Mimořádná zpráva

Šunka ve tvaru zmrzliny, žvýkačkový toust a další zátiší ze světové fotosoutěže

Ve fotogalerii najdete snímky nominované na "fotografické Oscary" v kategoriích Zátiší, Kreativní tvorba a Fotografický objev.
Pol Kurucz (Francie): Ti normální. Fotograf fotil excentrické lidi v Riu de Janeiru a má za to, že jsou možná normálnější než takzvaní "normální lidé". Finalista v kategorii Kreativní tvorba - Professional. Ukázka z rozsáhlejšího souboru.
Djeneba Aduayomová (Francie). Uzavření. Finalistka v kategorii Kreativní tvorba - Professional. Ukázka z rozsáhlejšího souboru.
Jean-Marc Caimi & Valentina Piccinniová (Itálie). Güle Güle (turecky "sbohem") je osobní projekt zaměřený na město Istanbul. Finalisté v kategorii Fotografický objev - Professional. Ukázka z rozsáhlejšího souboru.
Kui Su (Čína): Snění za bílého dne. Finalista v kategorii Zátiší - Professional. Ukázka z rozsáhlejšího souboru.
Foto: Sony World Photography Awards 2019
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
16. 4. 2019 10:58
Jak vypadá moderní fotografické zátiší nebo snímky, které se snaží posouvat hranice fotografie? Ukazují to práce nominované na "fotografické Oscary", tedy na ceny v prestižní světové fotosoutěži Sony World Photography Awards. Ve fotogalerii se můžete podívat, kdo bude bojovat o vítězství.

Seriál, který představuje nominované snímky, vstupuje do posledního dílu - představujeme v něm snímky nominované na ceny v kategoriích Zátiší, Fotografický objev a Kreativní tvorba.

Vítězové jedné z největších a nejprestižnějších světových fotosoutěží Sony World Photography Awards budou známi už tuto středu (tedy 17. dubna), kdy budou slavnostně vyhlášeni v Londýně.

V našem seriálu už jsme představili autory nominované za zpravodajské fotografie, za nejlepší snímky architektury, za nejlepší krajiny, za portréty a za sportovní fotografii. Jednalo se o kategorie označované souhrnným názvem Professional, ve kterých se soutěží se seriály snímků.

Organizátoři už dříve vyhlásili vítěze v kategoriích zahrnutých pod hlavičkou Open, které jsou zaměřeny na jednotlivé fotografie. Tam uspěl i jeden z českých fotografů - Martin Stranka.

Do soutěže Sony World Photography Awards fotografové z celého světa letos přihlásili rekordních 327 tisíc snímků. 

 

Právě se děje

Další zprávy