reklama
 
 

Nejlepší české fotografie přírody. Který z finalistů soutěže Czech Nature Photo vyhraje?

Aktualizováno 22. 6. 2017 20:49
Soutěž Czech Nature Photo, která hodnotí nejlepší snímky živé přírody domácích autorů, vybrala prostřednictvím odborné poroty ze 3140 přihlášených fotografií nominace do sedmi kategorií. Vítězové jednotlivých kategorií a hlavní vítěz budou vyhlášeni v září. Jedenáct z 21 nominovaných snímků si můžete prohlédnout v galerii.

Pilotního ročníku soutěže Czech Nature Photo se zúčastnilo 467 autorů fotografií přírody, kteří více než tři tisíce snímků porotě zasílali od 5. dubna do 14. května. 

Autoři přihlašovali snímky do následujících kategorií: Bezobratlí, České zemědělství a venkov, Český les, Plazi, obojživelníci a podvodní život, Ptáci, Savci a Zvířata v lidské péči. 

Soutěž je určena jak profesionálním, tak pokročilým amatérským fotografům.

Porotu tvoří dlouholetí a uznávaní fotografové živé přírody Michal Krause a Rostislav Stach, kteří již také získali ocenění v soutěži Czech Press Photo. Dalšími členy poroty jsou Veronika Souralová, ředitelka soutěže Czech Press Photo a multižánrového centra Czech Photo Centre, a Miroslav Bobek, ředitel pražské zoo.

"Až takový zájem o Czech Nature Photo nás překvapil. Je vidět, že snímky přírody tvoří silnou stránku domácí fotografie. Není náhodou, že celá řada našich fotografů má dobré jméno také ve světě. V Czech Press Photo často vyhrávaly v kategoriích týkajících se přírody snímky zachycující problémy, ničení životního prostředí, kontrasty mezi divokou přírodou a postupující civilizací. To je v novinářské soutěži správně, rozhodně to však plně nevystihuje podstatu současných fotografií živé přírody," vysvětluje Souralová.

V průběhu léta budou nominované snímky vystaveny v pražské zoo a od 14. srpna do 3. září pak také v prostorech multižánrového Czech Photo Centre, které je u stanice metra Nové Butovice.

V rámci projektu Czech Nature Photo již od 4. dubna do 15. května proběhla výstava prací nejlepších domácích fotografů živé přírody. Mezi autory výstavy byli držitelé celé řady domácích i zahraničních ocenění - Petr Bambousek, Michal Krause, Dan Materna, Ondřej Prosický, Rostislav Stach a Václav Šilha.

"Jarní výstava Czech Nature Photo měla nebývale vysokou návštěvnost. Je vidět, že po kvalitních snímcích přírody je mezi veřejností hlad," dodává Souralová.

Nominované fotografie Czech Nature Photo 2017

Bezobratlí (hmyz, korýši, měkkýši a další) - volně žijící: Petr Bambousek, Jan Pavlíček, Zdeněk Sleha

České zemědělství a venkov: Zdeněk Dvořák, Roman Vondrouš, Rostislav Kyša

Český les: Jan Bainar, Lukáš Veselý, Ondřej Prosický

Plazi, obojživelníci a podvodní život - volně žijící: Rostislav Štefánek, Ondřej Prosický, Petr Bambousek

Ptáci - volně žijící: Jiří Hřebíček, Jiří Vidman, Dušan Vainer

Savci - volně žijící: Stanislav Macík, Igor Mikula, Robert Hlavica

Zvířata v lidské péči: Roman Šimek, Petr Hamerník, Rostislav Štefánek

22. 6. 2017 9:11

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama