Boj o nejlepší fotku českého Instagramu odstartoval. Podívejte se, kdo vyhrál loni

Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
22. 11. 2019 9:26
Rozbíhá se už čtvrtý ročník souboje o nejlepší fotku českého Instagramu. O vítězství se může pokusit každý, kdo má účet na této sociální síti. Příspěvky do soutěže #nejfoto2019 lze posílat do 6. prosince.
Soutěž o nejlepší fotku českého Instagramu odstartovala.
Soutěž o nejlepší fotku českého Instagramu odstartovala. | Foto: Nejfoto 2019

Loni porota v soutěži hodnotila bezmála tři tisíce přihlášených fotografií. Letos spouští fotolab Vyvolej.to už čtvrtý ročník soutěže. A vzhledem k počtu příspěvků se poprvé rozhodl zavést soutěžní kategorie.

"Došli jsme k závěru, že pro žádného z porotců není v rozumném čase zvládnutelné, aby zodpovědně prošel několik tisíc fotek a vybral z nich desítku nejlepších," vysvětluje zavedení kategorií Tomáš Bajer z firmy Vyvolej.to, která soutěž #nejfoto pořádá. "Zároveň jsme chtěli také nasměrovat účastníky a ukázat jim, jaké snímky mohou do soutěže nahrávat. Pokoušíme se samozřejmě kategoriemi pokrýt hlavní trendy, které jsou na současném Instagramu viditelné," dodává.

Kategorií je vyhlášeno celkem pět: příroda, město, lidé, abstrakce a jídlo. 

Další novinky přinese vyhlášení soutěže, které proběhne 11. prosince v Praze v prostorách bývalé truhlárny Město Moře. Bude to rozsáhlejší akce než v minulých letech. Vernisáž s vyhlášením začne nově už odpoledne a bude ji doprovázet série nejrůznějších workshopů. 

"Soutěž #nejfoto vznikla spontánně z naší potřeby udělat něco pro český a slovenský Instagram. Každý rok se vyhlašují vítězové všemožných fotografických soutěží, a přitom se nikdo nepokusil najít ty nejlepší fotky roku na Instagramu - v současnosti největší sociální síti," dodává jeden ze zakladatelů #nejfoto a Vyvolej.to Tomáš Bajer.

Jsou to právě instagrameři, kdo rozhodne o jedné z hlavních cen. Fotka s nejvyšším počtem hlasů svému autorovi vynese nový iPhone 11 od společnosti Mise. Nejlepší fotku roku 2019 zároveň zvolí i odborná porota, jejíž favorit získá fotoaparát Fujifilm X-T100.

V rámci pěti kategorií budou nejlepší fotky vybírat fotografové Martin Faltejsek a Everbay.co, cestovatelka a blogerka Teru Menclová, foodblogeři roku PG foodies a Honza Kára z organizace Člověk v tísni.

Fotky lze přihlásit až do 6. prosince na webu vyvolej.to/nejfoto/2019.

Aktuálně.cz je mediálním partnerem soutěže

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Kremlík na ministerstvu dopravy zůstane, bude náměstkem svého nástupce Havlíčka

Vladimír Kremlík (za ANO) bude po svém odvolání z vlády působil na ministerstvu dopravy jako náměstek. Deníku Mladá fronta DNES (MfD) to během cesty v Izraeli řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Kremlík dnes skončil v čele ministerstva kvůli kritizované zakázce na informační systém k elektronickým dálničním známkám. V pátek ho nahradí vicepremiér Karel Havlíček (za ANO), který má podle Babiše až do konce funkčního období jeho vlády současně řídit i ministerstvo průmyslu a obchodu.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Bouře Gloria si ve Španělsku vyžádala již 13 obětí

Už třináct obětí si vyžádala bouře Gloria, která od víkendu sužuje Španělsko. Čtyři další lidé se pohřešují, informoval dnes server listu El País. Bouřka způsobila také značné materiální škody. Kvůli pomoci postiženým regionům se v pátek mimořádně sejde španělská vláda. Hladiny řek vytrvalý déšť zvýšil také na jihozápadě Francie.

Nejvíce obětí si bouře je ve Valencii, kde zahynulo pět lidí. Čtyři mrtvé hlásí Katalánsko, dva Andalusie a po jednom regiony Kastilie-León a Asturie.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 2 hodinami

Kvůli pádu osoby do kolejiště nejezdí metro na části linky B

Mezi stanicemi Smíchovské nádraží a Florenc na lince B nejezdí metro, kolem 19:30 spadl ve stanici Anděl do kolejiště člověk. Asi čtyřicetiletý muž srážku se soupravou nepřežil. Lidé v daném úseku místo metra museli na tramvaj, jít pěšky nebo využít jinou linku metra. Na místě zasahovali záchranáři, hasiči pražského dopravního podniku a policisté. Očekává se, že provoz bude obnoven kolem 22:00, uvedl večer na webu pražský dopravní podnik.

Metro jezdí bez omezení v úseku Zličín - Smíchovské nádraží a Florenc - Černý Most, v centrální části linky B je provoz zastaven. Náhradní autobusy dopravce nezavedl, lidem doporučil využít tramvaje. "Mezi Smíchovem a Karlínem doporučujeme použít též alternativní spojení linkami 10 a 16 s přestupem na metro C v zastávce I.P.Pavlova," uvedl dopravní podnik.

Zdroj: ČTK
Další zprávy