Top fotky 2018. Startuje unikátní seriál, představí nejlepší snímky našich fotografů

Top fotky 2018. Startuje unikátní seriál, představí nejlepší snímky našich fotografů
Druhý dál seriálu je připraven na 28. prosince a přinese průřez tvorbou fotografa Lukáše Bíby, který v rámci vydavatelství Economia pracuje například pro Hospodářské noviny a jejich magazín Ego!
Ve třetím díle seriálu najdete fotografie Tomáš Vocelky z Aktuálně.cz. Vyjde 29. prosince,
Čtvrtý díl předvede tvorbu fotografa Honzy Mudry, který pracuje především pro Hospodářské noviny a Ego! Těšit se na něj můžete 30. prosince
V pátém díle se můžete seznámit s fotografiemi Milana Bureše, který fotí pro Hospodářské noviny a řadu dalších titulů vydavatelství Economia. Vyjde 31. prosince
Foto: Jakub Plíhal
dap Foto, dap
26. 12. 2018 10:05
Noviny v České republice i po celém světě před Silvestrem přinášejí nejzajímavější novinářské fotky uplynulého roku. Obvykle je přebírají ze servisu světových foto agentur. My jsme se rozhodli, že kromě toho dáme významný prostor také našim vlastním fotografům. V unikátním seriálu, který začne zítra, představíme jejich snímky roku 2018.

Pro většinu novinářů a fotožurnalistů je jejich práce zároveň i koníčkem. Rozhodli jsme se, že požádáme fotografy, kteří pracují pro Aktuálně.cz a pro další tituly nakladatelství Economia, aby na konci roku sami představili snímky, které jim letos dělaly radost - a doufáme, že potěší i vás.

Vzniklo šest zajímavých a pozitivně laděných fotogalerií. Jejich autory jsou hlavní fotograf Aktuálně.cz Jakub Plíhal, Tomáš Vocelka (kterého znáte z rubriky Foto a také díky jeho leteckým snímkům), Lukáš Bíba, Honza Mudra, Milan Bureš a Libor Fojtík (pracují pro Hospodářské noviny, magazín Ego! a další tituly Economie).

Někteří z fotografů do svých galerií přidali i ukázky ze své volné tvorby, do které se pouštějí jen pro radost z fotografování.

Jako první ochutnávku se můžete podívat na dnešní fotogalerii, kde od každého autora přinášíme jeden snímek. Seriál startuje už zítra, tedy ve čtvrtek 27. prosince a bude vycházet každý den až do 1. ledna. Najdete ho vždy v rubrice Foto na Aktuálně.cz (magazin.aktualne.cz/foto).

Máte se na co těšit, protože mezi fotografy jsou mimo jiné dva letošní vítězové Czech Press Photo nebo držitel filmařské ceny Pavla Kouteckého.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Rath v létě podal ústavní stížnost, soud o ní rozhodne spolu s podnětem Mladého

Bývalý středočeský hejtman za ČSSD David Rath podal v létě ústavní stížnost proti verdiktu v první větvi korupční kauzy. Ústavní soud ji bude řešit společně s podnětem dalšího aktéra téže kauzy, manažera Tomáše Mladého. Konečné rozhodnutí o stížnostech zatím nepadlo, uvedla mluvčí soudu Miroslava Číhalíková Sedláčková.

Soudcem zpravodajem, který připraví rozhodnutí, bude Vladimír Sládeček. Důvodem pro spojené řízení je věcná souvislost obou podnětů. "Stěžovatelé brojí proti totožným rozhodnutím obecných soudů, která byla vydána v řízení, jehož byli oba účastníky. Na základě tohoto zjištění, z důvodu hospodárnosti a efektivity, Ústavní soud spojil ve výroku uvedené věci ke společnému řízení," stojí v usnesení.

Rozsudek v první větvi korupční kauzy kolem Ratha letos potvrdil Nejvyšší soud, když odmítl všechna dovolání. Odsouzení včetně Ratha v nich vznesli desítky různých námitek, avšak neuspěli. "Trestná činnost spáchaná obviněnými byla činností sofistikovanou, kdy se navenek průběh obou veřejných zakázek jevil jako souladný se zákonem o veřejných zakázkách," rozhodl Nejvyšší soud.

Zdroj: ČTK
Další zprávy