Boj o nejlepší fotku českého Instagramu odstartoval. Podívejte se, kdo vyhrál loni

Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
22. 11. 2019 9:26
Rozbíhá se už čtvrtý ročník souboje o nejlepší fotku českého Instagramu. O vítězství se může pokusit každý, kdo má účet na této sociální síti. Příspěvky do soutěže #nejfoto2019 lze posílat do 6. prosince.
Soutěž o nejlepší fotku českého Instagramu odstartovala.
Soutěž o nejlepší fotku českého Instagramu odstartovala. | Foto: Nejfoto 2019

Loni porota v soutěži hodnotila bezmála tři tisíce přihlášených fotografií. Letos spouští fotolab Vyvolej.to už čtvrtý ročník soutěže. A vzhledem k počtu příspěvků se poprvé rozhodl zavést soutěžní kategorie.

"Došli jsme k závěru, že pro žádného z porotců není v rozumném čase zvládnutelné, aby zodpovědně prošel několik tisíc fotek a vybral z nich desítku nejlepších," vysvětluje zavedení kategorií Tomáš Bajer z firmy Vyvolej.to, která soutěž #nejfoto pořádá. "Zároveň jsme chtěli také nasměrovat účastníky a ukázat jim, jaké snímky mohou do soutěže nahrávat. Pokoušíme se samozřejmě kategoriemi pokrýt hlavní trendy, které jsou na současném Instagramu viditelné," dodává.

Kategorií je vyhlášeno celkem pět: příroda, město, lidé, abstrakce a jídlo. 

Další novinky přinese vyhlášení soutěže, které proběhne 11. prosince v Praze v prostorách bývalé truhlárny Město Moře. Bude to rozsáhlejší akce než v minulých letech. Vernisáž s vyhlášením začne nově už odpoledne a bude ji doprovázet série nejrůznějších workshopů. 

"Soutěž #nejfoto vznikla spontánně z naší potřeby udělat něco pro český a slovenský Instagram. Každý rok se vyhlašují vítězové všemožných fotografických soutěží, a přitom se nikdo nepokusil najít ty nejlepší fotky roku na Instagramu - v současnosti největší sociální síti," dodává jeden ze zakladatelů #nejfoto a Vyvolej.to Tomáš Bajer.

Jsou to právě instagrameři, kdo rozhodne o jedné z hlavních cen. Fotka s nejvyšším počtem hlasů svému autorovi vynese nový iPhone 11 od společnosti Mise. Nejlepší fotku roku 2019 zároveň zvolí i odborná porota, jejíž favorit získá fotoaparát Fujifilm X-T100.

V rámci pěti kategorií budou nejlepší fotky vybírat fotografové Martin Faltejsek a Everbay.co, cestovatelka a blogerka Teru Menclová, foodblogeři roku PG foodies a Honza Kára z organizace Člověk v tísni.

Fotky lze přihlásit až do 6. prosince na webu vyvolej.to/nejfoto/2019.

Aktuálně.cz je mediálním partnerem soutěže

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Španělský král pověřil premiéra Sáncheze sestavením další vlády

Úřadující španělský premiér a šéf socialistů Pedro Sánchez ve středu po jednání se španělským králem Felipem VI. oznámil, že od panovníka přijímá pověření k pokusu o sestavení nové vlády. Upozornil však, že celý proces pravděpodobně potrvá ještě týdny.

Sánchez uvedl, že od příštího týdne se pokusí získat na svou stranu další politické subjekty ve značně fragmentovaném parlamentu. "Žádná jiná alternativa není možná," zdůraznil socialistický politik. Hlasování o důvěře nové vládě v parlamentu však budou podle Sáncheze pravděpodobně předcházet ještě týdny jednání.

Socialisté (PSOE) zvítězili v listopadových předčasných volbách, ale nepodařilo se jim získat nadpoloviční většinu v parlamentu. Ze 350 poslanců jich mají pouze 120.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

V 88 letech zemřela filozofka Eva Formánková. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77

Ve věku 88 let zemřela filozofka a redaktorka Eva Formánková. V 60. letech stála u vzniku edice Váhy, která se věnovala nemarxistické filozofii. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77. Formánková zemřela v neděli v Praze, poslední rozloučení se uskuteční v pátek od 14:30 na olšanském hřbitově. ČTK o tom dnes informoval její syn Jaroslav Formánek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy