Sbohem, léto! Kouzlo slunečných dní na snímcích fotografů Street Reportu

Sbohem, léto! Kouzlo slunečných dní na snímcích fotografů Street Reportu
Dále už přinášíme finálové snímky bez rozdílu pořadí. Tento vyfotografoval Jaroslav Novák.
Autor: Tomáš Horák
Autorka: Hana Pešková
Autorka: Anna Šolcová
Foto: Street Report
Foto
18. 9. 2020 11:05
Letošní léto bylo vinou koronavirové epidemie pro spoustu lidí trochu jiné než ta předchozí. Ale i když spousta Čechů musela zapomenout na výjezdy do ciziny, kouzelná letní atmosféra nezmizela. Ukazují to snímky ze soutěže fotografů ve skupině Street Report, se kterou dlouhodobě spolupracuje rubrika Foto na Aktuálně.cz

Skupina Street Report je v podstatě virtuální fotoklub, jehož členové se setkávají většinou na facebookových stránkách, ale několikrát v roce také na reálných schůzkách. Jde o amatéry i profesionály, a jak už název napovídá, zaměřují se především na pouliční (nebo, chcete-li, street) fotografii.

Skupina, se kterou Aktuálně.cz dlouhodobě spolupracuje, během roku pořádá několik soutěží. Ta letní patří k největším a její pravidla umožňují fotografům vyklouznout z rámce daného pro pouliční fotografii. Jde v ní o zachycení letní atmosféry - jakýmkoliv způsobem. 

"Mnoho fotografií je letos velice vtipných a ta letní bezstarostnost z nich doslova srší. Přesně takové fotografie mám rád," říká správce skupiny Jan Jirkovský (loni byly jeho fotografie oceněny na Czech Press Photo, získal třetí místo v kategorii každodenní život).

Letos soutěž vyhrála fotografka Hana Fialová se snímkem dvojice na koloběžce. "Prostě bezstarostná jízda. Pro mě je to velký symbol léta," říká Jirkovský o vítězné fotografii. "Je tam skvěle zvládnutá technika, krásná kompozice a hlavně smích té dívky," vysvětluje Jirkovský, co ho na záběru zaujalo.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy