reklama
 
 

Tajemná Praha. Pokud ji chcete vidět v plné kráse, musíte si přivstat, říká fotograf Richard Horák

Aktualizováno 7. 2. 2018 20:47
Chcete si vychutnat krásy Prahy? Pak se určitě jděte podívat na pražský Újezd. Nejenže je to samo o sobě docela hezké místo, ale v Nikon Gallery tam vystavuje své pražské snímky fotograf Richard Horák. A ten umí českou metropoli zachytit v těch nejhezčích okamžicích.

"Miluji své rodné město Prahu, a proto ji tak rád fotím. Nejsem vysloveně ranní ptáče, ale pokud chcete vyfotit Prahu v plné kráse, musíte jí složit poklonu tím, že k ní přijdete v době, kdy se rozednívá, kdy je po ránu mladá, nádherná a ochotná vám svoje kouzlo ukázat alespoň na krátký okamžik," vysvětluje fotograf.

"Všude je klid, jen občas se pár opilců vrací odkudsi, ťukají si na čelo, když vás vidí se stativem, zazpívají a potácejí se dál… Fotím Prahu ráno i večer, zdola i shora. Snažím se hledat a občas i nacházím místa, odkud ještě není tolik okoukaná…" vyznává se Richard Horák ze své lásky k Praze.

Jeho výstava Tajemná Praha v Nikon Photo Gallery potrvá až do začátku března. Je průřezem autorovou tvorbou  a představuje soubor přibližně 60 fotografií. Jde o druhou Horákovu velkou výstavu, ta první se uskutečnila v Senátu České republiky v roce 2014.

Richard Horák vystudoval stavařinu, fotografovat se učil pouze jako amatér od svého otce a kolegů fotografů. Jeho velkým vzorem byl fotograf Prahy Jiří Všetečka.

Autor se od roku 2012 účastní soutěže Praha fotografická, kde každoročně získává za své fotografie ocenění. V témže roce začal fotografovat pro Arcibiskupství pražské a od roku 2015 fotí památky pro Pražskou informační službu. V říjnu 2017 se mu podařilo zvítězit s fotografií Tajemná Praha ve světové soutěži Trierenberg Super Circuit v rakouském Linci, kde získal zlatou medaili v kategorii Sunrise and Sunset.

Richard Horák je členem Asociace profesionálních fotografů České republiky a od roku 1985 až do dnešních dnů fotografuje pouze fotoaparáty Nikon.

O výstavě:

autor: Foto | 7. 2. 2018 16:05

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama