Krásný svět na fotkách. Ukázka z prestižní soutěže, jejíž finále je za dveřmi

Krásný svět na fotkách. Ukázka z prestižní soutěže, jejíž finále je za dveřmi
Valentin Malinov (Makedonie): Zlaté oči. Ukázka z prací přihlášených do soutěže Sony World Photography Awards 2020, kategorie Život v přírodě - jednotlivé snímky.
Sergio Aparicio Okobé (Španělsko): Múza v klobouku. Ukázka z prací přihlášených do soutěže Sony World Photography Awards 2020, kategorie Portrét - jednotlivé snímky.
Nicola Vivian (Itálie): Spider Man. Ukázka z prací přihlášených do soutěže Sony World Photography Awards 2020, kategorie Pohyb - jednotlivé snímky.
Yung-sen Wu (Tchajwan): Medúzy. Ukázka z prací přihlášených do soutěže Sony World Photography Awards 2020, kategorie Život v přírodě - jednotlivé snímky.
Foto: Sony World Photography Awards 2020
Foto
12. 1. 2020 20:24
Soutěž Sony World Photography Awards, často přirovnávaná k fotografické obdobě filmových Oscarů, se blíží k finále ročníku 2020. Před několika dny měla uzávěrku přihlášek její část zaměřená na jednotlivé snímky, do týdne skončí i přihlašování v profesionální kategorii fotografických sérií. Přinášíme několik ukázkových snímků, které pořadatelé vybrali z desetitisíců přihlášených prací.

Vyhlášení výsledků soutěže je tradičně naplánováno na duben a uskuteční se stejně jako v minulých ročnících v Londýně. Výstava vítězných fotografií pak bude k vidění v londýnském Sommerset House.

Sony World Photography Awards jsou jednou z nejprestižnějších a největších světových fotografických soutěží. Pořádá ji World Photography Organisation a společnost Sony je jejím hlavním sponzorem. Zúčastnit se mohou jak amatérští, tak profesionální fotografové z celého světa. Porota každoročně hodnotí statisíce snímků a výsledky do značné míry odrážejí nejnovější trendy ve světové fotografii.

 

Právě se děje

před 42 minutami

Kvůli vážné dopravní nehodě je obousměrně přerušený provoz na Pražském okruhu u Modletic

Kvůli vážné dopravní nehodě je obousměrně přerušený provoz na Pražském okruhu u Modletic. U sjezdu z dálnice D1 se ve směru na Ruzyň srazilo nákladní auto s dodávkou. Před místem nehody se tvoří kolona. Vyplývá to z informací pražské policie a na dopravním webu Ředitelství silnic a dálnic.

Nehoda se stala kolem 07:15 na 77. kilometru Pražského okruhu. "Probíhá vyprošťování osoby. Doprava je zastavena v obou směrech a okruh je neprůjezdný," uvedla na Twitteru police. Její mluvčí Jan Rybanský doplnil, že orientační dechová zkouška u řidičů byla negativní.

Zdroj: ČTK
Další zprávy