Krása menších sportů na fotkách: Je na nich i pilot Šonka a kajakář Hradilek

Krása menších sportů na fotkách: Je na nich i pilot Šonka a kajakář Hradilek
Jan Kasl: Kajakář Vavřinec Hradilek v novozélandské rezervaci Cathedral Cove.
Denis Klero: Skateboardistka Ksenia Marichevaová v Los Angeles.
Fabio Piva: Stuntrider Aaron Colton v Rio de Janeiru.
Michael Muller: Šermíř Miles Chamley-Watson.
Foto: Red Bull Content Pool
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
7. 1. 2021 10:01
Víte, co je wakesurfing, ice cross nebo stuntriding? Ať už je vaše odpověď kladná, nebo záporná, podívejte se na fotky. Jsou na nich úžasné záběry, které v loňském roce pořídili fotografové specializovaní na menší a adrenalinové sporty. Ve výběru jsou i snímky českých sportovců a fotografů, kteří se dokážou prosadit v celosvětové konkurenci.

Editoři Red Bull Content Poolu tradičně sestavují celosvětový výběr nejlepších fotografií extrémních a menších sportů za uplynulý rok. Na snímcích roku 2020 jsou zachyceni i čeští sportovci, například biker Tomáš Slavík, akrobatický pilot Martin Šonka nebo kajakář Vavřinec Hradilek. V celosvětové konkurenci se (tak jako i v předchozích letech) dokázali prosadit také čeští sportovní fotografové Dan Vojtěch a Jan Kasl.

Z více než 200 snímků roku jsme do fotogalerie vybrali zhruba čtyřicet. Najdete na nich známá sportovní odvětví i okrajové disciplíny. Mají však společné to, že jsou perfektně vyfotografované.

 

Právě se děje

před 59 minutami

IKEM začne stavět nové pavilony, hotovo bude za dva a půl roku

Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM), který je největším transplantačním centrem v Česku, ve středu slavnostně zahájil stavbu dvou nových pavilonů. Přístavba umožní rozšíření kardiovaskulárních a transplantačních programů, bude tam také nový urgentní příjem. Náklady na stavbu budou 1,05 miliardy korun, z toho 603,7 milionu korun přispěje stát prostřednictvím strategických vládních investic.

Podepsání smlouvy se zhotovitelem a poklepání základního kamene stavby se ve středu zúčastnili premiér Andrej Babiš (ANO), ministr Petr Arenberger (za ANO), ředitel IKEM Michal Stiborek a zástupci stavební firmy IMOS Brno. Nové pavilony by měly být hotové za 2,5 roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy