The Best of Czech Press Photo. V Karolinu začíná výstava mapující historii soutěže

Foto: Ibra Ibrahimovič, Czech Press Photo
Foto
18. 12. 2018 14:25
V pražském Karolinu začíná další výstava, která se týká soutěže Czech Press Photo. Zatímco na Staroměstské radnici budou až do konce ledna vystaveny nejlepší snímky z aktuálního ročníku, v Karolinu si mohou fanoušci fotografie od 18. prosince prohlédnout to nejlepší z celé čtyřiadvacetileté historie soutěže.

Výstava The Best of Czech Press Photo vznikla především proto, že v roce 2019 vstupuje tato prestižní novinářská soutěž do svého 25. ročníku.

První akcí, která toto výročí oslaví, je právě výstava v Karolinu, která poběží až do konce února. "Výstava retrospektivně nahlíží na uplynulé dvě dekády objektivem našich předních fotografů, kteří vypráví jedinečné příběhy," vysvětlují pořadatelé z Czech Press Phota.

Výstava The Best of Czech Press Photo bude otevřena každý den od 10:00 do 19:00. Více informací najdete na stránkách Czech Press Phota.

Zároveň stále běží také aktuální výstava vítězných snímků z letošního ročníku na Staroměstské radnici.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Německá prokuratura obvinila cášského biskupa ze zpronevěry

Německá prokuratura obvinila světícího biskupa v Cáchách Johannese Bündgense ze zpronevěry. Informovala o tom dnes agentura DPA. Podle vyšetřovatelů hodnostář zneužil plné moci 78leté ženy trpící demencí a nechal si na svůj soukromý účet z jejího jmění převést celkem 128 000 eur (3,2 milionu korun). Bündgens oznámil, že po dobu svého stíhání nebude dál zastávat svůj úřad.

Podle obvinění biskup peníze získané od seniorky použil na nákup nemovitosti a slíbil jí, že v jeho domě bude mít doživotní právo užívat byt. Do katastru však nebylo věcné břemeno zaneseno.

Cášský biskup a Bündgensův nadřízený Helmut Dieser řekl, že je vyšetřováním šokován a chce, aby se celá záležitost pečlivě prověřila. Bündgens oznámil, že celou částku už ženě vrátil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy