reklama
 
 

Zmuchlaný papír, dopravní značka. To jsou moderní zátiší z prestižní fotosoutěže

12. 2. 2019 18:00
Rozdrcené pastely, lem sukně, dopravní značka nebo kulička zmačkaného papíru. I tak mohou vypadat moderní fotografická zátiší. Podívejte se na ta nejlepší z prestižní světové fotografické soutěže Sony World Photography Awards.

Jedna z největších světových fotosoutěží dává velký prostor nejen dokumentární, ale také umělecké fotografii. Tím se nejvíce liší od World Press Photo, striktně zaměřeného na fotožurnalistmus a dokument.

Mezi kategoriemi, které jsou v rámci soutěže vypsány, najdeme i zátiší. Snímky, které se probojovaly do finálové desítky, však klasická zátiší známá z obrazů v galeriích až na výjimky příliš nepřipomínají. Jeden z obrázků, jehož autorem je Ind Pratik Parulekar, už navíc leží na samé hranici mezi fotografií a počítačovou grafikou (a pro některé diváky už možná bude za ní).

Každopádně, snímky finalistů ukazují, kam se moderní fotografické zátiší ubírá a je zajímavé to sledovat. 

Soutěž, která je svým zaměřením a významem často přirovnávána k fotografické obdobě filmových Oscarů, pořádá World Photography Organisation pod záštitou firmy Sony. Účast v ní není limitovaná použitou technikou, zúčastnit se mohou všichni fotografové z celého světa.

V rubrice Foto na Aktuálně.cz postupně zveřejníme všechny snímky, které v jednotlivých kategoriích postoupily do finále. Toto je sedmý díl seriálu.

autor: Tomáš Vocelka | 12. 2. 2019 18:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama