Krása menších sportů na fotkách: Je na nich i pilot Šonka a kajakář Hradilek

Krása menších sportů na fotkách: Je na nich i pilot Šonka a kajakář Hradilek
Jan Kasl: Kajakář Vavřinec Hradilek v novozélandské rezervaci Cathedral Cove.
Denis Klero: Skateboardistka Ksenia Marichevaová v Los Angeles.
Fabio Piva: Stuntrider Aaron Colton v Rio de Janeiru.
Michael Muller: Šermíř Miles Chamley-Watson.
Foto: Red Bull Content Pool
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
7. 1. 2021 10:01
Víte, co je wakesurfing, ice cross nebo stuntriding? Ať už je vaše odpověď kladná, nebo záporná, podívejte se na fotky. Jsou na nich úžasné záběry, které v loňském roce pořídili fotografové specializovaní na menší a adrenalinové sporty. Ve výběru jsou i snímky českých sportovců a fotografů, kteří se dokážou prosadit v celosvětové konkurenci.

Editoři Red Bull Content Poolu tradičně sestavují celosvětový výběr nejlepších fotografií extrémních a menších sportů za uplynulý rok. Na snímcích roku 2020 jsou zachyceni i čeští sportovci, například biker Tomáš Slavík, akrobatický pilot Martin Šonka nebo kajakář Vavřinec Hradilek. V celosvětové konkurenci se (tak jako i v předchozích letech) dokázali prosadit také čeští sportovní fotografové Dan Vojtěch a Jan Kasl.

Z více než 200 snímků roku jsme do fotogalerie vybrali zhruba čtyřicet. Najdete na nich známá sportovní odvětví i okrajové disciplíny. Mají však společné to, že jsou perfektně vyfotografované.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Dopravu na silnicích komplikuje v Česku sníh a vítr

Dopravu na některých místech republiky komplikují sněhové přeháňky, kvůli silnému větru se tvoří sněhové jazyky, podobně tomu bylo v pondělí. Problémy se sjízdností mají řidiči zejména na Vysočině, kde se stalo několik nehod. Kamiony v kopcích nemohou vyjet, stojí například v mohelnickém kopci v Olomouckém kraji.

V Libereckém kraji zůstává pro kamiony zavřená silnice 10 z Tanvaldu na Harrachov a také dvě silnice na Liberecku. V Orlických horách je zavřená silnice z Šerlichu do Orlického Záhoří. Na horách dnes meteorologové čekají trvalejší sněžení se silným větrem, který by mohl na silnicích tvořit sněhové jazyky a závěje.

Silný vítr zastavil i provoz horního úseky lanovky na Sněžku, kterou opět zasáhl vítr o síle orkánu, měl rychlost přes 133 kilometrů za hodinu. Silný vítr na hřebenech Krkonoš má být celý den.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Juventus se odvolal proti odpočtu bodů k tribunálu Italského olympijského výboru

Fotbalový Juventus se odvolal k nejvyššímu sportovnímu soudu při Italském olympijském výboru proti odpočtu 15 ligových bodů za falšování účetnictví. Turínský klub o tom informoval na webu.

Tribunál italského svazu "Starou dámu" před dvěma týdny potrestal za to, že její vedení si v letech 2018 až 2020 z přestupů fotbalistů bralo protiprávní provize a investorům vykazovalo falešné zisky.

Další zprávy