Krása menších sportů na fotkách: Je na nich i pilot Šonka a kajakář Hradilek

Krása menších sportů na fotkách: Je na nich i pilot Šonka a kajakář Hradilek
Jan Kasl: Kajakář Vavřinec Hradilek v novozélandské rezervaci Cathedral Cove.
Denis Klero: Skateboardistka Ksenia Marichevaová v Los Angeles.
Fabio Piva: Stuntrider Aaron Colton v Rio de Janeiru.
Michael Muller: Šermíř Miles Chamley-Watson.
Foto: Red Bull Content Pool
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
7. 1. 2021 10:01
Víte, co je wakesurfing, ice cross nebo stuntriding? Ať už je vaše odpověď kladná, nebo záporná, podívejte se na fotky. Jsou na nich úžasné záběry, které v loňském roce pořídili fotografové specializovaní na menší a adrenalinové sporty. Ve výběru jsou i snímky českých sportovců a fotografů, kteří se dokážou prosadit v celosvětové konkurenci.

Editoři Red Bull Content Poolu tradičně sestavují celosvětový výběr nejlepších fotografií extrémních a menších sportů za uplynulý rok. Na snímcích roku 2020 jsou zachyceni i čeští sportovci, například biker Tomáš Slavík, akrobatický pilot Martin Šonka nebo kajakář Vavřinec Hradilek. V celosvětové konkurenci se (tak jako i v předchozích letech) dokázali prosadit také čeští sportovní fotografové Dan Vojtěch a Jan Kasl.

Z více než 200 snímků roku jsme do fotogalerie vybrali zhruba čtyřicet. Najdete na nich známá sportovní odvětví i okrajové disciplíny. Mají však společné to, že jsou perfektně vyfotografované.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Záchranáři v Číně vysvobodili prvního ze zavalených horníků

Záchranáři vysvobodili prvního z čínských horníků, které před dvěma týdny ve zlatém dole uvěznila exploze. Muž byl bez prodlení převezen do nemocnice na ošetření. S odvoláním na čínská státní média o tom informovaly zahraniční agentury.

Horník byl podle čínské státní televize CCTV "extrémně zesláblý". Na záběrech záchranáři vyčerpaného muže s černou páskou přes oči a zabaleného v dece vyzvedli z dolu a předali ošetřovatelům.

Neštěstí se stalo 10. ledna ve zlatém dole nedaleko města Jen-tchaj v provincii Šan-tung na východě země. V podzemní pasti, více než 600 metrů od vstupu do šachty, uvízlo 22 lidí. Výbuch vážně poškodil přístup na dno dolu a komunikační kabely. Záchranáři ale tento týden zaslechli údery do potrubí, jimiž část horníků dala najevo, že jsou stále naživu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy