Tak se národ loučil s Karlem Gottem. Dosud nepublikované snímky z pražského Žofína

Tak se národ loučil s Karlem Gottem. Dosud nepublikované snímky z pražského Žofína
Česko si připomíná rok od úmrtí zpěváka Karla Gotta. Loni 11. října se s ním národ loučil na pražském Žofíně.
Toto loučení na svých snímcích zachytil Radoslav Vnenčák.
Zpěvákovi přišlo vzdát poctu zhruba padesát tisíc lidí. Už před ranním otevřením sálu se fronta čekajících vinula od Žofína přes most Legií až na druhý břeh Vltavy.
Do síně se nakonec dostali všichni zájemci, kteří vystáli frontu.
Foto: Radoslav Vnenčák
Tomáš Vocelka Radoslav Vnenčák, Tomáš Vocelka
Aktualizováno 2. 10. 2020 16:37
Před rokem, 11. října, se Češi rozloučili se svou největší hudební hvězdou, zpěvákem Karlem Gottem. Smuteční tryznu na pražském Žofíně tehdy zachytil na svých dosud nepublikovaných snímcích i fotograf Radoslav Vnenčák. Ve fotogalerii si můžete připomenout, jak to před rokem na Žofíně vypadalo.

"Atmosféra v okolí Slovanského ostrova byla od brzkého rána smutná a zároveň krásná," vzpomíná Radoslav Vnenčák, který má ve svém portfoliu mnoho krásných snímků Prahy ve všech jejích podobách. "Pro mě to byl den, na který jen tak nezapomenu," říká.

"Všude zněly Mistrovy písně. Lidé se pomalu posouvali v dlouhé frontě, aby se mohli alespoň na malou chvilku zastavit před rakví a tak vzdát čest památce Karla Gotta. Mnoho lidí plakalo a většina pak cestou ke kondolenčním knihám vzpomínala," připomíná fotograf tehdejší atmosféru.

O autorovi snímků:

Radoslav Vnenčák je fotograf, jehož hlavním tématem je Praha. Začínal fotografovat v dětství, ještě na kinofilm. "Pak byla větší přestávka a po příchodu do Prahy před zhruba třiadvaceti lety jsem se postupně k focení vrátil," říká.  Fotografie je jeho koníček, kromě města a událostí v něm fotografuje také koncerty a kulturní akce. Sledovat ho můžete například na Facebooku: facebook.com/radoslav.vnencak

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy