The Best of Czech Press Photo. V Karolinu začíná výstava mapující historii soutěže

V galerii se můžete podívat na vítězné snímky z Czech Press Photo za posledních 24 let.
V roce 1995 získal titul Fotografie roku Jan Šibík se snímkem Rwandského uprchlíka v táboře Kalata.
V roce 1996 nebyl titul Fotografie roku oficiálně udělen. Přesto je za ni považován snímek radujícího se fotbalisty Karla Poborského od Jaroslava Jiřičky.
Jedna z nejoblíbenějších Fotografií roku pochází z roku 1997 a pořídil ji Petr Josek. Povodně dokumentoval v Uherském Hradišti.
V roce 1998 získal ocenění David Neff. Porotu zaujal jeho snímek romské matky, která truchlí nad smrtí dětí. Ty utonuly při záplavách v Jarovicích na východním Slovensku.
Foto: Ibra Ibrahimovič, Czech Press Photo
Foto
18. 12. 2018 14:25
V pražském Karolinu začíná další výstava, která se týká soutěže Czech Press Photo. Zatímco na Staroměstské radnici budou až do konce ledna vystaveny nejlepší snímky z aktuálního ročníku, v Karolinu si mohou fanoušci fotografie od 18. prosince prohlédnout to nejlepší z celé čtyřiadvacetileté historie soutěže.

Výstava The Best of Czech Press Photo vznikla především proto, že v roce 2019 vstupuje tato prestižní novinářská soutěž do svého 25. ročníku.

První akcí, která toto výročí oslaví, je právě výstava v Karolinu, která poběží až do konce února. "Výstava retrospektivně nahlíží na uplynulé dvě dekády objektivem našich předních fotografů, kteří vypráví jedinečné příběhy," vysvětlují pořadatelé z Czech Press Phota.

Výstava The Best of Czech Press Photo bude otevřena každý den od 10:00 do 19:00. Více informací najdete na stránkách Czech Press Phota.

Zároveň stále běží také aktuální výstava vítězných snímků z letošního ročníku na Staroměstské radnici.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Turecko ohrožuje evropské hranice, zvažte jeho členství v celní unii, žádá EU řecký premiér

Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis vyzval členské země Evropské unie, aby zvážily pokračování celní unie s Tureckem. Uvádí to agentura Reuters. Mitsotakis pronesl výzvu po pátečním setkání v Nikósii s kyperským prezidentem Nicosem Anastasiadesem a s egyptským prezdidentem Abdalem Fatahem Sisím. Zástupci tří zemí se shodli na tvrdé kritice počínání Turecka ve Středomoří.

"Není možné, aby tato země (…) měla výjimku z cel, těžila z přístupu na společný trh a současně ohrožovala východní hranici Evropské unie," uvedl na adresu Turecka Mitsotakis. Celní unie s Tureckem vstoupila v platnost 31. prosince 1995 a díky ní není zahraniční obchod mezi Tureckem a zeměmi EU zatížen cly. Podle Eurostatu bylo v roce 2019 Turecko pátým největším obchodním partnerem EU. Vývoz do Turecka činil 68,2 miliard eur (zhruba 1,76 bilionu korun) a dovoz z Turecka 69,8 miliard eur (zhruba 1,8 bilionu korun). V případě ČR činil export do Turecka 44,2 miliardy korun a import 38,4 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy