Krása menších sportů na fotkách: Je na nich i pilot Šonka a kajakář Hradilek

Krása menších sportů na fotkách: Je na nich i pilot Šonka a kajakář Hradilek
Jan Kasl: Kajakář Vavřinec Hradilek v novozélandské rezervaci Cathedral Cove.
Denis Klero: Skateboardistka Ksenia Marichevaová v Los Angeles.
Fabio Piva: Stuntrider Aaron Colton v Rio de Janeiru.
Michael Muller: Šermíř Miles Chamley-Watson.
Foto: Red Bull Content Pool
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
7. 1. 2021 10:01
Víte, co je wakesurfing, ice cross nebo stuntriding? Ať už je vaše odpověď kladná, nebo záporná, podívejte se na fotky. Jsou na nich úžasné záběry, které v loňském roce pořídili fotografové specializovaní na menší a adrenalinové sporty. Ve výběru jsou i snímky českých sportovců a fotografů, kteří se dokážou prosadit v celosvětové konkurenci.

Editoři Red Bull Content Poolu tradičně sestavují celosvětový výběr nejlepších fotografií extrémních a menších sportů za uplynulý rok. Na snímcích roku 2020 jsou zachyceni i čeští sportovci, například biker Tomáš Slavík, akrobatický pilot Martin Šonka nebo kajakář Vavřinec Hradilek. V celosvětové konkurenci se (tak jako i v předchozích letech) dokázali prosadit také čeští sportovní fotografové Dan Vojtěch a Jan Kasl.

Z více než 200 snímků roku jsme do fotogalerie vybrali zhruba čtyřicet. Najdete na nich známá sportovní odvětví i okrajové disciplíny. Mají však společné to, že jsou perfektně vyfotografované.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Běloruský soud poslal na rok a půl do vězení novináře, měl urazit prezidenta a policii

Běloruský soud poslal na rok a půl do vězení novináře Sjarheje Hardzijeviče, kterého shledal vinným z urážky prezidenta země a pomluvy dvou policistů. S odvoláním na Běloruskou asociaci novinářů o tom informovala agentura AP, podle níž je verdikt součástí represí, které běloruské úřady rozpoutaly proti nezávislým médiím a obhájcům lidských práv. Hardzijevič vinu nepřiznal, obhajoba se hodlá proti rozsudku odvolat.

"Nemám s těmito zločiny nic společného, nepokládám se za vinného," prohlásil u soudu ještě před vynesením rozsudku padesátiletý novinář, který nyní musí rovněž zaplatit odškodné policistům ve výši 2000 běloruských rublů každému z nich (přibližně 17 000 korun) a státu poplatek 174 rublů (1500 korun).

Hardzijevič skončil před soudem kvůli obviněním v souvislosti se zprávami v chatovací skupině v aplikaci Viber, kterou někdo loni smazal. Jeho obhájci požadovali, aby bylo obvinění staženo kvůli nedostatku důkazů a kvůli nemožnosti prokázat trestný čin, píše AP. Co konkrétně v údajně urážlivé zprávě zaznělo, nicméně agentura ani asociace nespecifikovaly.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

USA předaly Rusku seznam diplomatů, kteří musí opustit zemi

Spojené státy předaly ruskému velvyslanectví seznam 24 diplomatů, kteří musí do 3. září opustit zemi. V rozhovoru pro magazín National Interest to řekl ruský ambasador ve Washingtonu Anatolij Antonov. Z jeho vyjádření není jasné, zda požadavek Spojených států vyvolal nějaký konkrétní spor, napsala agentura Reuters. Podle agentury TASS diplomaté odjíždějí kvůli končícím vízům. Mluvčí americké diplomacie označil velvyslancovy výroky za nepřesné.

"Téměř všichni odjedou bez toho, aniž by byli nahrazeni, protože Washington náhle zpřísnil postup vydávání víz," uvedl Antonov a zároveň prohlásil, že ruské diplomatické mise ve Spojených státech jsou "bezprecedentně omezovány" a restrikce se podle něj stupňují.

"Američtí kolegové jsou v tomto ohledu vytrvalí a kreativní. Vyhošťování diplomatů se tu a tam děje pod za vlasy přitaženými záminkami. Loni v prosinci ministerstvo zahraničí jednostranně stanovilo tříletý limit pro dobu nasazení ruského personálu ve Spojených státech, které - pokud je nám známo - neuplatňuje vůči žádné jiné zemi," nechal se slyšet ruský velvyslanec.

Zdroj: ČTK
Další zprávy