Krásný svět na fotkách. Ukázka z prestižní soutěže, jejíž finále je za dveřmi

Krásný svět na fotkách. Ukázka z prestižní soutěže, jejíž finále je za dveřmi
Valentin Malinov (Makedonie): Zlaté oči. Ukázka z prací přihlášených do soutěže Sony World Photography Awards 2020, kategorie Život v přírodě - jednotlivé snímky.
Sergio Aparicio Okobé (Španělsko): Múza v klobouku. Ukázka z prací přihlášených do soutěže Sony World Photography Awards 2020, kategorie Portrét - jednotlivé snímky.
Nicola Vivian (Itálie): Spider Man. Ukázka z prací přihlášených do soutěže Sony World Photography Awards 2020, kategorie Pohyb - jednotlivé snímky.
Yung-sen Wu (Tchajwan): Medúzy. Ukázka z prací přihlášených do soutěže Sony World Photography Awards 2020, kategorie Život v přírodě - jednotlivé snímky.
Foto: Sony World Photography Awards 2020
Foto
12. 1. 2020 20:24
Soutěž Sony World Photography Awards, často přirovnávaná k fotografické obdobě filmových Oscarů, se blíží k finále ročníku 2020. Před několika dny měla uzávěrku přihlášek její část zaměřená na jednotlivé snímky, do týdne skončí i přihlašování v profesionální kategorii fotografických sérií. Přinášíme několik ukázkových snímků, které pořadatelé vybrali z desetitisíců přihlášených prací.

Vyhlášení výsledků soutěže je tradičně naplánováno na duben a uskuteční se stejně jako v minulých ročnících v Londýně. Výstava vítězných fotografií pak bude k vidění v londýnském Sommerset House.

Sony World Photography Awards jsou jednou z nejprestižnějších a největších světových fotografických soutěží. Pořádá ji World Photography Organisation a společnost Sony je jejím hlavním sponzorem. Zúčastnit se mohou jak amatérští, tak profesionální fotografové z celého světa. Porota každoročně hodnotí statisíce snímků a výsledky do značné míry odrážejí nejnovější trendy ve světové fotografii.

 

Právě se děje

Další zprávy