu fotku ze svého profilu, která byla přidána na Instagram v roce 2018 a kterou považuje za svou nejlepší za daný rok. Fotka se nahraje přes naši microsite (webovou stránku) - poté, co se soutěžící přihlásí prostřednictvím svého instagramového účtu. Každý také může dát jeden hlas libovolnému počtu soutěžících.

Jistou "kategorizaci" nám pak garantuje naše porota, která je i letos sestavená tak, aby každý z porotců zastupoval nějaký konkrétní směr či styl a zároveň lze předpokládat, že každý z nich vybere jiné snímky.

Kdo letos zasedne v porotě?
V letošním roce to budou: @lucypug [zaměřuje se na lifestyle], @kopernikk [příroda], @jitkaboho [mamablog] a @tmbkofficial [disruptor].

autor: Tomáš Vocelka | 23. 11. 2018 9:53

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama