reklama
 
 

Podívejte se do očí arabské lišce. Fotky přírody, na které je radost se dívat

18. 2. 2019 10:57
Seriál představující finalisty jedné z nejuznávanějších fotosoutěží světa se dostává k desátému, závěrečnému dílu. V něm se zaměříme na finalisty kategorie příroda. Opět jde o nádherné záběry, které jsou pastvou pro oči.

Letošní rok byl pro pořadatele soutěže rekordní, přihlášeno bylo 326 tisíc fotografií od autorů ze 196 zemí světa. Vítězové v kategoriích, kde se hodnotí jednotlivé snímky, budou vyhlášeni 26. února.

Kromě toho má soutěž ještě druhou část, zaměřenou na fotoseriály (je označována jako Professional, zatímco soutěž jednotlivých snímků nese název Open). Její finalisté budou oznámeni 26. března, vítězové pak na slavnostním předávání cen 17. dubna.

Největší počet snímků do soutěže přišel z Velké Británie, Itálie a z USA. Soutěž pořádá World Photography Organisation pod záštitou firmy Sony. Účast v ní samozřejmě není limitovaná použitou technikou, soutěžit mohou všichni fotografové z celého světa.

V rubrice Foto na Aktuálně.cz jsme postupně zveřejňovali všechny snímky, které v jednotlivých kategoriích postoupily do finále. Toto je poslední, desátý díl seriálu.

autor: Tomáš Vocelka | 18. 2. 2019 10:57

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama