Tak fotí nejlepší cestovatelští fotografové světa. Prestižní soutěž zná vítěze

Tak fotí nejlepší cestovatelští fotografové světa. Prestižní soutěž zná vítěze
2. místo v kategorii Ohrožená planeta - portfolio: Florian Ledoux, Francie. Lední medvěd na kanadském ostrově Baffin Island. (Dron DJI PHANTOM 4 PRO, objektiv 24 mm, f/8, 1/640 s, ISO 100).
3. místo v kategorii Ohrožená planeta - portfolio: Amit Eshel, Izrael. Divoká puma, Torres Dell Paine, Patagonie. (Canon EOS-1D X Mark II, objektiv 200-400 mm, f/5,6, 1/1250 s, ISO 640).
Vítěz kategorie Oceány, moře, řeky, jezera - jednotlivý snímek: Ignacio Palacios (Austrálie). Osamělý strom mezui písečnými dunami v brazilském národním parku Lençóis Maranhenses. (letecký snímek, Nikon D850, objektiv 70-200 mm, f/8, 1/1250 s, ISO 400).
Vítěz kategorie Lidé - portfolio: Trevor Cole, Irsko. Kamarádi z kmene Mundari, Jižní Súdán. (Nikon D850, objektiv 70-200 mm, f/3,5, 1/125 s, ISO 3200).
Foto: Katy Gomez Catalinaová, Travel Photographer of the Year 2019
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
27. 1. 2020 12:19
Vítězkou celosvětové soutěže o nejlepší cestovatelské snímky roku se stala španělská fotografka Katy Gomez Catalinaová. Je první španělskou vítězkou v sedmnáctileté historii soutěže Travel Photographer of the Year a teprve druhou ženou, které se podařilo získat tento prestižní titul.

Katy Gomez Catalinaová je amatérská fotografka, která pracuje jako veterinářka. Její snímky zaujaly porotu soutěže Travel Photographer of the Year nejvíce ze 20 tisíc příspěvků, které zaslali fotografové ze 144 zemí světa. Vítězné fotografie jsou k vidění na webu www.tpoty.com a od 7. dubna do 12. května budou vystaveny v londýnském Coal Drops Yardu poblíž železniční stanice King’s Cross. 

"Porota letos musela vybírat z obrovské spousty skvělých fotografií a je to vidět i na vítězných snímcích, které jsou vynikající, ať už se podíváte na kteroukoliv kategorii," uvedl spoluzakladatel soutěže Chris Coe. 

Katy Gomez Catalinaová si porotu získala portfoliem osmi černobílých snímků, které zahrnují široký okruh námětů od portrétů z Ugandy až po snímky pařížského Louvru. 

Titul pro nejlepšího mladého cestovatelského fotografa letos připadl teprve jedenáctileté Indigo Larmourové z Irska, a stala se tak jednou z nejmladších vítězek vůbec. 

Přehled vítězů jednotlivých kategorií najdete ve fotogalerii u tohoto článku. 

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Zdráhalová byla na 1500 metrů patnáctá, další titul má Wüstová

Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová si vylepšila na mistrovství světa v Salt Lake City osobní rekord na 1500 metrů a obsadila 15. místo. Pátý titul na této distanci vybojovala favorizovaná Ireen Wüstová z Nizozemska. Martina Sáblíková se po zisku zlata na trojce a stříbra na pětce rozhodla nestartovat.

Sáblíková se po dohodě s trenérem Petrem Novákem odhlásila a šetří síly na závěr sezony. Čeká ji ještě MS ve víceboji v Hamaru a finále Světového poháru v Heerenveenu.

Bilanci Sáblíkové 21 zlatých medailí z MS na jednotlivých tratích i ve víceboji se dnes na jediný titul přiblížila nizozemská rivalka Wüstová. Patnáctistovku vyhrála o 21 setin před ruskou dvojicí Jevgenija Lalenkovová, Jelizaveta Kazelinová.

Zdráhalová si na olympijském oválu v Salt Lake City posunula osobní maximum na 1:54,241 minuty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy