Boj o nejlepší fotku českého Instagramu odstartoval. Podívejte se, kdo vyhrál loni

Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
22. 11. 2019 9:26
Rozbíhá se už čtvrtý ročník souboje o nejlepší fotku českého Instagramu. O vítězství se může pokusit každý, kdo má účet na této sociální síti. Příspěvky do soutěže #nejfoto2019 lze posílat do 6. prosince.
Soutěž o nejlepší fotku českého Instagramu odstartovala.
Soutěž o nejlepší fotku českého Instagramu odstartovala. | Foto: Nejfoto 2019

Loni porota v soutěži hodnotila bezmála tři tisíce přihlášených fotografií. Letos spouští fotolab Vyvolej.to už čtvrtý ročník soutěže. A vzhledem k počtu příspěvků se poprvé rozhodl zavést soutěžní kategorie.

"Došli jsme k závěru, že pro žádného z porotců není v rozumném čase zvládnutelné, aby zodpovědně prošel několik tisíc fotek a vybral z nich desítku nejlepších," vysvětluje zavedení kategorií Tomáš Bajer z firmy Vyvolej.to, která soutěž #nejfoto pořádá. "Zároveň jsme chtěli také nasměrovat účastníky a ukázat jim, jaké snímky mohou do soutěže nahrávat. Pokoušíme se samozřejmě kategoriemi pokrýt hlavní trendy, které jsou na současném Instagramu viditelné," dodává.

Kategorií je vyhlášeno celkem pět: příroda, město, lidé, abstrakce a jídlo. 

Další novinky přinese vyhlášení soutěže, které proběhne 11. prosince v Praze v prostorách bývalé truhlárny Město Moře. Bude to rozsáhlejší akce než v minulých letech. Vernisáž s vyhlášením začne nově už odpoledne a bude ji doprovázet série nejrůznějších workshopů. 

"Soutěž #nejfoto vznikla spontánně z naší potřeby udělat něco pro český a slovenský Instagram. Každý rok se vyhlašují vítězové všemožných fotografických soutěží, a přitom se nikdo nepokusil najít ty nejlepší fotky roku na Instagramu - v současnosti největší sociální síti," dodává jeden ze zakladatelů #nejfoto a Vyvolej.to Tomáš Bajer.

Jsou to právě instagrameři, kdo rozhodne o jedné z hlavních cen. Fotka s nejvyšším počtem hlasů svému autorovi vynese nový iPhone 11 od společnosti Mise. Nejlepší fotku roku 2019 zároveň zvolí i odborná porota, jejíž favorit získá fotoaparát Fujifilm X-T100.

V rámci pěti kategorií budou nejlepší fotky vybírat fotografové Martin Faltejsek a Everbay.co, cestovatelka a blogerka Teru Menclová, foodblogeři roku PG foodies a Honza Kára z organizace Člověk v tísni.

Fotky lze přihlásit až do 6. prosince na webu vyvolej.to/nejfoto/2019.

Aktuálně.cz je mediálním partnerem soutěže

 

Právě se děje

Další zprávy