Světově uznávaný český krajinář Martin Rak vystavuje v pražské EinsZwei Gallery

Foto
1. 10. 2020 17:30
Aniž se o tom příliš ví, v mladší generaci českých fotografů je řada vynikajících autorů, kteří se dokázali prosadit ve světě. Patří k nim také krajinář Martin Rak (1984). Nyní vystavuje v pražské EinsZwei Gallery fotografie z posledních deseti let své tvorby.
Martin Rak: photographs, ukázky z výstavy českého krajinářského fotografa
Martin Rak: photographs, ukázky z výstavy českého krajinářského fotografa | Foto: Martin Rak

Martin Rak má na svém kontě mnoho prestižních ocenění (EISA Maestro, International Photo Awards IPA, Prix de la Photographie Paris Px3) a je autoritou pro mnohé fotografy krajináře nejen v Česku, ale i ve světě.

Na výtvarné scéně působí od roku 2009 a v jeho snímcích mu jde o zobrazení lyrické krajiny, k níž mnohdy dochází za použití charakteristických mlh s pronikajícími slunečními paprsky. 

Martin Rak: Photographs. EinsZwei Gallery Praha, výstava trvá do 27. října.
Martin Rak: Photographs. EinsZwei Gallery Praha, výstava trvá do 27. října. | Foto: Martin Rak

"Fascinuje mě krajina zejména na sklonku noci, když se v údolích vznáší cáry mlh prosvícené prvními slunečními paprsky. Stejně tak se ale rád procházím mlhavým podzimním lesem nebo fotografuji rozbouřené moře pod těžkými temnými mraky. Kvůli těmto dramatickým momentům jsem schopen strávit v terénu i celou noc a zachytit scénu tak, jak ji vidí málokdo. To mě naplňuje a neustále žene dál," říká.

Martin Rak: Photographs. EinsZwei Gallery Praha, výstava trvá do 27. října.
Martin Rak: Photographs. EinsZwei Gallery Praha, výstava trvá do 27. října. | Foto: Martin Rak

Výstava se skládá ze dvou částí. Ta první je zaměřena na černobílé fotografie, které jsou charakterizovány použitím dlouhých expozic a čistých kompozic.  Druhá část výstavy se snaží prozkoumat krajinu, její magické souhry světla, barvy a formy.

O výstavě:

Martin Rak: Photographs. Einszwei GalleryVinohradská 26, Praha, od 30. září do 27. října.

 

Právě se děje

Další zprávy