reklama
 
 

Toto je nejlepší akční fotka roku. Ve světové fotosoutěži uspěl i Čech Dan Vojtěch

7. 10. 2016
Snímek cyklisty, který balancuje na Ďáblově mostě u saské vesnice Kromlau, se stal absolutním vítězem v největší světové soutěži věnované akčním a adrenalinovým sportům. Autorem je Němec Lorenz Holder. V soutěži uspěl i český fotograf Dan Vojtěch, vyhrál v kategorii Sekvence.

Porota soutěže Red Bull Illume Image Quest ocenila Vojtěchův snímek, který zachycuje jeden z prvků vysoké pilotáže, předvedený akrobatickou letkou.

Soutěž se letos uskutečnila už po desáté, výsledky byly vyhlášeny v chicagském Institutu umění. „Prvního místa v kategorii si nesmírně vážím, konkurence byla veliká a už jen dostat se do finále byla obrovská čest,” okomentoval svůj výsledek Dan Vojtěch. Vítězství si cení o to více, že jím navázal na úspěch z roku 2013, kdy vyhrál v kategorii Kreativita s fotografií bikera Tomáše Slavíka.

V tom, co říká o konkurenci, má pravdu – byla opravdu silná, soutěže se totiž zúčastnilo 5645 fotografů ze sto dvaceti zemí. Porota, složená z 53 respektovaných kritiků a osobností, vybírala z rekordního počtu 34 624 fotek.

Do finále se dostalo pětapadesát záběrů a mezi finalisty byli kromě Dana Vojtěcha ještě dva Češi – Jan Kasl a Miloš Štáfek. Porota nakonec vybrala deset nejlepších fotografií a absolutního vítěze.

Zajímavé je, že absolutní vítěz Lorenz Holder pořídil svůj snímek poměrně nedaleko od českých hranic. Ďáblův most (nebo též Rakotzbrücke) je jedním z častých námětů krajinářských fotografů. Nachází se ve volně přístupném parku u vesničky Kromlau. Ta leží zhruba sto kilometrů severně od Varnsdorfu, poblíž německé hranice s Polskem

Red Bull Illume je fotografická soutěž, která přibližuje veřejnosti svět akčních sportů. Mohou se jí zúčastnit amatérští i profesionální fotografové.

autor: Tomáš Vocelka | 7. 10. 2016

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama