Tak se národ loučil s Karlem Gottem. Dosud nepublikované snímky z pražského Žofína

Tak se národ loučil s Karlem Gottem. Dosud nepublikované snímky z pražského Žofína
Česko si připomíná rok od úmrtí zpěváka Karla Gotta. Loni 11. října se s ním národ loučil na pražském Žofíně.
Toto loučení na svých snímcích zachytil Radoslav Vnenčák.
Zpěvákovi přišlo vzdát poctu zhruba padesát tisíc lidí. Už před ranním otevřením sálu se fronta čekajících vinula od Žofína přes most Legií až na druhý břeh Vltavy.
Do síně se nakonec dostali všichni zájemci, kteří vystáli frontu.
Foto: Radoslav Vnenčák
Tomáš Vocelka Radoslav Vnenčák, Tomáš Vocelka
Aktualizováno 2. 10. 2020 16:37
Před rokem, 11. října, se Češi rozloučili se svou největší hudební hvězdou, zpěvákem Karlem Gottem. Smuteční tryznu na pražském Žofíně tehdy zachytil na svých dosud nepublikovaných snímcích i fotograf Radoslav Vnenčák. Ve fotogalerii si můžete připomenout, jak to před rokem na Žofíně vypadalo.

"Atmosféra v okolí Slovanského ostrova byla od brzkého rána smutná a zároveň krásná," vzpomíná Radoslav Vnenčák, který má ve svém portfoliu mnoho krásných snímků Prahy ve všech jejích podobách. "Pro mě to byl den, na který jen tak nezapomenu," říká.

"Všude zněly Mistrovy písně. Lidé se pomalu posouvali v dlouhé frontě, aby se mohli alespoň na malou chvilku zastavit před rakví a tak vzdát čest památce Karla Gotta. Mnoho lidí plakalo a většina pak cestou ke kondolenčním knihám vzpomínala," připomíná fotograf tehdejší atmosféru.

O autorovi snímků:

Radoslav Vnenčák je fotograf, jehož hlavním tématem je Praha. Začínal fotografovat v dětství, ještě na kinofilm. "Pak byla větší přestávka a po příchodu do Prahy před zhruba třiadvaceti lety jsem se postupně k focení vrátil," říká.  Fotografie je jeho koníček, kromě města a událostí v něm fotografuje také koncerty a kulturní akce. Sledovat ho můžete například na Facebooku: facebook.com/radoslav.vnencak

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Spojené arabské emiráty ratifikovaly dohody o normalizaci vztahů s Izraelem

Kabinet Spojených arabských emirátů dnes ratifikoval dohodu o navázání plnohodnotných diplomatických vztahů s Izraelem, kterou zástupci obou zemí podepsali ve Washingtonu v září. Informovala o tom agentura Reuters. Izraelská vláda a parlament dohodu se SAE ratifikovaly minulý týden.

Zdroj: ČTK
Další zprávy