The Best of Czech Press Photo. V Karolinu začíná výstava mapující historii soutěže

V galerii se můžete podívat na vítězné snímky z Czech Press Photo za posledních 24 let.
V roce 1995 získal titul Fotografie roku Jan Šibík se snímkem Rwandského uprchlíka v táboře Kalata.
V roce 1996 nebyl titul Fotografie roku oficiálně udělen. Přesto je za ni považován snímek radujícího se fotbalisty Karla Poborského od Jaroslava Jiřičky.
Jedna z nejoblíbenějších Fotografií roku pochází z roku 1997 a pořídil ji Petr Josek. Povodně dokumentoval v Uherském Hradišti.
V roce 1998 získal ocenění David Neff. Porotu zaujal jeho snímek romské matky, která truchlí nad smrtí dětí. Ty utonuly při záplavách v Jarovicích na východním Slovensku.
Foto: Ibra Ibrahimovič, Czech Press Photo
Foto
18. 12. 2018 14:25
V pražském Karolinu začíná další výstava, která se týká soutěže Czech Press Photo. Zatímco na Staroměstské radnici budou až do konce ledna vystaveny nejlepší snímky z aktuálního ročníku, v Karolinu si mohou fanoušci fotografie od 18. prosince prohlédnout to nejlepší z celé čtyřiadvacetileté historie soutěže.

Výstava The Best of Czech Press Photo vznikla především proto, že v roce 2019 vstupuje tato prestižní novinářská soutěž do svého 25. ročníku.

První akcí, která toto výročí oslaví, je právě výstava v Karolinu, která poběží až do konce února. "Výstava retrospektivně nahlíží na uplynulé dvě dekády objektivem našich předních fotografů, kteří vypráví jedinečné příběhy," vysvětlují pořadatelé z Czech Press Phota.

Výstava The Best of Czech Press Photo bude otevřena každý den od 10:00 do 19:00. Více informací najdete na stránkách Czech Press Phota.

Zároveň stále běží také aktuální výstava vítězných snímků z letošního ročníku na Staroměstské radnici.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Bulharsko se přihlásí do "čekárny na euro" koncem dubna

Bulharsko se přihlásí do "čekárny na euro", tedy do mechanismu směnných kurzů ERM-2, koncem dubna. V pátek to uvedl bulharský premiér Bojko Borisov. Podle něj současná koronavirová krize ukazuje, že členské státy eurozóny a ty země, které jsou už do ERM-2 zařazeny, budou mít po odeznění pandemie k dispozici miliardy eur na oživení ekonomiky, zatímco ostatní si budou muset půjčovat za vyšší úrok.

Země původně předpokládala, že k ERM-2, kde musí vydržet dva roky před přijetím eura, a k bankovní unii se připojí letos v červenci. V posledních týdnech se pak zdálo, že globální krize vyvolaná šířením koronaviru Sofii přiměje plán odsunout až na příští rok.

Borisov ale dnes vysvětlil, že se jeho vláda rozhodla po konzultacích se šéfkou Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeovou a s vysoce postavenými úředníky ECB přípravy naopak urychlit. Dodal také, že je přesvědčen, že jak jeho země, tak Chorvatsko do eurozóny přijaty budou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy